Wattpad svečias: Kristina
Su jumis vėl sveikinasi nauja rubrika "Wattpad svečias". Šįkart pakalbinau ne tik puikias istorijas kuriančią, bet ir labai draugišką asmenybę Kristiną.
Kristina teigia rašanti banalias istorijas, kuriose dažnai rasime fantastikos, o pagrindinė veikėja yra panaši į ją pačią. Nors ji jau yra išvykusi iš Lietuvos, bet vis vien kuria gimtąja kalba, kas yra išties pagirtina. Jos istorijų įdėjos originalios, Kristina net daugelį kartų aprašytus scenarijus sugeba pateikti savitai, įdomiai. Ką ji mano apie save, istorijas ir kūrybą?


1. Trumpai apie save?


Mano vardas Kristina, man 23 metai. Jau kaip dvejus metus gyvenu Austrijoje, kuria susižavėjau, kai pirmą kartą čia atvykau būdama vos septyniolikos. Esu būtent iš tų žmonių? kurie dievina išmėginti viską. Todėl pomėgių turiu daugybę, nuo rankdarbių iki visokiausių žaidimų kaip tinklinis, stalo tenisas bei boulingas. Aš labai greitai susižaviu naujais dalykais, todėl visada stengiuosi tai išmėginti. Taip pat dievinu serialus, ypač tuos, kurie siejasi su viduramžiais (Game of Thrones) ir taip toliau. Taip pat didžiulę vietą užima ir muzika, be kurios tikriausiai negalėčiau kurti. Iš tiesų esu labai paprasta mergina, kuri į gyvenimą žiūri kiek kitomis akimis.

 2.  Kas paskatino susikurti Wattpad paskyrą?


Kiek pamenu, prieš kokius 6-7 metus aš susikūriau pirmą wp paskirą, nes radau daugybę angliškų kūrinių, kurie mane ir privertė susikurti tą paskyrą. Tiesa pasakius, ilgą laiką net nežinojau, kad ten galima skaityti ir lietuviškus kūrinius, viską, ką skaitydavau, tai tik anglų kalba ir iš dalies tai patobulino mano kalbos įgūdžius. Po kurio laiko buvau visai pamiršusi apie šį tinklapį ir tik prieš pusantrų metų sužinojau, kad galima čia kelti ir lietuviškus kūrinius. Todėl įkėliau pirmą istorija tik tam, jog pažiūrėčiau ar man čia kas nors gausis.

3. Koks žanras tavo mėgstamiausias? Kodėl?


Tikriausiai visada išliksiu fantastikos mėgėja. Viena iš pirmųjų knygų, kurias perskaičiau, buvo “Haris Poteris”, galbūt ta knyga mane sužavėjo taip stipriai, jog pamėgau fantastikos žanrą. Tačiau neatsisakau skaityti ir romanų, detektyvinių kūrinių ar net dienoraščio formos knygų. Todėl tai iš dalies priklauso nuo to, kaip pateikta istorija / knyga. Jeigu mane patraukė jos viršelis bei aprašymas, tuomet nesvarbu, koks žanras. Sakoma “nespręsk knygos pagal jos viršelį”, tačiau aš visada atkreipiu dėmesį, kas pavaizduota ant knygos/ istorijos viršelio ir jeigu tai mane patraukia, būtinai pažvelgsiu, kas viduje.

 4. Kokio žanro tavo istorijos? Kodėl?


Kaip nekeista, nors ir dievinu fantastiką, rašau ne tik ją. Pas mane yra romantinių ir veiksmo, istorijų, kurias rašau tik tam, kad sugebėčiau atitraukti mintis nuo fantastinių kūrinių. Tai leidžia man atsipalaiduoti, bet į tuos kūrinius aš asmeniškai neįdedu daug pastangų, būtent todėl jie rašosi pakankamai greitai ir per daug nereikia sukti galvos, ne taip, kaip rašant fantastinę istoriją. Rašant fantastinius kūrinius stengiuosi įdėti visą savo širdį ir sielą. Kartais prie dalies prabūnu net keletą dienų, o kartais trinu net kelis kartus, kol dalis man pradeda patikti. Būtent dėl šios priežasties manau, kad visada pirmoje vietoje bus fantastinio žanro istorijos, nes tik rašant jas, aš galiu pasijusti laisva ir nesuvaržyta.

