TD rekomenduoja: Skandinavijos bestseleris - RATAS

Skandinavijoje išgarsėjusi, susižėrusi daugybę apdovanojimų ir pripažinta visame pasaulyje, - šaukia skambūs užrašai ant knygos viršelio. Bet ją paėmiau į rankas ne dėl to. Visų pirma - knygos kairiame viršelio kampe puikuojasi užrašas - gali padaryti neigiamą poveikį asmenims iki 18 metų. Uždraustas vaisius visada saldesnis, todėl paėmiau knygą į rankas, tada perskaičiau aprašymą ir knyga dar labiau sudomino.

Šešios skirtingos merginos, lankančios tą pačią mažo miestelio mokyklą. Kiekviena turi savų rūpesčių ir problemų, vidinių išgyvenimų. Tačiau jų gyvenimai kardinaliai pasikeičia, kai mokykloje randamas negyvas bendraklasis. Visi mano, kad tai savižudybė, bet ar tikrai? Keisti įvykiai suvienija šias merginas. Kodėl jos sapnuoja keistus sapnus, pabunda dūmais kvepiančiais plaukais, nors naktį nebuvo palikusios savo lovos? Kas įsibrauna į jų mintis ir verčia besąlygiškai paklusti? Ką slepia mokyklos direktorė ir kaip mirė Elijas? Tai tik keli iš visų klausimų, į kuriuos teks atsakyti šioms merginoms.

,,-Stovi ir apsimeti, kad Elijas tau rūpėjo. Juk tu jį ir persekiojai, šlykštyne.
Ida stovėjo kaip prišalusi. Pakilo direktorė". 69 psl.


Istorija intriguojanti, man tapatinasi net su Hariu Poteriu. Knygoje pilna netikėtų posūkių ir siužeto vingių, kas atrodė balta avelė, gali pasirodyti esąs juodžiausias vilkas. Visos šešios pagrindinės veikėjos man yra savaip artimos. Kiekvienoje iš jų atradau dalelę savęs ir tai dar labiau įtraukė į istoriją. Istorijoje knibždėte knibžda magijos, blogio ir gėrio kovos, paslapčių ir mįslių. Ją pagyvina ir daugybė įdomių būdvardžių ir veiksmažodžių, įsimintini veikėjų vardais ir jų asmenybės.

Pati istorijos pradžia intriguoja iškarto. Skyrius pradedamas nuo pasakojimo, kaip mirė Elijas. Tai iškarto pateikia bent penketą klausimų, į kuriuos taip norisi atsakymo, jog nori nenori, bet rankos pačios tiesiasi prie knygos.

 ,,Atleisk man. Jis nežino, ar tai jis pats, ar balsas ištarė šiuos žodžius.
Tą akimirką pervėrė skausmas.'' 14 psl.


Ratas atskleidžia tamsiąją paauglystės pusę, patyčias ir kaip tai paveikia žmogų, kaip nelengva būti kitokiu, sunkūs santykiai su tėvais, narkotikai, pirmoji meilė... Nerekomenduočiau knygos itin jautriems žiūrovams, nes istorija nors ir labai įdomi, bet išties slegianti, tamsi ir ,,varanti depresiją''.

,,Apgailėtina, - pamanė Minu nurydama paskutinį jogurto šaukštą. - Mano geriausia draugė - mama.'' 19 psl. 

,,Ratą'' perskaičiau tikrai greitai, nė pati nepastebėjau, istorija sužavėjo ir nustebino, dar yra dvi dalys, todėl džiaugiuosi, kad ir vėl galėsiu nerti į šią istoriją. Rekomenduoju fantastikos gerbėjoms.


4 Komentarai

 1. girdėjau apie šią knygą. manau, kad perskaitysiu, nes aprašymas sudomino:)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kai perskaitysi šias patariu : Becca Fitzpatrick "Puolęs angelas" keturios yra. Nuostabios knygos.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ačiū už patarimą, tikrai paskaitysiu.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Pagal pirmąją knygą yra pastatytas filmas! Bet jis niekad nebuvo išleistas lietuvoje, o internete galima rasti tik, jei neklystu, švedų kalba ;)

  AtsakytiPanaikinti