Vaivorykštės spalvų psichologija

Vaivorykštė visus apdovanoja gražiais vaizdais po lietaus ir šviečiančios saulės. Priverčia fotoaparatu ar telefonu įamžinti tą akimirką. Šį spalvų spektrą sudaro raudona, oranžinė, geltona, žalia, žydra, mėlyna ir violetinė. Ar pagalvojai, kad šias septynias spalvas matai ne tik vaivorykštėje, bet ir kasdieninėje aplinkoje? Įvairios interjero, drabužių detalės, gėlės, pastatai, maistas ar jo pakuotės bei begalę kitų daiktų galima rasti šių septynių spalvų. Tačiau visos tos spalvos kažkur, kažką reiškia. Būtent apie tai šiandien ir noriu su tavimi pasidalinti!

RAUDONA
Ši intensyvi spalva sukuria ne tik romantikai švelnumo, jaukumo, elegantiškai papildo interjerą bet ir naudojama makiaže, ypatingai ant lūpų. Ją renkasi žmonės tvirto charakterio, drąsūs, užsispyrę, norintys būti dėmesio centre. Dar siejama su krauju, meile, pavojumi, karu, energija, jėga, galia.
Puikiai tinka naudoti norint kažką pabrėžti, pvz.: reklamą, draudžiamuosius ženklus, gėrimus ar bet kokį kitą maistą. Kadangi siejama su energija galima naudoti kuriant sportines detales.
Izraelyje tikima, kad raudonu siūlu buvo aprištas žmonių gynėjos Rachelės karstas. Daugelis žmonių iš šios šalies grįžta su raudonu siūlu ant rankos. Tačiau jį turi užrišti vienuoliai. Kalbamos septynios maldos, todėl ir ant apyrankės puikuojasi septyni mazgai. Nuo to kam skirtos tos maldos, priklauso kokios jos bus kalbamos. Aišku ant rankos siūlą rišasi ne vien žmonės grįžę iš Izraelio. Tai daro ir bet kurie žmonės tikintys, jog tai apsaugos nuo ,,piktų akių" ar nužiūrinėjimo.
Įdomu: Raudona turi daugiau nei 30 atspalvių. Prie jų taip pat priskiriamos visiškai skirtingos spalvos, kaip rožinė ar kaštoninė.

ORANŽINĖ
Gal ir turi kiek raudono atspalvio, tačiau be jokios agresijos. Priešingai nei raudona, oranžinė - suteikianti gyvybingumo, įkvėpimo, valios, džiugina, pagerina nuotaiką. Pasižymi nekantrumu, laisve, susijaudinimu, nuotykiais, laime, šiluma, spontaniškumu, pagarba.
Ji padeda nepasiduoti ir kovoti su užklupusiu liūdesiu. Dėl to patariama į savo kasdienybę įtraukti kuo daugiau oranžinės spalvos. Net oranžinis rašiklis būtų tikrai į naudą ar pasipuošti vienu, kitu oranžiniu drabužiu. Psichologų teigimu, žmonės vilkintys oranžinės spalvos drabužius nori dominuoti, pakreipti dėmesį į save, ambicingi, bet kartu suteikia optimizmo.
Įdomu: Tai apetitą žadinanti spalva, ne veltui restoranuose gali pamatyti daug šios spalvos.

GELTONA
Saulės spalva, kuri apibūdina lengvai besimokančius, ramius, draugiškus, padedančius, besidžiaugiančius, komunikabilius, mėgstančius priimti iššūkius. Jie gali daug ir kokybiškai dirbti, organizuoti ne tik savo, bet ir aplinkinių laiką.
Asocijuojama su savęs vertinimu, sveikata, sėkme, laime, lengvumu, optimizimu, įkvėpimu, šiluma, šviesiu protu.
Vokietis mokslininkas, humanistas, politikas, Johanas Volfgangas Gėtė teigė, jog geltona spalva gelbėja nuo tinginystės. Tad jei esi iš tų, kuri mėgsta patinginiauti, geltona turėtų tave įkvėpti imtis kažką veikti. Būtent dėl šios priežasties įvairiose įstaigose ar posėdžių salėse vyrauja ši spalva.
Įdomu: Sergant diabetu gerinti virškinimui, medžiagų apykaitai patariama valgyti kuo daugiau sviesto, kukurūzų, bananų, kiaušinių trynių (geltonos spalvos).

