TD penktadienio filmas: "Tūkstančiai mylių iki tavęs"Mokslinės fantastikos filmai pamažu kopia į populiarumo viršūnes ir užkariauja žiūrovų širdis. Šios tematikos filmai vadinami realiąja fantastika - dauguma vaizdinių galimi ateityje. Ne per seniausiai palydėję daug dėmesio sulaukusį filmą "Pakeleiviai" pasitinkame jau nemažai dėmesio sulaukusį "Tūkstančiai mylių iki tavęs".

Trumpa informacija

Metai: 2017
Žanras: fantastika, mokslinė fantastika
Režisierius: Peter Chelsom
Vaidina: Asa Butterfield, Britt Robertson, Gary Oldman, Carla Gugino.

Aprašymas

Gardneris Eliotas - nieko neišsiskiriantis šešiolikmetis. Žemėje jis visiškai nesiskirtų nuo savo bendraamžių, bet vaikino gyvenimas susiklosto kitaip. Gardneris yra pirmasis žmonijos atstovas, gimęs Marse. Jo mama, kartu su kitais astronautais išvykdama į raudonąją planetą, buvo nėščia, nors pati to nežinojo. Jai mirus gimdymo metu, Gardnerį užaugino kiti ekspedicijos dalyviai. Vaikinas niekada nebuvo Žemėje, apie ją žino tik iš nuotraukų, pasakojimų, knygų ir filmų. Norėdamas sužinoti daugiau, jis internetu pradeda bendrauti su bendraamže iš Kolorado valstijos - Tulsa. Bendraudamas su mergina, Gardneris vis labiau trokšta nuvykti į tėvų gimtąją planetą, tačiau kelionė jam gali būti mirtina - gimęs ir užaugęs Marse, jis neprisitaikęs prie Žemės gravitacijos. Nepaisant pavojų jis išsirengia į nepamirštamą kelionę po Žemę, Džiaugdamasis žmonėms įprastai atrodančiomis smulkmenomis, jis patiria daugiau nuotykių, negu kiekvienas žemietis būtų pagalvojęs.


Filme akcentuojamas gyvenimo džiaugsmas. Gardneris, visą gyvenimą praleidęs nykioje raudonojoje planetoje, į kiekvieną smulkmeną žvelgia su nuostaba ir pasigėrėjimu. Tulsai, nebeįžvelgiančiai pasaulio grožio, vaikinas atrodo keistas. Ji stebisi Gardnerio žavėjimusi jį supančia aplinka, visiškai tyru nuoširdumu ir laisvės troškimu. Filmas atksleidžia daugelio jau užmirštus mažus gimtosios planetos stebuklus, vaizduoja žodžiais neapsakomas pastangas, norint įgyvendinti svajonę.

Mokslinės fantastikos filmai, bėgant laikui darosi vis kokybiškesni ir realistiškesni. Daroma mažiau fizinių klaidų, taisomos neteisingos mokslinės žinios. "Tūkstančiai mylių iki tavęs" - itin kokybiškas filmas, besiremiantis NASA žemėlapiais ir brėžiniais. Filme didelis dėmesys skiriamas fizikos dėsniams ir kosminių laivų tikslumui. Vaizduojamas erdvėlaivio vidus ir išorė - identiški JAV naudojamoms kosminėms stotims. „Prieš kuriant filmą, įsiprašiau į NASA ir savo akimis išvydau, kokie stebuklai ten gimsta. Tai mane tik dar labiau įkvėpė skirti kiek įmanoma daugiau dėmesio autentiškumui, detalėms“, – sako režisierius.


Anonsas
Mano nuomonė

Šis filmas paliko man gilų įspūdį. Iš pavadinimo sprendžiau, kad šiame filme netrūks meilės, iš plakato - kad tai kažkaip siesis su kosmosu, bet negalvojau, kad liksiu taip sužavėta. Pati labai mėgstu fantastika, bet šis filmas buvo virš visko - pirmąkart kino teatre pravirkau. Jame kupina graudžių ir susimąstyti priverčiančių scenų, bet buvo ne viena vieta, kur šypsojausi. Siužetas sunkiai numatomas ir klaidinantis, sukeliantis skirtingas emocijas. Galiu tvirtai pasakyti, kad šį filmą žiūrėsiu dar ne kartą, tad rekomenduoju ir jums!

Atsiliepimai

Dovilė: Tiesiog labai norėjau pažiūrėt tą filmą nežinau kiek mėnesių ir vakar sužinojau, kad jį jau rodo pas mus.. Tai galvojau, kad šiandien nelėksiu ir kai tėtis įkalbėjo nulėkėm.. Iš pradžių kokias 10 min buvo gan nuobodu, bet vėliau taip įtraukė filmas.. Tiesiog tobulas filmas bei romantinių scenų buvo tikrai nemažai.. Esu sužavėta...

Vilija: Nuostabus filmas - įdomus, nes turi įtraukiantį siužetą, gražus, nes vystoma labai romantiška ir įkvepianti istorija ir linksmas, nes veikėjai sukurti tikrai šaunūs. Prieš einant į filmą buvau nusiteikusi neblogai praleisti vakarą, bet ši ekranizacija absoliučiai pralenkė mano lūkesčius. Rekomenduoju.

Ineta: Realiai galvojau, kad tai kažkokia vėl eilinė romantinė banali istorija bus. Bet man asmeniškai labai patiko, netikėti vingiai , netikėta istorija ir šiek tiek romantikos.


Mokslinė fantastika jau greitai gali tapti realybe, o šios tematikos filmai tampa vieni populiariausių pasaulyje. Pavergę ne vieno žiūrovo širdis, šįkart jie beldžiasi ir į tavąją. O ką tu manai apie šį filmą?
0 Komentarai