Kaip susirasti / išlaikyti motyvaciją mokymuisi šiltuoju metų laiku?

Bėga valandos, dienos, savaitės ir mėnesiai - besimokant, ilsintis ir pramogaujant net nespėji suprasti, kad jau prasidėjo ketvirtasis metų mėnuo. Nejučia į galvą pradeda tuksenti neramios, širdį šildančios mintys apie artėjančius saulėtus orus ir - žinoma - vasaros atostogas. Tačiau mokinių gyvenimas rožėm neklotas - jau greičiau jų spygliais - mokytojai ir toliau nepamiršta paskirti begales užduočių, darbų, knygų, kurias būtinai reikia perskaityti ir testų, kuriems privalomai būtina pasiruošti. O, padėk Dieve tiems, kurie mokosi vyresnėse klasėse - artėjantys egzaminai tampa tikras galvos skausmas. Visi atsakingi mokiniai žino tą jausmą, kai trūks plyš reikia mokytis, tačiau už lango į lauką pasivaikščioti ir susitikti su draugais kviečia šilta saulė. Kaip susirasti ar išlaikyti motyvaciją mokymuisi šiltuoju metų laiku ir sėkmingai užbaigti mokslo metus, sužinosi perskaičiusi šiandienos straipsnį.

IŠNAUDOK LAIKĄ MOKYKLOJE PROTINGAI

Kuo daugiau nuveiksi mokykloje, tuo mažiau reikės vargti namuose. Stenkis klasėje nusirašyti kuo daugiau informacijos ir, jei tik įmanoma, pradėk namų darbus mokykloje. Jei tiek laisvo laiko pamokose ir tarp jų neturi, pabandyk pasirašyti konspektus iš visko, apie ką klasėje kalba mokytoja. Nesijaudink dėl rašto ar gramatinių klaidų - tai tik apytikriai užrašai. Jie namie padės greičiau atlikti užduotis ir pasimokyti.

DERINK PAREIGAS SU POMĖGIAIS

Paįvairink savo rutiną mokydamasi kitaip. Taip, tikriausiai apie tai jau esi girdėjusi, tačiau mokymąsi ir namų darbų ruošimą tikrai galima suderinti su pomėgiais. Jei šiuo metu žiūri kokį nors serialą - pažiūrėk keliolika serijos minučių sulyg kiekvienu paruoštu dalyku. Tarkim, gali pažiūrėti pirmąsias 20 serijos minučių paruošus matematiką ir likusią seriją pabaigus lietuvių kalbos namų darbus. Jei tiesiog nevengi būti prie telefono, prižadėk sau, kad jį pasitikrinsi kiekvieną pusvalandį ir nedažniau. Taip derinant mokslą su pomėgiais galbūt visko nepabaigsi greičiau, tačiau darbas bus atliktas kokybiškai ir teisingai. Bet jei visgi norisi išbėgti ir pasidžiaugti geru oru, o darbų iki kaklo, pabandyk mokytis lauke. Patikėk, tai labai smagu, jei esi tikrai pasiryžusi dirbti, o ne žioplinėti!

SUSIKURK RUTINĄ

Rutina yra labai svarbi dalis norint sėkmingai ir protingai išnaudoti savo turimą brangų laiką. Kaip sakoma, laikas - pinigai, tad savojo nešvaistyk ir būk organizuota! Susikurk panašią rutiną kiekvieną vakarą - tai padės tavo smegenims suprasti, kada metas padirbėti, o kada galima pailsėti. Tarkim, kiekvieną vakarą 20 valandą pradėsi mokymosi sesiją, trunkančią pusvalandį, tada pusvalandį galėsi daryti ką nori ir sekančias 30 minučių vėl pasimokysi. Tarp kitko, tai žymiai efektyviau, negu bandymai sugrūsti informaciją į smegenis per naktį ar dvi.

NEPAMIRŠK POILSIO

Net ir šiuo atveju galioja posakis viskas su saiku. Žmogus - ne robotas, mes reikalaujame poilsio. Dauguma kažkodėl įsivaizduoja poilsį tiesiog akis įbedus į telefono, kompiuterio ar televizoriaus ekranus, tačiau pabandyk pailsėti ir atsipalaiduoti kitais būdais, net jei tai yra tavo mėgstamiausias būdas. Leisk akims ir smegenims pailsėti - paskaityk knygą, pasivaikščiok su šuniu, drauge ar mama, arba tiesiog eik miegoti anksčiau, nei visada. Nepamiršk ir be galo naudingų kvėpavimo pratimų bei meditacijos! Pirmą kartą tai gali tavęs visai netenkinti, tačiau palaipsniui priprasi ir organizmas tau tikrai atsidėkos.

APDOVANOK SAVE

Savęs apdovanojimas yra kita ypatingai svarbi dalis. Jei sąžiningai visą savaitę mokeisi, ruošei pamokas ir neleidai sau atsipūsti, didžiuokis savimi ir savaitgalį pasitik su džiaugsmu - nuveik kažką, kas tave verčia jaustis laiminga. Leisk laiką su draugais, nueik į koncertą, pernakvok pas draugę arba tiesiog leisk sau visą dieną vartytis lovoje ir žiūrėti filmus!


DAR KELI PATARIMAI SĖKMINGAM MOKYMUISI
  • Jei tau nesinori išjungti Wi-fi savo telefone, pabandyk išjungti visus pranešimus iš soc. tinklų - feisbuko, tviterio, instagramo, snapchat'o ir pan. Tai padeda nustoti žvilgčioti į telefono ekraną kiekvieną kartą jam supypsėjus ir užsidegus!
  • Kad ir kaip sunku, stenkis klasėje klausyti kiekvieno mokytojos žodžio. Kelk ranką ir klausk to nesidrovėdama. Esi mokinė ir turi teisę rasti atsakymus į klausimus! Taip pat tai padės suprasti temą geriau ir šitaip lengviau bei greičiau atliksi užduotis namuose.
  • Papildomai motyvacijai, nusipirk tau gražias kanceliarines priemones - tušinukus, sąsiuvinius ir t.t. Tą patį padaryk su savo mokymosi erdve - įsitikink, kad ji erdvi, švari, išvėdinta ir šviesi.
Kaip mokytis šiuo metu sekasi Tau?


1 Komentarai

  1. Vis tos pačios temos, jau darosi nuobodu skaityti tinklaraštį.

    AtsakytiPanaikinti