Gyvybės šaltinis - vanduo

Vanduo - labiausiai paplitusi medžiaga žemėje, dengianti 71 % žemės paviršiaus, sudarantis daugiau kaip 70 % tavo organizmo, kraujyje net 83 % vandens, o seilėse per 90 %! Ir gamta, kaip jau išmokau biologijos pamokose, viską ,,sudėjo'' neatsitiktinai. Taigi kodėl mums reikalingas vanduo?

Apskaičiuota, kad žmogui reikia išgerti maždaug 2 litrus vandens per parą (skaičius keičiasi priklausomai nuo svorio, ūgio ir amžiaus). Manau, kad retas išgeria nors litrą gryno vandens. Dabar geriame arbatą, kavą, limonadą, sultis, pieno kokteilius ir kt. Štai pagrindinės priežastys, kodėl turėtum pradėti gerti vandenį:

1. Energija. Vanduo suteikia jėgų, žvalumo, tampi geresnės nuotaikos, lengviau mokytis, įsiminti informaciją, norisi kad ir kalnus nuversti.

2. Virškinimui. Vanduo padeda užkirsti kelią žarnyno ir virškinimo problemoms, lengviau virškinti maistą, nesijaučiama apsunkus, išnyksta pilvo pūtimas.

3. Dėl sveikatos. Vanduo pašalina toksinus ir susikaupusius šlakus. Išvalo kūną, nuodingas medžiagas, todėl jaučiamės geriau ir rečiau sergame.

4. Grožiui. Mūsų kūnas sudarytas iš daug vandens. Geriant jo pakankamai gerėja plaukų, nagų, odos būklė. Vienas pirmųjų požymių, kad kūnui trūksta vandens - tai suskilinėjusios lūpos. Pamirši šią problemą, jeigu jo vartosi užtektinai.

5. Alkis. Vanduo padeda ir lieknėti. Dažnai persivalgome tik todėl, jog troškulį sumaišome su alkio jausmu. Todėl, jeigu išalkai - pirmiausiai išgerk stiklinę vandens - gal tai tik troškulys.

6. Pabudimui. Rytais, vos tik atsikėlusi išgerk stiklinę šilto vandens - jis privers tavo organizmą pabusti, paruoš skrandį darbui, o jei įlašinsi šiek tiek citrinos - dar ir šarmins organizmą.


O dabar nuo kalbų - prie darbų. Nuo ko pradėti? Pirmiausiai įvertink savo būklę. Štai požymiai, kad tavo organizmui reikia vandens:

1. Mieguistumas
2. Nemiga
3. Nuovargis
4. Išsiderinęs širdies ritmas
5. Žemas kraujospūdis
6. Galvos skausmas
7. Išsausėję akys
8. Sausa ir šerpetojanti oda
9. Šalančios rankos ir pėdos
10. Sunkus virškinimas

Jeigu atsakei Taip nors į keturis klausimus, tavo organizme tikra dykuma. Metas pradėti gerti užtektinai vandens. Tai padės padaryti programėlė ,,Water time pro''.

Mielo dizaino aplikacija, kuri apskaičiuoja vandens kiekį pagal svorį ir ūgį, joje reikia pažymėti, kiek ir ko išgėrei: pvz. puodelis arbatos, pusė litro vandens ar 100 ml sulčių. Taip pat programėlė tavo pasirinktu intervalu primena, kad išgertum vandens, be to, prie kiekvieno pasirinkimo yra kažkoks gyvis, panašus į želės rutuliuką, tik mėlynas. Ryte jis būna liūdnas, bet kuo daugiau vandens geri, tuo jis linksmesnis (čia motyvacijai), be to - programėlė fiksuoja rezultatus. Po mėnesio gali peržiūrėti ataskaitą ir palyginti, kaip keitėsi tavo skysčių vartojimas. Rekomenduoju išbandyti, bet, žinoma, yra galybė kitokio stiliaus ir funkcijų programų, kurios padės sekti vandens kiekį.

Pati tikrai vartojau mažai vandens, ir mane vargino kone visi simptomai, išvardyti apačioje. Sunerimti vertė ypatingai sausa oda, nuolatinis nuovargis ir šokčiojantis širdies ritmas, ir po per biologijos pamoką surengtos paskaitos apie vandenį, nusprendžiau pakeisti savo įpročius.

Nusipirkau gražią gertuvę, ir pradėjau gurkšnoti vandenį: vieną, su citrina, mėtos lapeliais, šaldytomis avietėm... Vos kitą dieną mano per amžius sutrūkinėjusios lūpos tapo lygios ir švelnios, po savaitės išnyko nuovargis ir apatiškumas, po dar kelių dienų veido oda ,,susitvarkė'', netgi (o gal man vaidenasi) pabalo dantys! Ėmiau nuveikti daugiau, nes kone užplūdo jėgos, nuotaika pasitaisė, dažniau šypsausi, ką net pastebėjo klasės draugai, išnyko dauguma spuogelių, ir esu kupina energijos.  Bei džiaugiuosi pasiekusi tikslą. Dabar, paskatinta savo pasiekimų, užsibrėžiu dar daugiau tikslų, kurie tikrai privers mane jaustis geriau ir suteiks jėgų.

Pabaigai norėčiau patarti: merginos, geriau neleiskite pinigų visokioms kaukėms, kremams, maisto papildams, balzamas ir kitiems ,,biesams'', o geriau pabandykite vartoti daugiau skysčių, ypač vandens. Pačios pamatysite, kaip pasikeis jūsų kūnas ir siela. Nes vanduo - gyvybės šaltinis!

5 Komentarai

  1. Gal galėtum parašyti kaip naudoti tą programėlę?

    AtsakytiPanaikinti
  2. Naudojimas yra labai paprastas: parsisiuntus suvedi duomenis apie save: ūgis, svoris. Pagal juos nustato kiek vandens turėtum išgerti per dieną. Tada tiesiog išgėrusi vandens tai pažymi, gali sekti savo progresą. Taip pat rinktis iš kelių gėrimų: arbatos, vandens, pieno, sulčių ir t.t

    AtsakytiPanaikinti
  3. Labai patiko straipsnis! Puikiai paruoštas, sudomino, paskatino gerti daugiau skysčių :)

    AtsakytiPanaikinti