5. Kuri istorija tau labiausiai prie širdies? Kuri sulaukia daugiausiai tavo dėmesio dabar?


Jau kurį laiką esu grįžusi prie fantastinio žanro, tai visai nauja mano istorija “Dream Walker / sapnų keliautoja”. Iš tiesų, tai -sudėtingas kūrinys, ir aš ilgai mąsčiau prieš jį pradedant kurti, nes turėjau daugybę abejonių, ar sugebėsiu perteikti viską kaip įsivaizduoju. Visgi nusprendusi pradėti rašyti, skyriau šiai istorijai labai daug laiko ir pastangų. Nėra lengva perteikti viską, ką įsivaizduoji, kartais tenka ilgai pasukti galvą, kaip viską sudėlioti į tam tikras vietas. Ir nors istorija jau turi 27 dalis, jose jau dabar yra daugybę netikslumų, menkų, mažai pastebimų, tačiau būtent tos detalės gali sugadinti tolimesnę istorijos eigą, todėl užbaigusi kūrinį ketinu taisyti viską, jog vėliau viskas būtų aišku. Manau tai pirma istorija, kuri mane taip stipriai užkabino. Apie ją galvoju kiek vieną dieną, pati to nesuvokdama planuoju veikėjų tolimesnius veiksmus. Todėl kartais tenka save versti rašyti, tam, kad nepamirščiau to, ką esu suplanavusi, o kartais atsivertusi puslapį, neturiu jokio supratimo, ką jame parašysiu, todėl viskas gaunasi ekspromtu.

6. Kaip tau pavyko pasiekti tokio pripažinimo? Per kiek laiko?


Iš tiesų, tokio pripažinimo nesitikėjau. 2013 metais sausio viduryje sukūriau pirmą savo istorijos puslapį  facebook’e “K-N Istorijos”, kuriame pradėjau kelti savo bei kitų žmonių kūrinius. Ilgą laiką šis puslapis buvo gana populiarus, bet metams bėgant jį apleidau ir nesugebėjus atgaivinti, persikėliau į Wattpadą. Tikriausiai būtent ši priežastis įtakojo mane pradėti viską nuo pradžių ir tikrai nesitikėjau, kad per pusantrų metų sulauksiu tiek daug skaitytojų. Man iš tiesų buvo labai keista, jog žmonės skaito mano kūrinius, seka mane wp paskiroje ir netgi prašo mano patarimų. Tiesa ta, kad man nereikia kažkokio pripažinimo, nereikia šlovės, aš visada rašiau tik dėl savęs, galbūt skamba savanaudiškai, bet aš myliu tai, ką darau, o rašymas yra dalykas, kuris mane išgelbėjo, kai buvo sunku.

7. Kurią istoriją norėtum išleisti?


“Dream walker / Sapnų keliautoja”. Į šią istorija įdėjau visą savo širdį ir sielą, todėl labai tikiuosi, kad ateityje ji atsidurs ir knygynuose.

8. Jei galėtum pakeisti vieną dalyką, ką keistum?


Nekeisčiau visiškai nieko. Visos padarytos klaidos, išgyvenimai yra dalis manęs, be ko nebūčiau tuo, kuo dabar esu. Žinau jog nesu tobula, niekas nėra tobulas, bet kiekvienas išsiskiriam savo tam tikrais bruožais ir mokėjimu išreikšti save. Todėl jeigu galėčiau kažką pakeisti, tai būtų tas pats, kas atpjauti gabalėlį mano sielos.

