Nori rašyti istorijas? Štai kelios pastabėlės

Tikriausiai yra gana nemažas žmonių skaičius, kurie svajoja rašyti. Nesvarbu, knygas, eilėraščius ar istorijas, tačiau nedrįsta? O, tai visiems puikiai suprantama kliūtis pradedant rašyti. Tačiau jei jau nusprendei pradėti rašyti ir esi tvirtos nuomonės nesustoti, tuomet kelios pastabėlės tau pravers rašyme sukuriant nuostabų kūrinį.


1) Niekada nerašyk su klaidomis, nesvarbu ar tai š ar kitokia raidė ar nosinė. Tai visiškai negerins tavo rašymo bei dar įprasi taip rašyti, o ir jei viešinsi istoriją, tai tikrai sulauksi skaitytojų neigiamo atsiliepimo būtent dėl tokių rašybos klaidų.

2) Nevartok lietuvių kalboje nevartojamų žodžių, pavydžiui: "Karočia", "biškį" ir panašiai. Tokie žodžiai ne tik paverčia darbą ne tokiu geru, bet ir priverčia skaitytojus manyti, kad darbo rašytojas nežino, kad lietuvių kalboje tokie žodžiai vartoti nėra geri. Geriau vietoje "biškį" rašyti "truputį" ir panašiai.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „writing pc“3) Niekada nevartok kūrinyje keiksmažodžių. Niekada.. Vietoje kokio keiksmažodžio ar šiaip pavadinant veikėją negražiai, geriau vartoti žodžius kaip "nenaudėlis:", "nedorėlis" ir panašiai. Jei vartosite keiksmažodžius ar įžeidžiančius žodžius, skaitytojas gali neigiamai vertinti kūrinį.

4) Priimkite kritiką. Tai ne tik priverčia pasitempti, bet ir siekti geresnio rezultato bei nekartoti klaidos, tobulėti.

5) Stenkitės kuo mažiau kitiems pasakoti apie pradėtą rašyti darbą ar kūrinį. Juk būtų nelabai malonu, jei papasakotumėte visiems draugams, kad pradėjote rašyti, o jums nusprendus tai mesti ar šiaip neturint įkvėpimo, jie nustotų tikėti, ar jūs išvis ką nors parašysite.

6) Turint laisvo laiko, internete ar knygose pastudijuokite lietuvių gramatiką. Juk mažiau lietuvių kalbos klaidų ne tik pavers kūrinį geresnį, bet ir pakels lietuvių kalbos pamokos pažymį.

7) Nekopijuokite kitų kūrinių ar jų idėjų, ištraukų, kurios jums patinka. Geriausia atsižvelgti ir į tai, kad autorius nusprendė su jumis pasidalinti savo darbu, jo atžvilgiu tai taptų negražu, bet ir jūs netobulėtumėte. Patartina susirasti įkvėpimo šaltinį ir stengtis sugalvoti ką nors originalesnio.

Tikiuosi, šios kelios pastabos jums padės rašyme nedaryti tokių klaidų bei nuolat tobulėti, taip pat linkime sėkmės su darbais bei didelės kantrybės sukuriant ką nors nuostabaus.

P.s. Jei nori paviešinti savo istorijas, puiki galimybė jauniems rašytojams programėlėje - "Wattpad", taip pat labai laukiame stojant į TD rašytojų atranką!


2 Komentarai

  1. "Vietoj to" turėtų būti nevartotina. (http://www.vlkk.lt/konsultacijos/6756-vietoj-to-kad-bendratis)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Man patarimai pasirodė labai elementarūs, paprasti. Manau, kad buvo galima iškapstyti ir vertesnių - pati tema tikrai verta dėmesio

    AtsakytiPanaikinti