Gerumas. Vertybė ar jau nebe?

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „geris“

Sakoma, kad gerumo niekada nebus per daug, bet ar pastebite, kad gerumas vis labiau traukiasi iš mūsų gyvenimo? Mes labiau linkę vertinti tokias vertybes kaip ištikimybė, nuoširdumas, sąžiningumas, drąsa, bet retai kada atsigręžiame į tokias vertybes kaip gėris, gailestingumas, mandagumas. Galima pamanyti, kad šios vertybės tampa nebesvarbios, nereikalingos. 

Žinoma, jūs galite klausti, o kas iš to, kad jos dingsta, ką aš galiu padaryti, kad tai pakeisčiau? Mano nuomone, kad gyvenimas taptų visiems bent kažkiek geresnis ir paprastesnis, reikia visai nedaug. Reikia tik keleto paprastų žingsnelių, kuriuos turėtume atlikti mes kiekvienas ir taip galbūt sumažintume skurdą, savižudybių skaičių, apskritai pagerintumėme savo ir kitų emocines būsenas. Aišku, mes, paaugliai, mažai ką galime pasaulyje keisti, bet manau, mažus žingsnelius galime žengti jau dabar, ar ne? 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „goodness“

Keletas pavyzdžių, kaip pasėti gėrį savyje:

 • Niekada neteisk kito žmogaus, tu nežinai, ką jis gyvenime praėjo ir kokios buvo to pasėkmės.
 • Stenkis visada suprasti ir atsižvelgti į kito nuomonę. Mes visi esame skirtingi, skirtingai mąstome ir suvokiame tam tikrus dalykus ir tai nereiškia, kad tai darome neteisingai. Kiekvieno nuomonė yra svarbi.
 • Esant bet kokiai galimybei padėti, padėk! Nesvarbu, ar tai emocinė parama, ar fizinė, ar dar kažkokia. Jeigu manai, kad gali padėti, padėk, juk tai nieko nekainuoja, o ir pats nuo to jausiesi tik geriau.
 • Gerbk bet kokį darbą, koks tik bebūtų. Tu nežinai kur gyvenimas tave nuves, galbūt rytoj jau pats dirbsi tokį darbą, apie kurį niekada nebūtum pagalvojęs.
 • Nesityčiok! Turbūt visiems bent kartą gyvenime teko patirti patyčias ir tai tikrai nėra geras jausmas, ar ne? Neleisk kitam patirti to, ko tu nenorėtum pakartoti.
 • Nebijok pasakyti ačiū. Nesvarbu, ar tas žmogus to vertas ar ne, bet kiekviena pastanga, sugaištas laikas vertas bent jau paprasto žodelio ačiū.
 • Neskaičiuok savo laiko, praleisto su kitais žmonėmis. Galbūt paprastas pokalbis, apkabinimas ar klausimas "kaip sekasi?" gali ne tik pagerinti kito žmogaus dieną, bet ir išsaugoti gyvybę.
 • Nesikišk ne į savo reikalus. Visai nėra smagu, kai nugirsti tai, ko tau nereikia žinoti. Nekaišiodamas savo nosies kur nereikia – ilgiau gyvensi.
 • Nebijok atleisti. Mes visi kartais klystame, svarbu tai, kad tas žmogus suprastų savo klaidą ir bandytų ją ištaisyti.
 • Stenkis būti pozityvus. Niekam nepatinka surūgęs veidas ar nuolatinis burbėjimas. Pradėk dieną su šypsena ir pamatysi, kaip kiti pradės šypsotis tau.
 • Neapkalbinėk! Turbūt pats nemaloniausias dalykas yra išgirsti, kaip kažkas sakė, kad tu toks ar anoks. 
 • Nedaryk to, ko nenorėtum, kad tau kažkas darytų.
 • Mylėk save ir kitus. 
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „goodness“

Ir visai nesvarbu, ką sako kiti, kaip elgiasi kiti. Pradėkime keistis nuo savęs ir pamatysite, kaip pradės keistis kiti. Gyvenam tik kartą ir daug smagiau gyventi gyvenimą pozityvų, įdomų ir pilną gėrio. 


4 Komentarai

 1. Man taip patiko, kad net nepastebėjau kaip visą perskaičiau. :D Šis straipsnis, nereali gero ryto pradžia!

  AtsakytiPanaikinti
 2. Straipsnelis iš tiesų nuostabus! Bet nesutinku su dviem tavo pastebėjimais.
  Kišimasis į svetimus reikalus. Nors iš tiesų tai yra labai blogai ir niekam nepatariu kištis, bet! Kadangi šiuolaikiniai paaugliai suaugusiems bijo pasisakyti apie patyčias arba kitokias nesąmones bei viešą užsipuolimą - tenka įsikišti. Galbūt to net nepavadinčiau kišimusi į kitų reikalus, žiūrėti kaip kitas skriaudžiamas tikrai nėra gėrio pavyzdys, tai bailumas įsivelti į ne savo problemas, bet tam žmogui, kuriam padėsi tai galbūt bus išsigelbėjimas.
  Taip pat nepatiko tas patarimas su žodžiu "atleisk". Nebijoti atleisti gali vieną, du, tris kartus, bet ne daugiau. Tikri draugai arba tiesiog aplinkiniai neturi tavęs skaudinti, tad siūlau atleisti tik menkniekiams, o rimtiems dalykais 1-2 kartus.
  O šiaip linkiu sėkmės ir toliau rašant :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labai ačiū už pastebėjimus. Sutinku su tavimi, bet tekę nudengti nuo kišimosi į ne savo reikalus, tad dabar ir kitiems to nesiūlau.

   Panaikinti
 3. Puikus straipsnis!Radau naudingų patarimų:)

  AtsakytiPanaikinti