Kiera Cass ,,Sirena''

Kai kurie žmonės vis dar tiki tuo stereotipu, jog jeigu jau žmogus skaito knygas, tai reiškia, kad jis neturi gyvenimo. Žinote, kas geriausia? Jog skaitantysis kaip tik gali jų turėti visą milijoną. Vieną dieną tam tikros knygos dėka žmogus gali grįžti keliais šimtais metų atgal ir išgyventi bet kokį įvykusį momentą, o kitą dieną pasinerti į utopines ateities idėjas, kurios galbūt niekada ir netaps realybe. Šiandien noriu pakviesti keliauti į dar vieną neįtikimą gyvenimą kartu su autore Kiera Cass bei jos romanu ,,Sirena‘‘.

Autorė Kiera Cass

Kiera Cass yra amerikietė, rašanti fantastines knygas jaunimui. Save ji apibūdina kaip žmogų, besidžiaugantį santuoka, savo šeima, knygomis, vandenyno kvapu, pasivaikščiojimais, švaria savo virtuve ir kitais mažais dalykais. Galbūt dėl to šios rašytojos knygos taip pat tam tikra prasme motyvuoja džiaugtis smulkiais stebuklais.
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „kiera cass“
 Ko gero dažni knygynų bei bibliotekų lankytojai šią rašytoją žino kaip populiariosios knygų serijos ,,Atranka‘‘ autorę. Knygos apie konkursą, kuris pakeitė neturtingos merginos gyvenimą, sulaukė ypatingo dėmesio – buvo išleistos į daugelį kalbų (į lietuvių taip pat), rašytojai subūrė gausų gerbėjų ratą ir, žinoma, užkėlė kartelę – iš jau sėkmingą kūrinį parašiusio žmogaus skaitytojai visuomet tikisi daugiau. Tad nenuostabu, jog naujasis jos romanas jaunimui ,,Sirena‘‘ atsidūrė po padidinamuoju stiklu – visiems rūpėjo, kaip rašytojai pasisekė šįkart. Pats metas tai įvertinti!

Romanas ,,Sirena‘‘

Jeigu jūs esate iš tų žmonių, kuriems skaitant knygą reikalingas kabliukas, Kiera Cass jį pasiūlo jau knygos anotacijoje – pagrindinė veikėja Kalen pavadinama mirtinai pavojinga žmonėms. Ji yra Sirena. Kelionės laivu metu Kalen, jos šeimą bei visus drauge buvusius žmones užpuola didžiulė audra ir dėl mistiškų priežasčių visi žmonės iškrenta per bortą. Mergina, pažvelgusi mirčiai į akis, perkrato visas savo mintis ir supranta, jog ji dar nepasiruošusi užbaigti savo gyvenimo. Jai užtenka apie tai pagalvoti ir – neįtikėtina – veikėja yra išgelbėjama kelių merginų. Jos pasiūlo Kalen antrą gyvenimą, kurį ji gali priimti ir atitinkamą laikotarpį už tai tarnauti Jūrai arba tuoj pat mirti. Veikėja pasirenka gyvenimą ir nuo šiol tampa Sirena, kuri kelis kartus per metus su savo seserimis turi giedoti žmonėms mirtiną giesmę, jūroje pražudyti atitinkamą kiekį žmonių ir tokiu būdu atiduoti duoklę Jūrai. Ji pasižada šimtą metų nesikalbėti su žmonėmis, neturėti artimų santykių su jais, kaip įmanydama saugoti savo paslaptį ir kaip dovaną vėliau gauti naują, normalų žmogaus gyvenimą.

Rodos, tai absoliučiai nesukelia jokių problemų paklusniajai Kalen, kuri sugeba prisitaikyti prie taisyklių ir daryti tai, kas jai liepiama, kol ji nesusipažįsta su ypatingu žmogumi. Trumpi susitikimai, paprasti pokalbiai, sudaryti iš Akinlio žodžių ir Kalen užrašytų minčių, bendra veikla, panašumai ir jauni žmonės atranda ryšį vienas su kitu. Gražu ir jausminga, galite pagalvoti, bet autorė skuba priminti, jog tai gyvybiškai pavojinga. Tačiau pagrindinei veikėjai, kurios likęs tarnystės laikas yra palyginus juokingai mažas, tai nebelabai rūpi – ji nebenori laukti ateities, geresnio gyvenimo, o pačius gražiausius jausmus trokšta patirti čia ir dabar.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „sirena knyga“Pagrindinė autorės žinutė siunčiama pasitelkiant šią trapią, nuoširdžią meilės istoriją – ar žmogus gali atsispirti ir pasakyti ,,ne‘‘ savo gyvenimo laimei? O ar tai apskritai verta daryti? Į tokius klausimus ji atsako vaizduodama šių pagrindinių bei antraplanių veikėjų gyvenimus, kuriuose jie yra priversti kažko atsisakyti, kažkam paklusti, kažkur išvykti, kažką stebėti iš tolo ir niekuomet neprieiti arčiau... Tačiau visada yra vienas pats teisingiausias ir mums tinkamiausias kelias, ir jį, kaip teigia romano ,,Sirena‘‘ autorė Kiera Cass, turime pasirinkti patys. Knyga iš tiesų moko nieko nebijoti, ryžtis veikti dėl savo svajonių ir tikėti ne tik savimi, bet ir artimais žmonėmis. Nors tai visgi yra romantinė knyga, kūrinys pateikia ir kitus įvairius santykius tarp žmonių – draugiškus, seseriškus, giminiškus – ir visi jie yra kažkuo ypatingi. Tad iš knygos galima pasisemti motyvacijos ir meilės visai aplinkai, kuri supa mus, ryžto keisti situacijas, kurios mūsų netenkina ir drąsos suklupti bei vėl atsikelti.

Mano vertinimas
Knyga puikiai tiks ir patiks jauniems 12-20 metų žmonėms, ieškantiems lengvo kūrinio, skirto laisvoms minutėms nuo mokslų, studijų ar bet kokio kito darbo. Romanas nereikalauja didelio įsitraukimo, kadangi siužetas yra iš tiesų paprastas ir vietomis nuspėjamas, nors kartais tame ir slypi šios knygos žavesys. Visgi ši knyga manęs ypatingai neprikaustė, pradžioje buvo gana sunku įsivažiuoti, galbūt dėl to, jog buvo ganėtinai nuobodu,  tačiau knygos viduryje autorė pateikė neblogą staigmeną ir mane nustebino, tad situacija buvo pataisyta. Buvo įdomu pažiūrėti, kaip amerikietė pavaizduos sirenas, kadangi ši mitologinė būtybė nėra nauja - pavyzdžiui, serialo ,,Vampyro dienoraščiai‘‘ gerbėjai apie šias būtybes jau yra girdėję, nors seriale jos vaizduojamos visai kitaip, tad tai dar viena paskata paskaityti šią knygą. Džiaugiuosi skyrusi laiką šiai K. Cass knygai ir ją pavadinčiau iš tiesų visai neblogu pasirinkimu. Vertinimas šį kartą būtų 7/10. Eikite į bibliotekas ar knygynus ir ieškokite šios knygos!

1 Komentarai