Rašytojų atranka!

Mažais žingsneliais bei labai nedrąsiai į Lietuvą žengia mūsų taip laukiamas pavasaris. Su juo kartu žengia ir noras į savo gyvenimą įnešti kažko naujo ir gaivaus. Pavyzdžiui, tam puikiai tinka įdomaus, netradicinio patiekalo ragavimas, naujos šukuosenos išbandymas, pasipuošimas nauja, pavasarine gėlėta suknele arba - dar įdomiau - rašymas TD portale. Pagaliau atėjo ir Tavo galimybė papildyti populiariausio Lietuvoje jaunimo portalo „Teenage Dreams“ komandą!

REIKALAVIMAI

Ieškome kūrybingų, atsakingų bei draugiškų merginų, kurios rašytų lietuviškomis raidėmis, rišliai, nedarant daug skyrybos, gramatinių ar stiliaus klaidų. Kita labai griežta taisyklė - jokio plagijavimo. Remtis įvairiais informacijos šaltiniais galima, tačiau kopijavimas žodis į žodį yra draudžiamas. Taip pat labai svarbu žinoti, jog kiekviena privalome parašyti mažiausiai vieną straipsnį per savaitę. Jei to padaryti negalite dėl svarbių priežasčių, privalote tai pranešti. Kitas svarbus aspektas - laisvas laikas. Jo turėti yra labai svarbu, nes straipsnis nėra parašomas per pusvalandį. Ir svarbiausia - nepamiršti, kad tas laikas, praleistas rašant straipsnį, tikrai atsipirks!


KODĖL VERTA DALYVAUTI ATRANKOJE?

 Į šį atsakymą atsako pačios Teenage Dreams komandos merginos:

  • "TD suteikia galimybę tobulėti. Ne tik rašyme, nors tai yra didžioji dalis, ką mes darome, bet ir bendrame komandos darbe. Be komandos nebūtų TD ir jei nori patekti į mūsų komandą, junkis, mes taves lauksim!" - rašytoja Akvilė.

  • „Prisipažinsiu, kai nusprendžiau tapti TD komandos dalimi 2014 metais, buvau nedrąsi mergina, nežinanti, kaip reaguoti į kritiką, kaip atsirinkti reikalingas ir nereikalingas nuomones. Per tuos metus aš tikrai išaugau visomis prasmėmis, pakilo lietuvių kalbos pamokos pažymiai. Labiausiai mane džiugino tai, kad atradau veiklą, kuri man teikė džiaugsmą. Nuostabus jausmas matyti savo straipsnius tokiuose žurnaluose kaip „JUSTĖ“ ar tokiuose portaluose kaip grozioguru.com. O kur dar įgūdžiai komunikuojant su įvairiomis Lietuvos įmonėmis, partneriais bei remėjais.. Be viso to, susipažinau su labai daug nuostabių rašytojų, kurios tapo ne tik kolegės, bet ir draugės. Nepabijokite išspirti savęs iš komforto zonos ir pasinaudokite galimybe!“ - administratorė Beatričė. 

  • „Labai gera, kai tavo mintis pamato kiti ir įvertina, nes bet koks komentaras priverčia apmąstyti tai, ką tu darai, ir dar labiau tobulėti. Taip pat smagu pabendrauti su žmonėmis, kurie domisi tuo pačiu, kuo ir tu - straipsnių rašymu.“ - rašytoja Aurelija.

  • „Iš patirties kalbu - nieko nebūčiau pasiekusi rašyme, bloginime, jei ne pabandymas patekti į šią komandą. Patekau, labai daug ko išmokau, pykausi, rėkiau, ant manęs pyko, manęs nemėgo, viena kitai pavydėjom, tačiau galų gale išaugom į dideles panas, kurios ne tik kad turi patirties rašyme, bet ir pačiame gyvenime. Galų gale visas komandos nares laikau savomis, savo draugėmis ir visada laikysiu naujas rašytojas savo draugėmis ir padėsiu kuo galėsiu. Kažkada buvau didelė šios dėlionės detalė, o dabar tik smulki, tačiau dėl to sugebėjau dėlioti savo dėlionę, kurią iki šiol dėlioju labai sėkmingai. Merginos, jei tikrai jaučiat kažką rašymui ir jaučiat, kad sugebat ir norit - čia, Teenage dreams yra jūsų pakilimo takas. ;) Laukiam visų, ne tik jaunučių, bet ir peraugusių paauglių. ;)“ - dizainerė Dovilė, dar gerai žinoma kaip Peroksidinė Blondinė.

