Pavasaris - tvarkymosi metas!

Ne viena susiduriame su problema, kai pritrūksta motyvacijos tvarkytis ir išlaikyti kambarį švarų. Metas tai pakeisti! Tvarkymasis nėra toks sunkus darbas, koks atrodo iš pirmo žvilgsnio - svarbiausias yra tinkamas nusiteikimas. O kad būtų dar lengviau, pasinaudok šiais paprastais patarimais.

Nustatyk laikmatį penkioms minutėms ir pradėk tvarkykis. Nustebsi, kad per tiek mažai laiko gali padaryti labai daug - tik susikaupk. 
Kiekvieną rytą, išlipusi iš lovos, ją paklok. Kambarys iš karto atrodys tvarkingesnis, o noras griūti atgal į ją sumažės.
Sutvarkyk savo kosmetinę. Išmesk pasenusį, nebenaudojamą makiažą, kiekvieną savaitę išplauk makiažo šepetėlius.


Laukdama, kol vanduo kavai užvirs, tvarkyk virtuvę - sudėk arba išimk indus iš indaplovės, nuvalyk stalą ar padaryk kitus smulkius, bet reikalingus darbus.
Išmesk nereikalingus ir nepataisomai sugadintus daiktus. Kai turi per daug daiktų, jie pradeda slėgti - nebijok atsikratyti daiktų, kai žinai, kad jų niekada nepanaudosi. Jei per daug gaila juos išmesti, atiduok žmogui, kuriam jų gali prieikti.
Praėjus sezonui, peržiūrėk savo spintą. Drabužius, kurių nebuvai nei karto užsidėjusi, išmesk, atnaujink arba parduok. 
Tegul kiekvienas daiktas turi savo vietą. Buvimas organizuotai gerokai palengvina tvarkymąsi.

Nepamiršk reguliariai išnešti šiukšles. Pergrūsta šiukšliadėžė tikrai neatrodo estetiškai.
Prieš eidama miegoti, apsitvarkyk. Nuvalyk dulkes, padėk daiktus, kurie yra ne savo vietoje. Atsikėlusi ir pamačiusi švarų kambarį, jausiesi daug geriau, negu netvarkingame.
Nustatyk laiką, kada atliksi tam tikrus darbus. Pavyzdžiui, kambarį siurbsi kiekvieną antradienį ir šeštadienį, o šiukšles išneši antradieniais. Laikykis savo darbotvarkės.
Nusirengusi drabužius, juos pakabink. Nors po sunkios dienos nebesinori pajudinti net piršto, pagalvok apie tai, kad vėliau vis tiek reikės atsikelti ir pasidėti drabužius į spintą - geriau tai padaryk dabar.

Pavalgiusi išplauk indus arba įdėk į indaplovę. Juk nesmagu matyti krūvas nešvarių lėkščių kriauklėje?
Turėdama laisvo laiko, padaryk darbus, kurių vis neprisiruošdavai užbaigti. Pertvarkyk spintą, stalčius arba pagaliau pakabink jau mėnesį ant stalo gulintį paveikslą.
Laikyk tvarkymuisi reikalingus daiktus (dulkių skudurėlius, valiklius) pasiekiamose vietose - tuomet nereikės raustis spintelėse ir, reikalui esant, galėsi greitai nuvalyti/sutvarkyti reikiamą vietą.

Kas Tau padeda tvarkytis? Pasidalink komentaruose!

1 Komentarai

  1. Manau geriausias dalykas kuris man padeda tvarkytis ir neaptingti yra motyvacija kažką padaryti geresnio, aš dažnai perdelioju savo daiktų vietas tol kol pasakau "Taip šis daiktas turi būti čia ir ne kitur". Niekada savęs nespaudžiu, jai nenoriu ar neturiu laiko tvarkytis tebūnie vieną diena numesta suknelė ar ne ten padėtos drėgnos servetėlės taip rėž akį jog padėti į vietą taps mano pagrindinis dienos tikslas. Bet vis tiek savo kambario dizainu dar nesu patenkinta ir žadu jį keisti vos tik sugalvosiu kaip. :)
    P.S. Smagus straipsnis, ačiū.

    AtsakytiPanaikinti