ŽALIA
Tai mėlynos ir geltonos spalvos mišinys, tad turi abiejų spalvų savybių. Ji paslaptinga, turi savyje energijos, veikiantį kiekvieną skirtingai, taip pat parodo pačio žmogaus požiūrį į save. Žalia tinka apibūdinti darbščius žmones, sugebančius vertinti abi situacijos puses. Bei tuos kurie savo tikslui sugeba pasinaudoti galimybėmis. ,,Žalieji" - troškia garbės, yra užsispyrę, atkaklūs ir netgi gali būti pasipūtę žmonės.
Ši spalva savotiškai ramina, asocijuojama su meile, viltimi, vaisingumu, progresu, augimu, pastovumu, tvirtumu, paslaugumu, pusiausvyra, karjeros vertinimą naujo gyvenimo pradžia. Padeda sutelkti dėmesį, išsklaido blogas emocijas.
Miške mums gera būti dėl aplink esančios žalios spalvos, teikiančios ramybę, atsipalaidavimą. Tačiau žiūrint į žalsvą spalvą ilgiau pradeda imti nuobodulys ar beviltiškumas.
Šio pavasario ,,pažiba" - žalia spalva, jos atspalviai. Tad neprašausi vilkėdama žalios spalvos drabužius šį pavasarį.
Įdomu: žalia turi begalę atspalvių. Turkio spalva ,,šalčiausias" žalios atspalvis.

ŽYDRA
Mėlynos spalvos atspalvis. Mažina nerimą, baimę, susierzinimą, slopina neigiamas emocijas. Ši spalva padeda bendrauti protingai, lengvai, bet kartu ir nuoširdžiai, suteikia emocinį stabilumą. Žydros spalvos mėgėjai, tai žmonės, kurie nuoširdūs, rūpestingi, tačiau kartais gali pastebėti juos lyg savanaudžius. Jei tave užklupo stresas, pervargai ar jautiesi vieniša, sutelk dėmesį į žydrą daiktą, suteiks ramybės, atsipalaidavimo jausmą. Tačiau negali jos aplinkoje būti per daug, tuomet gali sukelti didelį jautrumą, abejingumą.
Jei tave gąsdina vieši kalbėjimai, salėje susirask žmogų, kuris vilkėtų žydros spalvos drabužius, ši spalva ramina, taip bus lengviau sulaikyti dėmesį į kalbą.
Įdomu: Estijoje žydra yra populiariausia naujų automobilių spalva.

MĖLYNA
Tai spalva, kuri pritraukia dėmesį tik į save. Atspindi atkaklumą, bendravimą, išskirtinę žmogaus vertę, ištvermę, ištikimybę, rimtumą, griežtumą, tikslo siekimą, supratimą,susikaupimą. Sukelia dvasinius įspūdžius, slopina emocijas. Mėlyną renkasi žmonės, turintys savo nuomonę, permainingos nuotaikos, neeiliniai, ištikimi, norintys viską sutvarkyti, pavargę nuo kasdienybės, siekiantys pajusti harmoniją. Taip pat nemėgsta rungtyniauti, bet kartais mėgsta pabūti vieni. Šiems žmonėms reikia ramybės, taikos. Pirmenybę teikia dvasingumui, tobuliems santykiams.
Dėl suteikiančio saugumo jausmo rekomenduojama mėlyna tiems, kurie nepasitiki savimi, jaučia įtampą. Taikoma įvairiose terapijose norint pašalinti sunkius išgyvenimus. Bet ją atstumia rūkantys, patyrę sunkų krūvį žmonės.
Įdomu: jei tave kankina nemiga rinkis mėlynos spalvos patalynę, turėtum atsipalaiduoti ir greičiau užmigti.

VIOLETINĖ
Violetinė - raudonos ir mėlynos spalvos mišinys. Iš raudonos perima įtampą, iš mėlynos ramybę. Siejama su mistika, paslaptingumu, valdžia, originalumu, švelnumu savigarba, gerumu, meile, išmintimi, dvasingumu. Šią spalvą mėgsta emocionalūs, turintys charizmą, žavūs žmonės bei tie, kurie yra greiti, nori sužavėti kitus, mėgsta dirbti, myli vaikus, nebijo tykančių pavojų. O tie kurie vengia ar kitaip atsisako šios spalvos, linkę neatsiverti per daug kitiems žmonėms ar nelinkę prisiimti atsakomybę.
Manoma, kad kai kurie violetinės spalvos maisto produktai suaktyvina medžiagų apykaitą, pvz.: violetiniai kopūstai, šilauogės, baklažanai, slyvos.
Įdomu: Antikos laikais violetinė buvo laikoma pasiturinčių žmonių spalva.
3 Komentarai

  1. Labai įdomus straipnis!

    AtsakytiPanaikinti
  2. Vat įdomu, ką reiškia, jie kokios nors spalvos negali pakęsti? Nes man asmeniškai niekada nepatiko oranžinė spalva ir tikrai negaliu paaiškinti, kodėl - tad įtariu, kad čia koks tai pasąmoningas dalykas gal? Čia rašoma, kad oranžinė daug teigiamų dalykų atspindi - tai negi aš teigiamų dalykų nemėgstu? :/ O dėl mėlynos - viskas labai neblogai atitinka, tik nežinojau, kad ji miegui padeda, nes man tai gydytoja miegui va šito gėrio geležinio prirašė: https://www.gintarine.lt/gelezis-50mg-tabletes-n60-jamieson/catalogstoredetail.aspx?ID=349435 :D Bet dabar ir apie mėlyną patalynę pagalvosiu - tikrai nepakens. Plius kad dievinu mėėėėlyną! :)

    AtsakytiPanaikinti