Knyga, kurią turite perskaityti: Sally Green "Pusiau laukinis"

Šiais laikais knygų skaitymas jau tapo antraeile pramoga ir žmonės mieliau renkasi televizoriaus žiūrėjimą ar laiko leidimą prie kompiuterio. Tačiau rašytojai nenuleidžia rankų ir stengiasi sudominti skaitytojus vis įdomesnių siužetų kupinomis istorijomis. Viena jų - rekordus mušanti knyga Sally Green "Pusiau laukinis".

Kalba: lietuvių
Išleidimo data: 2015
Originalus pavadinimas: Half Wild
Ankstesnės dalysPusiau blogas
Serijos pavadinimas: Pusiau blogo trilogija
Patartinas amžius: +14
Žanras: fantastika, paauglių literatūra, romantika
Puslapių skaičius: 440
Pasakotojas: vaikinas
Autorės puslapis:  http://www.halfbadworld.com/


Apie autorę

Sally Green gimė ir užaugo Anglijoje. Jaunystėje išbandė daugybę veiklų, mėgino ir savanoriauti. Studijavo buhalterės profesiją, bet 2010 metais grįžo prie rašymo. Kaip ji pati yra paminėjusi, ją įkvepia viskas: knygos, filmai, straipsniai laikraščiuose ar net asmeninė patirtis. Rašydama ji mėgsta gurkšnoti kavą tylioje, ramioje aplinkoje. Yra auginusi viščiukus, nemėgsta lyginimo. Mėgsta vaikščioti Velso gatvėmis lyjant lietui.

Siužetas

Antroji sagos dalis nukels mus į raganių valdomą pasaulį. Į dvi visiškai skirtingas, juodųjų ir baltųjų raganių, puses suskilusi visuomenė priešiškai žiūri viena į kitą, bet labiausiai stebimi puskraujai. Vienas iš jų yra Neitanas - vieno galingiausių juodųjų raganių sūnus. Pagaliau susipažinęs su nepagaunamuoju savo tėvu Marku ir gavęs tris dovanas, vaikinas vėl yra priverstas bėgti. Neitanas turi ne tik slapstytis nuo priešų, bet ir pažinti naująją savo galią, kuri gali ne tik pakenkti kitiems, bet ir sunaikinti jį patį. Visomis išgalėmis stengdamasis išgelbėti lėtai žudomą Analizą, jis net pasiruošęs paaukoti savo gyvybę. Tačiau Neitano laukia daug sudėtingesni išbandymai, reikalaujantys net artimųjų mirčių. Kurią pusę pasirinkti, kai abi atrodo tinkamos? Tapti negailestingu žudiku ar atleisti visas nuoskaudas? Kaip išgelbėti tai, ką brangini labiausiai?

Kitoks pasaulis

"Hario Poterio" mėgėjai šioje istorijoje nerastų daug sutapimų. Nors veiksmas sukasi apie tas pačias būtybes - raganas ir burtininkus - bet pasaulis vaizduojamas visiškai skirtingai. Nors raganos, medžiokliai, raganiai yra nuolatos knygoje vartojami žodžiai, bet šioje istorijoje nesutiksite nei kerų, nei magijos mokyklų. Atrodo, kad veiksmas vystomas šiuolaikiniame pasaulyje. Labai teisingus žodžius yra pasakiusi rašytoja Kate Atkinson: "Tai knyga apie raganas ir raganius, kurioje net ir ieškodami nerasite nė vienos pelėdos ir akinukų apskritais stiklais..."

 Jausmingumas

Knygoje didelis dėmesys skiriamas detalėms, emocijoms. Nors šiame kūrinyje tinka posakis "kraujas liejasi laisvai", bet taip pat galima pasakyti ir apie jausmus. Jie lyg upė nuneša mus į istorijos vidų ir
mes patys to nenorėdami esame įtraukiami į siužetą. Itin didelė reikšmė detalėms leidžia kiekvienam skaitytojui pasijusti, lyg jis stovėtų šalia ir išgyventų visa tai, ką išgyvena pagrindiniai veikėjai. Tai suteikia kūriniui išskirtinio žavesio, priverčia skaitytoją pamilti istoriją ir jos nebepaleisti.

Pasiekimai

Pasaulio Gineso rekordus sumušusio bestselerio "Pusiau blogas" tęsinys taip pat žada pasiekti milžiniškų laimėjimų. Šiuo metu išversta net į 23 kalbas knyga žada būti platinama dar didesniu mastu. Skaitytojai vieningai sutaria, kad antroji istorijos dalis įtraukia dar labiau, skatina gilintis į smulkmenas ir pažinti žmogaus išgyvenimus. Apie šią knygą rašė daugiau nei dešimt laikraščių, o platinimu užsiėmė penkaisdešimt internetinių parduotuvių.


Pirmosios dalies "Pusiau blogas" apžvalgą rasite čia.Knyga tikrai verta tokio plataus gerbėjų rato. Gebėjimas priversti skaitytoją įsijausti į veikėją - labai svarbus, bet ne visada išvystytas tiek, kiek derėtų. Šios rašytojos istorijos labai vaizdingos ir unikalios, prikaustančios nuo pirmų akimirkų. Ši knyga yra viena geriausių iki šiol skaitytų, tad labai rekomenduoju ir jums.1 Komentarai

  1. Jau norėjau klausti , kur tada apžvalga apie 1-ąją dalį, bet jau radau atsakymą , bet jei jo nebūtų - nelogiška . Tikrai sudomino aprašymas, net pagalvojau , galėtų būt ir serialas , kaip sakant pagal knygas , nes jau įsivaizdavau detales . Super , šios knygos įtraukiamos į mano sąrašą :).

    AtsakytiPanaikinti