Keliauk pigiau! (Ryga)

Daugelis mano, jog kelionės kainuoja labai brangiai ir būna įdomios tik tada, jeigu keliauji į kitą pasaulio kraštą. Bet per stereotipus pamirštame tai, kas yra po nosimi.

Latvija yra nuostabi šalis ir ten yra labai daug ką pamatyti. Ir negalvokite, kad jei Latvija arti, tai ten viskas taip pat. Toli gražu...  Jūrmala, nuostabus miestelis prie Baltijos jūros, Daugpilis, kuriame yra daugybė architektūros paminklų, keturios skirtingų tikėjimų bažnyčios ant vienos kalvos, mažutės krautuvėlės ir piliakalniai. Lankyti tikrai yra ką, bet šį kartą noriu atkreipti jūsų dėmesį į Latvijos sostinę, didžiausią Baltijos šalių miestą - Rygą.
Atvykus į Rygos autobusų stotį, vos už kelių šimtų metrų rasi didžiausią Rytų šalių turgų. Ten gali nusipirkti latviško maisto ir suvenyrų, kurie bus pigūs.

Lankytini objektai. Yra begalė nemokamų miesto įžymybių ir pramogų. Pasigrožėti ,,Kačių namu'' tau nieko nekainuos, o laimėsi tikrą įspūdžių, kerinčių nuotraukų ir nepamirštamų akimirkų puokštę.Visgi, jeigu nori
užeiti į mokamus obektus, siūlau palyginti kainas ir rinktis ne patį brangiausią variantą. Pavyzdžiui, pasikėlimas į katedros bokštą kainuoja net aštuonis eurus, o juk už tiek galėtum aplankyti bent tris ar daugiau muziejų. Puikus nacionalinis operos ir baleto teatras siūlo operas ir baletus nuo penkių eurų! Žinoma, vietos nėra pačios geriausios ir dažniausiai būna išmėtytos po dvi arba vieną vietą eilėje, bet gali atrasti tikrų perlų bei pamatyti taip trokštamą Gulbių ežerą arba Spragtuką už nedidelę kainą.

Nakvynė - vienas iš brangiausiai atseinančių kelionės komponentų. Bet ir čia yra išeitis. Viena iš jų - Couchsurfing'as. Tai bendruomenė, kurioje paprasti žmonės siūlo savo nakvynę keliautojams visiškai NEMOKAMAI. Kokia jiems nauda? Žmonės siūlo tau savo namus ir dažnai maistą dėl kelių priežasčių. Nori pažinti kultūras, bendrauti su kitataučiais, susirasti draugų, padėti žmonėms keliauti pigiau, tiesiog daro gerus darbus.

Jei šis variantas nepatinka ir netinka, vietoj brangaus viešbučio gali rinktis Hostel'us. Nesupainiok su Hote'liais. Hostel - tai nakvynės namai, kuriuose gali pernakvoti ir pasinaudoti virtuve bei dušu dvigubai ar net trigubai pigiau negu viešbutyje. Gali rinktis ypač pigią vietą, pavyzdžiui, dešimtviečiame kambaryje, kuris atseis apie 5 eurus, arba užsisakyti privatų kambarį, kurių kainuos svyruoja nuo 10 eurų. Bet kokiu atveju - tai daug pigiau, nakvynės namai būna įsikūrę prie strategiškų vietų - turistų lankomų objektų, restoranų, autobusų - traukinių stočių ir kartais netgi siūlo nemokamus pusryčius.

Pernakvojus, gali apžiūrėti dar architektūros, išnaudok kiekvieną minutę, būk kempinė ir trauk į save viską, ką gali. Nebijok paklausti vietinių, kur pigiausias ir skaniausias maistas, kur jie patartų apsilankyti, nes taip ne tik gausi naudingą informaciją ir lavinsi kalbos įgūdžius, bet ir pajusi bendravimo džiaugsmą, bei geriau pažinsi kultūrą.

Na ir beliko tik autobusu grįžti namo. Lux exspress kursuoja net šešis kartus per dieną: nuo 6 ryto iki 9 vakaro, taigi belieka grįžti į Vilnių, o tada jau namo.Jei visdėl to kelionei pinigų neturi, tėvai neleidžia, pati prisibijai - keliauk Lietuvoje. Ar buvai ant Kryžių kalno? Valdovų rūmuose? Naisių kaimelyje? Trakų pilyje? Maironio namuose? Pacų rūmuose? Raudonės, Panemunės, Kauno pilyse? Ar vaikščiojai Vilniaus senamiestyje? Lipai į Trijų kryžių kalną? Pasikėlei į Merkinės apžvlagos bokštą? Lajų taką? Jau sudominau? Planuok vasarą, pavasario atostogas ir savaitgalius, išnaudok kiekvieną minutę ir patirk kelionių džiaugsmą, nes jis nepriklauso nuo nukeliautų kilometrų ir sumokėtų pinigų. Sėkmės keliaujant!

Gali aplankyti bažnyčias, karo muziejų, pasivaikščioti įspūdingame Rygos senamiestyje, pamatyti Nacionalinę biblioteką, aplankyti Rygos pilį ar muziejus.


4 Komentarai

 1. Kelionės visada atrodo turi būti tolimos ir kokios egzotinės, o čia...
  Man patiko ši idėja :))

  AtsakytiPanaikinti
 2. Asmeniškai man, Labai Labai patikęs straipsnis!!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Na, šiais metais pagaliau sulaukiau aštuoniolikos, tai visgi planuoju po baigimo trumpą kelionę į Italiją - čia kaip atšventimą :) Ir labai nenoriu iš tėvų imti pinigų, nes jie ir taip investuos į mane per studijas.. Todėl nusprendžiau, kad šįkart pagelbės greitas kreditas - kai papasakojau visą savo planą, tam (mano nuostabai) pritarė net ir tėvai. Nes po kelionės planuoju 1-2 mėn. padirbti ir taip atidirbti kelionės pinigus. Manau, kad tai bus mano pirmas žingsnis į visišką savarankiškumą. Žinoma, kad ir vėliau prireiks tėvų pagalbos, bet pradžia, manau, yra suvokime, kad pinigais iš dangaus nelyja :D Laukiu nesulaukiu pirmosios SAVO kelionės! :)

  AtsakytiPanaikinti