Keisčiausi psichologiniai sutrikimai pasaulyje

Šiomis dienomis egzistuoja daugybė keistų psichologinių reiškinių, pradedant trumpais momentais ir baigiant sunkiomis ir komplikuotomis psichinėmis ligomis. Tačiau visi reiškiniai yra gerokai atsilikę nuo realybės ir kartais tampa sudėtinga patikėti, kad tokie išties egzistuoja. Šiame straipsnyje paaiškinsime ir supažindinsime su keletu iš jų.

ALISOS STEBUKLŲ ŠALYJE SINDROMAS

Šiuo sindromu sergantis žmogus mato aplink jį esančius objektus kaip mažesnius ar didesnius, nei yra iš tiesų. Sindromas įgavo vardą Lewis Carroll ("Alisos stebuklų šalyje" autoriaus) garbei, nes jis kentėjo nuo šio sutrikimo ir, manoma, kurdamas šią nuostabią vaikystėje pamėgtą istoriją, naudojosi nuosava patirtimi.

KOTARO SINDROMAS

Dar vadinamas "vaikščiojančio lavono sindromas". Sergantysis tiki, kad neturi vidinių organų, yra miręs ir neegzistuojantis. Dažniausiai tai pasireiškia sergantiems šizofrenija,

KAPGRO SINDROMAS

Sergantysis yra įsitikinęs, kad kažkas iš jo artimųjų buvo pakeistas... jo dvyniu! Šis sindromas dažniausiai kamuoja sergančiuosius šizofrenija, tačiau gali pasireikšti dėl smegenų pažeidimo ar silpnaprotystės.

EKBOMO SINDROMAS

Šis sindromas - tikrai ne vienas iš maloniausių. Sergantysis tiki, kad jo kūne yra apsigyvenę... parazitai. Dažniausiai žmogus pagalbos prašo pas dermatologą, bet ne psichologą. Brrrr....


SELF-CANNIBALISM SINDROMAS

Taip, pažodžiui tai išssiverčia į savęs-kanibalizmas, kas reiškia, kad sergantysis pradeda save žaloti. Dažniausiai pacientams pašalinami dantys, kad negalėtų kramtyti liežuvio, skruostų ir lūpų. Šis sindromas moteris aplenkia ir dažniau pasireiškia vyrams.


LYCANTROPHY SINDROMAS

Žmogus, kenčiantis nuo šio sindromo tiki, kad yra gyvūnas, ar bent jau yra transformavęsis į vieną iš jų. Šis sutrikimas yra skirstomas į daugelį dalių. Viena iš jų pasireiškia, kada pacientas tiki esantis karvė ar jautis ir gali būti pastebėtas ėdantis žolę ant keturių.


SYNESTHESIA SINDROMAS

Šis sindromas pasireiškia, kai tiesiogine to žodžio prasme susijungia du pojūčiai, pavyzdžiui, skonis ir klausa. Sergantieji turi galimybę iš šio sutrikimo išpešti visa kas geriausia ir sukuria nuostabiausius meno darbus. Ar žinojai, kad Lady Gaga turi šį sutrikimą?

Kuris iš šių sutrikimų Tau pasirodė pats keisčiausias?5 Komentarai

 1. Kiek galima skaityti apie psichologinius sindromus keistas butybes, merginas ar dar kažkokius mistinius dalykus ar mistines istorijas. Šis tinklalapis darosi kaip psihologinių ir mistinių straipsnių tinklalapis, kuris skirtas sektos nariams. Parašykite apie kokius modelius, aktores, dainininkes, žymių žmonių istorijas, kurios verčia siekti savo tikslų ir nepasiduoti. Parašykite apie mergaitiškus, o ne gotiškus dalykus. Rašykite ne tik filmus, bet ir populiarius serialus. Rašykite apie sportininkes ar sportininkus, apie šalis, jų kultūras, įdomias vietas, šventes, renginius ar muziejus. Apie skirtingų šalių kultūras patiekalus. Nu žodžiu yra labai daug įvairių temų reikia tik rašyti.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ar šie dalykai gotiški? Manai, kad psichologija domisi tik kažkokių sektų nariai? Tai paprasčiausias dalykas, įdomus dalykas, o jei tavo galvoje vien vėjai, tai gali pabandyti pati susirasti internete sau aktualią informaciją apie tuos savo ir taip liežuviais išplaktus "modelius" bei serialus.
   Aš asmeniškai labai domiuosi psichologija, žaviuosi šiuo mokslu (įsidėmėk šį žodį), tad straipsnis man patiko :)

   Panaikinti
  2. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
 2. Tokios temos jau tikrai atsibodo!Parašykite ką nors pavasariško,šilto.Ką nors kas suteiktų gerų emocijų.Beje ar būtų galima sužinoti kas laimėjo rašytoju atrankas?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Sutinku gal straipsnių apie psichologiją per daug.Bet šis bent jau man asmeniškai buvo įdomus :) Taip pat būtų fainai jei vėl rašytumėt apie visus mergaitiškus dalykus,o ne filmų apžvalgas.Nes niekam tai neįdomu, nueini į filmai.in ir išsirenki kokį filmą,o ne čia skaitai filmų aprašymus ;)

  AtsakytiPanaikinti