Atotrūkis nuo kasdienybės: keliauk su dviračiu


Laikas lekia sėdint prie kompiuterio ir nieko neveikiant. Bet tas nieko neveikimas dažnai varo į neviltį. Norisi nuveikti ką nors, kas leistų prisiminti jį dar ilgam, o prisiminus ir juoktis, ir verkti. Tokį prisiminimą ,,įlipdžiau'' į savo smegeninę ir aš, kai kartu su drauge čiupome dviračius ir leidomės į kelią, nežinodamos kur jis mus nuves. Daugybė nuostabių vaizdų, netikėtai užklupusi liūtis, atrastas kaimelis ir gerai praleistas laikas - štai kas įsirėžė atmintyje, kai pagaliau pasiryžau nuveikti ką nors kitokio. Susigundei? Štai keletas patarimų, kurie padės tau planuojant kelionę.

Neplanuok. Sakysi, jog prieštarauju pati sau. Žinoma, jeigu vyksti kur nors toliau, susižinoti autobusų grafikus praverstų, bet sustyguoti kiekvieno žingsnio tikrai neverta. Kiek daug esu planavusi, piešusi neįtikėtinas kombinacijas, bet VISADA geriausi įspūdžiai lieka tada, kai kas nors nutinka spontaniškai. Neplanuotas lietus, nesuplanuotas posūkis kelyje, nenumatytas sustojimas, ne pagal planą užklumpanti perkūnija, neplanuotai pamirštos pirštinės ir bebaigiantis išsikrauti telefonas... Jei į visus tuos dalykus pažvelgsi pro juoko prizmę, sugebėsi džiaugtis net ir stovėdama vidury miško, šlapia ir sustirusi nuo šalto vėjo. Džiaukis kiekvienu išbandymu ir laiku, praleistu kitaip.

Kompanija. Pasikviesk žmogų, nesvarbu ar tai sesė, teta, klasiokė ar tas nedrąsus kaimynas iš trečio buto, svarbiausia, kad su juo praleistas laikas būtų brangus ir tau, ir jam. Juk nenori visą kelionę klausytis net ir debesų forma nepatenkinto žmogaus burbėjimo.

Priemonės.
Pasirink kaip keliausi. Siūlyčiau griebti dviratį: patogu, sveika, greita, smagu, nemokama. Bet jeigu esi ryžtingai nusiteikusi, gali leistis į žygį pėsčiomis. Taip galėsi eiti ne tik keliu, bet traukti ir per krūmynus, pievas ir miškus. Taip pat siūlyčiau prigriebti buteliuką vandens ir jeigu žadi užtrukti ilgiau (nors ką gali žinoti), prigriebk keletą sumuštinių ir bananą. Be to - nepamiršk šiltai, bei patogiai apsirengti!

Įamžinimas. Kelionės akimirkos, nors ir kokios ryškios būtų, su laiku išblanksta. Kad taip nenutiktų. gali pradėti vesti kelionių knygutę, kurioje trumpai aprašyk kelionę, papildyk detalėmis, kurios ją primintų: jeigu lijo - nupiešk debesėlį, priklijuok įspūdingo matyto medžio lapą, tuo metu valgyto saldainio popierėlį, galbūt net atspausdintas nuotraukas, kurios primintų tau kelionę. Taip pat siūlyčiau gerai pasikrauti telefoną ir įamžinti kelionės akimirkas, o gal ir nufilmuoti trumpų vaizdelių. Taip ilgiau atsiminsi įdomiausias kelionės akimirkas ir galėsi smagiai pasijuokti, kai nuobodų vakarą sėdėsi namuose.

Optimizmas. Nusiteik, kad ši kelionė bus nuostabi ir ją ilgai prisiminsi. Jokių būdu neprikurk iliuzijų, kurių neišsipildymas sugadins nuotaika. Yra toks posakis: ,,Tikėkis ketverto. Jeigu gausi dešimt, tai pranoks tavo lūkesčius ir tu savimi labai didžiuosiesi. O jeigu gausi keturis - nenuliūsi, nes gavai ko tikėjaisi.'' Pažymys bus gautas bet kokiu atveju, bet viskas priklausys nuo tavo nusiteikimo. Todėl išmok tikėtis minimalių dalykų ir gyvenimas tave nustebins!

Atsiribojimas. Kelionėje atsiduok patyrimo džiaugsmui. Nenaršyk po instagramą vos paleidusi dviračio rankenas, neprilipk prie internetinių portalų. Tai galėsi padaryti namuose. Dabar išsijunk mobiliuosius duomenis ir sutelk dėmesį į nuostabius dalykus aplinkui: draugus, gamtą, šviežią orą, naujas vietoves, tylą, paukščius...

Veik. Eik. Judėk. Svarbiausia - nesėdėk vietoje. Bėk. Žingsniuok. Patirk. Išnaudok kiekvieną laisvesnę akimirką, jog patirtum ką nors naujo ir būtinai įamžink tuos prisiminimus. O vakare pasidaryk kakavos, patogiai įsitaisyk ir juokis prisimindama laiką, kurio nepraleidai veltui.

O ką Tu nuveikei smagaus, įdomaus, linksmo? Dalinkis komentaruose, ir leisk visiems pasidžiaugti tavo atradimais! 

Link'as, kuris galbūt suteiks motyvacijos didesnėms kelionėms:

 https://www.youtube.com/watch?v=N8SRba8QZ-o

2 Komentarai

  1. Ir aš esu bandžius keliones dviračiu, nors niekada to nemėgau, bet pabandžius nenusivyliau! Su drauge aplankėme kone visus gretimus kaimelius, daug ko išvydome, patyrėme.
    Straipsnis patiko, labai geri patarimai besiruošiant keliauti :))

    AtsakytiPanaikinti
  2. Džiaugiuosi, jog patiko. Taip, tos paprastos kelionės dažnai būna pačios įspūdingiausios ir įdomiausios, bei ilgai išlieka atmintį!

    AtsakytiPanaikinti