TD penktadienio filmas: "Juodoji gulbė"

Penktadienis, savaitgalis ir pagaliau POILSIS! Šiandien norėčiau pasiūlyti filmą, įkvepiantį siekti savo tikslų. Šio filmo pavadinimas yra "Juodoji gulbė".

Trumpa informacija


Režisierius: Dareen Aronofsky
Aktoriai: Natalie Portman, Mila Kunis, Vincent Cassel, Barbara Hershey
Metai: 2010
Trukmė: 108 min.
Žanras: Dramos, trileriai

Aprašymas:


Nina – jauna ir talentinga balerina, visiškai atidavusi save baletui. Mergina gyvena su mama Erica, kuri kontroliuoja kiekvieną merginos žingsnį ir reikalauja maksimaliai gerai ir meistriškai šokti ir pasiekti balerinos karjeros viršūnę.

Savaime suprantama, Nina niekada neturėjo jokio asmeninio gyvenimo. Teatre baletmeisteris Thomas Leroy kuria naują "Gulbių ežero" versiją. Pagrindinio vaidmens atlikėja keičiama jaunesne ir talentingesne. Kanditatė į jos vietą – Nina, turėsianti suvaidinti baltąją ir juodąją gulbes, įkūnijančias nekaltumą ir aistrą, šviesiąją ir tamsiąją asmenybės puses. Mergina idealiai atitinka visus pagrindinio vaidmens atlikėjai keliamus reikalavimus. Tačiau ar sugebės tyra ir švelni Nina įtikinamai suvaidinti aistringą ir pagiežingą juodąją gulbę?
Įrodžiusi Thomui, jog yra pasiruošusi atlikti šį vaidmenį, Nina ima nerimauti – jos gyvenime pradeda dėtis keisti dalykai. Besiruošdama vaidmeniui ir ieškodama savo juodosios pusės, balerina visur pastebi be galo į save panašią merginą Lilly. Neilgai trukus Lilly pasirodo baleto repeticijoje. Ji taip pat šokėja, tačiau visiška Ninos priešingybė – aistringa, lengvabūdė ir nenuspėjama mergina šoka taip gracingai ir lengvai, tarsi tai jai įgimta. Nina bijo naujosios šokėjos, tačiau kartu jaučia jai trauką.
Besimezgantys ryšiai tarp merginų pateikia Ninai staigmeną – vieną dieną repeticijos metu Lilly šoka jos partiją, užima jos vietą, tampa vis panašesne į ją. Kas tai? Ninos vaizduotės vaisiai? O gal iš tiesų Lilly atėjo tam, kad užimtų Ninos vietą? O ką reiškia tos keistos žaizdos ant Ninos menčių, tarsi jai tuoj tuoj išdygs juodi sparnai?

Anonsas:


Atsiliepimai:

*Intriguojantis, gniaužiantis kvapą, kupinas įtampos, prikaustantis žvilgsnį nuo pirmos iki paskutinės minutės, sukrečiantis. Filmui apibūdinti labiausiai tinka jaustukas wooow! Nenustebčiau (netgi būtų savaime suprantama), jei filmas bus nominuotas oskarui, jei filmas laimės oskarą, nes "Juodoji gulbė" neabejotinai kino deimantas! Aplodismentai Darrenui Aronofskiui!

*Pasakiškas filmas - tiek siužetas, tiek aktorių darbas. Viskas atlikta puikiai, jau net nežiūrint į filmavimą (ypatingai į scenas tarp veidrodžių). Tikrai užburiantis ir šis tas naujo, jau atsibodusiame romantikos, komedijos ir pigių siaubo filmų fronte. Manau, kad tai vienas iš filmų, kurių esi tiek paveiktas, kad negali sustoti žiūrėjęs ir padaryti petraukos atsikvėpimui. Tikiuosi sulaukti daugiau tokių, gilesnę mintį ir žiaurią realybę perteikiančių filmų.

*Pirmą kartą žiūrėjau filmą. Fantastika!!! Super pagrindinė aktorė atitiko tobulai savo vaidmenį. Siūlau pažiūrėti tiems, kas mėgsta filmus pamąstymui...
Nesitikėjau, kad mane taip sužavės. Šio filmo dar ilgai nepamiršiu! 10/10

Mano nuomonė:

Ką aš begaliu ir pasakyti. Taip, esu sužavėta. Tikriausiai man geriems filmams trūksta kritikos jausmo, bet kai pajauti, jog tave tai „paima“, supranti, kad kritikuoti ir nieko nebereikia. Ką duoda šis filmas? Pasimėgavimo ir kažko, kas užpildo kažkokią kertelę, kurią ir norisi užpildyti. Šį filmą labai rekomenduočiau darboholikams, tiems, kurie tiesiog nemoka mėgautis, atsipalaiduoti, daro iš savęs tobulybę, nesamą ir galbūt niekada nebūsimą legendą, tai iš esmės, gerai suvokus filmą ir pritaikius sau, galima atsipeikėti. Filmas yra kaip vaistas, tai nėra kažkoks gyvenimo parodijavimas, bėgimas nuo jo, interpretavimas, manau, tai yra menas, menas sukrėsti, menas gydyti, menas padėti, menas mąstyti. Jeigu taip nemanote arba iš dalies sutinkate, arba visai sutinkate, bet kokiu atveju, vis tiek siūlau pažiūrėti „Juodąją gulbę“. Yra ką pamatyti.


O galbūt jau jūs matėte šį filmą arba ketinate žiūrėti? Pasidalinkite savo nuomone komentare!2 Komentarai

  1. esu mačiusi šį filmą, labai patiko. tikrai nėra iš tų lengvų filmų, labai sukrečiantis, turi gilią mintį.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Norėjau paklausti kodėl filmo aprašymą nukopijavote iš kitų svetainių, o neparašėte savo žodžiais?

    AtsakytiPanaikinti