  • „Jei nebūčiau pabandžiusi patekti į „Teenage Dreams“ komandą, tikriausiai niekada nebūčiau supratusi, kad savo ateitį tikrai noriu sieti su rašymu ir nebūčiau išmokusi rašyti kokybiškus straipsnius. Buvimas šio portalo rašytoja mane išmokė valios ir atsakingumo, supratimo, ką reiškia domėtis tave supančiu pasauliu ir visą sukauptą patirtį bei žinias išdėstyti juodai ant balto. Rašymas "TD" išmokė, kaip išplėtoti savo mintis ir subtiliai pateikti savo nuomonę kitiems. Manau, tai yra ideali galimybė augti ir tobulėti visiems ir visoms, kurios dievina rašymą ir nori su tuo sieti savo ateitį bei siekti aukštumų.“ - rašytoja Paulina.

 KAIP PATEKTI Į KOMANDĄ?

Rašytojų atranką sudaro dvi būtinos dalys - klausimai ir straipsnis. Pirmiausia jums reikės atsakyti į mūsų pateiktus klausimus, juos pateikti el. pašto teksto laukelyje. Kelių žodžių atsakymai mūsų nedomina, todėl nepagailėkite savo klaviatūros ir atsakinėkite kuo plačiau.


I DALIS 

   1. Vardas, pavardė, amžius.
   2. Apibūdink save. (ką mėgsti veikti laisvalaikiu? Kaip tave apibūdina draugai? Ar turėtum pakankamai laisvo laiko rašymui? ir kt.)
   3. Tavo rašymo patirtis ir santykiai su kūryba (tinklaraščiai, konkursai, mokykla, laikraščiai, būreliai ir kt.) Jei rašymo patirties vis dėlto neturi ir nesi su tuo susidūrusi, kodėl nori tai išbandyti?
   4. Iš kur sužinojai apie Teenage Dreams portalą ir nuo kada čia lankaisi?
   5. Įvardyk bent kelis didžiausius mūsų portalo pliusus ir minusus. Ko, tavo nuomone, pas mus trūksta, kaip būtų galima sustiprinti pliusą ir pašalinti minusą? 
   6. Kas yra tavo rašymo "varikliukas"? Apie ką tau labiausiai patinka rašyti? Įvardyk bent penkias konkrečiastemas straipsniams/rubrikoms. 
   7. Ar manai, jog tikrai galėtum išpildyti visus aukščiau pateiktus reikalavimus, skirtus mūsų rašytojoms? 
   8. Ką surasti, išmokti, pasiekti, suprasti norėtum rašydama "TD"? Įvardyk savo lūkesčius ir tikslus. 
   9. Tavo kontaktai (skype, facebook, instagram). Viešai jie nebus platinami.
   10. Ar dar turi ką nors pridurti? Jei taip, ką? 

II DALIS 

Šioje atrankos dalyje tau reikės parašyti straipsnį, kurio tematika atitiktų „Teenage Dreams“ portale skelbiamus straipsnius. Tai gali būti straipsnis apie grožį (išskyrus produktų apžvalgas), psichologiją, sveikatą, sportą, gyvenimo būdą, įdomybes... Tačiau jokiu būdu tai negali būti "pasidaryk pati" idėjos, receptai, horoskopai ir kiti panašūs dalykai, nes iš tokių straipsnių negalime susidaryti pilnos nuomonės apie tavo rašymo galimybes. Minimalus straipsnio ilgis - I wordo lapas, teksto dydis - 12. Būtina panaudoti paveiksliukus, spalvas, galbūt įterpti interviu. Straipsnį siųsti kartu su savo klausimais, tik prisegus prisegtuke. 

Tavo atsakymų bei straipsnio su dideliu nekantrumu laukiame el.paštu: teenagedreamsinfo@gmail.com iki balandžio 9 dienos. Jei mus sudominai ir esi tinkama būti rašytoja, po kelių dienų nuo laiško išsiuntimo gausi kvietimą prisijungti prie mūsų komandos. 

Tikimės, kad šiltą bei saulėtą pavasarį sutiksime su papildyta, motyvuota ir atsakinga komanda, kuri sudrebins mus ir mūsų skaitytojus savo kūrybingais straipsniais! 

Sėkmės!

1 Komentarai