Psichologiniai triukai


Gyvenime pasitaiko įvairių situacijų - kartais turi mokėti žmonėms padaryti gerą įspūdį, nori įveikti lūdesį, nustoti nervintis arba įtikinti žmogų kažką padaryti. Deja, tai ne visada pavyksta. Kaip pasitikėti savimi labiau, sutarti su žmonėmis geriau? Tau padės šie psichologiniai triukai!

Kai pasitiki savimi, kiti žmonės taip pat tavimi tiki. Net jei ir nesi pasitikinti savimi, bandyk tai suvaidinti - stenkis bet kokioje situacijoje išlikti rami, naudok tinkamą kūno kalbą (nekryžiuok rankų, palaikyk akių kontaktą, šypsokis). Beje, tai padės ir iš tiesų pradėti pasitikėti savimi.

Žmonės labiausiai linkę įsiminti įvykių pradžias ir pabaigas, todėl, kai susipažįsti su nauju žmogumi, stenkis padaryti gerą įspūdį bendravimo pradžioje ir pabaigoje.

Dauguma žmonių linkę save vertinti per daug griežtai. Žinok, kad kiti dažniausiai net nepastebi tavo tariamų išvaizdos trūkumų arba įsivaizduojamų charakterio minusų. Mylėk save!

Jei kas nors pyksta ant tavęs, lik rami. Tuomet tas žmogus dar labiau susierzins, kol galiausiai jis pradės jaustis kvailai dėl to, kad pyksta.

Kai nerviniesi arba patiri stresą, kramtyk gumą. Šis paprastas veiksmas privers tavo smegenis galvoti „aš nesu pavojuje, nes šiuo metu valgau“.

Žmonės mėgsta dovanas. Jei kam nors padovanosi net ir mažiausią smulkmeną, tai gali visiškai pakeisti to žmogaus požiūrį į tave.

Dešimties minučių triukas. Kai trūksta motyvacijos ruošti pamokas arba daryti kokį nors kitą svarbų darbą, užsiimk šia veikla dešimt minučių. Net jei veiklos toliau netęsi, tai bus geriau, nei nedaryti visiškai nieko.

Pasirinkimo iliuzija. Jeigu nori, kad žmogus padarytų kokį nors darbą, leisk jam pasirinkti, kokį darbą jis nori daryti - pritaikius šį metodą, labiau tikėtina, kad žmogus jį padarys. Pavyzdžiui, jei namuose yra daug neplautų indų ir reikia nuvalyti dulkes nuo lentynų, nebandyk savo mažesniosios sesės priversti padaryti vieną iš šių darbų. Geriau paklausk jos „tu išplausi indus ar nuvalysi dulkes nuo lentynų?“.

Jei nori ką nors gauti, iš pradžių paprašyk didesnio (brangesnio) dalyko nei tas, kurio nori iš tiesų. Pavyzdžiui, jeigu nori, kad tėvai tau nupirktų muzikinį grotuvą, iš pradžių paprašyk naujo telefono.

Norėdama išgauti daugiau informacijos iš žmogaus, daugiau tylėk. Tyla pokalbiuose yra nemaloni, todėl kitas žmogus bandys kuo daugiau kalbėti, kad jos neliktų.

Kuo daugiau šypsosiesi, tuo laimingesnė būsi. Šypsantis išsiskiria laimės hormonai, todėl net jei liūdėdama išspausi priverstinę šypseną, pasijausi geriau.

Paslaugos. Paprašydama kieno nors nedidelės paslaugos arba leisdama pasisiūliusiam žmogui padaryti ką nors už tave, leisi tam žmogui jaustis naudingam ir sutvirtinsi jūsų tarpusavio ryšį.

Galbūt ir tu žinai kokių nors psichologinių triukų? Pasidalink jais komentaruose!9 Komentarai

 1. https://www.youtube.com/watch?v=-O1FNI6iNg8 ... Suprantu, kad šiame straipsnyje yra daug naudingos informacijos tiems, kurie nemoka angliškai ir panašiai, bet na kai kurie faktai tiesiog žodis į žodį išversti iš šio vaizdo įrašo. Tikiuosi, kad klystu ir tai atsitiktinumas.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Jei straipsnis tikrai nukuopijuotas,tai reiškia kad yra pažeidžiamos puslapio taisyklės.Rašytoju atrankose buvo aiškiai parašyta,kad kuopijuoti yra draudžiama.Labai prašau susimkite rašytojos:(

  AtsakytiPanaikinti
 3. Taip, daug informacijos ėmiau iš to vaizdo įrašo (bet tikrai ne visą) ir stengiausi viską perfrazuoti. Atsiprašau, jei pasitaikė suutapimų.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kai mane tai knisa tiesiog negaliu kodėl būtina kažka pažiūrėti, paskaityti kodėl negalite sugalvoti pačios. Taip tikrai nieko nepasieksit

  AtsakytiPanaikinti
 5. Šis tinklaraštis visad buvo mano vienas mėgstamiausių. Tačiau šiuo metu rašytojos rašo temomis, kurios apkalbėtos ir apšnekėtos jau N kartų. Ankščiau kasdien užsukus čia galima buvo rasti kažką naujo, nematyto ir negirdėto. Tačiau dabar atrodo, jog tinklaraštis niekam neberūpi ir dulka akyse...

  AtsakytiPanaikinti
 6. Šis tinklaraštis dėja bet jau BUVO mano mėgstamiausias.Čia būdavo puikūs straipsniai,sužinodavau daug dalykų.O dabar...Suprantu,kad pačiai sugalvoti yra tikrai Labai Labai sunku,bet apie tai reikėjo pagalvoti prieš pradedant rašyti.Nuvėt mane:(

  AtsakytiPanaikinti
 7. Aš manau, kad apskritai turėtumėt džiaugtis, kad dar kažkas kažką rašo ir stengiasi. Jeigu ir buvo kažkas imta iš to vadinamo vaizdelio, juk ne visi jį yra matę, ne visi moka idealiai anglų kalbą todėl nematau čia jokios problemos. Pabandykit įsivaizduoti save, ar būtų labai jau lengvą sugalvoti originalią temą? Pati rašau kūrinius savo malonumui ir kažką sugalvoti originalaus ne visada pavyksta, todėl džiaukitės, kad apskritai kažkas kažką dėl jūsų daro (; O staipsnis man labai patiko.!

  AtsakytiPanaikinti
 8. Tikrai, nežinau, ar tokia jau tragedija, jog didžioji dalis informacijos paimta iš vieno šaltinio. Jei neklystu, šia tema straipsnis ar net keli jau buvo pasirodę anksčiau, ir parašyti kažką naujo juk ne taip lengva. Ypač tokia tema, kur, jei rašytoja nesidomi psichologija pakankamai daug, neparašys iš savo galvos.
  Bet pats faktas, kad šis tinklalapis jau tikrai nebe toks, koks buvo, akivaizdus. Aišku, suprantama - idėjos išsemtos, o rašytojos turi visokių kitų reikalų, plius, manau dabar daugiau merginų ir savo blogus turi. Tikiuosi, vasarą tinklaraštis bent kiek atsigaus! :)

  AtsakytiPanaikinti