Banšė

Banšė


"Jos riksmas toks baisus, kad mirsi iš baimės" - taip ją aprašo škotai bei airiai.

Kas toji banšė? Banšė - viena iš žymiausių būtybių keltų mitologijoje. Tai moteriška dvasia, kuri riksmu praneša apie mirtį. Banšės taip pat žinomos kaip raudų moterys. Jos žino, kada  kažkas miršta arba jau mirė.

Kaip ji atrodo? Sakoma, kad ji su ilgais plaukais, baltais, pilkais arba, galima išgirsti, žalios spalvos drabužius su pilku apsiaustu. Jos veidas išblyškęs ir su labai ryškiais įdubimais skruostuose.
Kai kur galima rasti informacijos, kad ji graži, liesa. Tačiau yra kūrinių, kurie sako, kad ji netokia.

Škotai pasakoja, kad ją galima pamatyti prie upių, ežerų ar pelkių. Ten ji skalbdama rūbus dainuoja liūdnas dainas apie laidotuves ar mirtis.

Dažniausiai  riksmas praneša apie mirtį, bet kartais jos riksmas būdavo  toks baisus, kad žmonės mirdavo tiesiog iš baimės, bet, manoma, kad klyksmą gali girdėti tiks tas, kurį  ji pasirinko norėdama įtraukti į  mirusiųjų pasaulį. Jeigu  mirti turėdavo labai garsus žmogus, pavyzdžiui, karalius, tada banšės riksmą girdėdavo visa tauta.

Serialo "Teen Wolf" mėgėjos, tikrai žino, kad aktorė Holland Roden vaidina banšę. Ji rėkdama pasako, kad kažkas mirė, kitaip sakant, praneša apie mirtį.

Kodėl apie banšes girdite pirmą kartą arba esate girdėję, bet nežinojote, kas tai? Tikriausiai todėl, kad ši mistinė būtybė yra kilusi iš keltų mitologijos ir jos labai gerai žinomos tik Škotams ir Airiams. Apie banšes nėra daug informacijos lietuviškuose ar angliškuose internetiniuose puslapiuose, nes ši mistinė būtybė aprašoma tik airių ar škotų knygose.

Ką galvojate  jūs? Ar tikite mistiniais dalykais? Ar domitės mitologija ir legendomis? 
0 Komentarai