9. Ko tau trūksta wattpade?


Manau, trūksta iš ties gerų istorijų, nes dabar yra tiek daug prikimšta su 1D vaikinais, jog darosi baisu, kad jaunimas tik tai ir te skaito. Jau net nebekalbu apie išties vulgarius kūrinius, kuriuos rašo vaikai.

10. Kuo ypatingos tavo istorijos?


Pasakysiu atvirai, neturiu supratimo. Man patinka žaisti veikėjų jausmais. Priversti skaitytoją pamilti vieną ar kitą veikėją, o po to juo atsikratyti. Man patinka sukelti skaitytojiems emocijas, priversti patikėti, jog tai vyksta iš tiesų. Galbūt tai priežastis, kodėl jos yra skaitomos, net nežinau, nes man vertinti savo kūrinius yra labai sunku. Aš visada matysiu trūkumus, kurių pilna istorijoje, todėl to reikėtų klausti žmonių, kurie skaito mano istorijas.

11. Kokios rašymo klaidos iškart krinta į akį?


Su gramatika aš tikrai nedraugauju, niekada jos neišmokau ir visada ji kišdavo man koją. Tačiau išties stengiuosi ir atsižvelgiu į pastabas, kurias man skaitytojai pabrėžia. Tačiau, kad ir kaip norėčiau, lietuvių kalba man yra jau nebe pirmoje vietoje. Tiesa ta, kad mane su lietuvių kalba sieja tik istorijų rašymas. Nebegyvenu Lietuvoje ir nesieju su ja jokių savo planų, todėl man kur kas svarbiau yra išmokti kitą kalbą, kurios šalyje ir gyvenu. O kritiką apie savo gramatiką visada priimu ir stengiuosi tą žodį parašyti taisyklingai.

12. Kuo norėtum būti, jei galėtum tapti istorijos veikėja?


Išties labai įdomus ir kartu sunkus klausimas. Kiekvienoje istorijoje pagrindinė veikėja turi tam tikras mano savybes, charakterio bruožus, todėl manau būtų sunku tiesiog imti ir išsirinkti. Galbūt netgi neįmanoma, nes nesugebėčiau apsispręsti, kokia veikėja norėčiau būti. Visi mano veikėjai turi tam tikrų pliusų ir minusų, išgyvenimų ir patyrimų, kurių asmeniškai nenorėčiau patirti ar išgyventi. Bet tuo pačiu kiekvienas jų žingsnis yra mano sprendimas, ką pati tokioje situacijoje daryčiau.

13. Kokios super galios norėtum?


Telekinezės arba mokėti skraidyti. Galbūt visai būtų neblogai skaityti žmonių mintis arba galėti bet kada atsidurti ten, kur užsigeidi.

14. Kodėl pasirinkai būtent tokį slapyvardį?


“DreamWalker_Kris “ Ankščiau vadinausi tiesiog savo vardu, bet pradėjusi rašyti savo naują istoriją, būtent taip ir pasivadinau bei pridėjau savo vardo sutrumpinimą “Kris”. Būtent tai apibūdina mane. Esu svajotoja, mergina, kuri paprastuose dalykuose įžvelgia daugiau.

15. Kokios tavo mėgstamiausios rašytojos?


Richelle Mead, Becca Fitzpatrick, George R. R. Martin, J. K. Rowling.

16. Kokios tavo mėgstamiausios rašytojos wp? 

veronicaverrr, xRewera, Ietis- - - , YoursTrouble, Elegija, enochianana, DivaFromHell, Eglala
Manau iš ties mano sąrašas gana ilgas, nes skaitau skirtingus kūrinius skirtingų žmonių kurie mane sužavėjo savo darbais.

 17. Į ką reikia atkreipti dėmesį rašant istoriją?Kai manęs paprašo įvertinti kūrinį ir pasakyti savo nuomonę visada pabrėžiu kelis svarbius dalykus, kurie, mano manymu, yra reikalingi istorijoje. Pirmiausia jausmai, jeigu nori, kad tavo istorijos veikėją pamiltų arba nekęstų, turi suteikti tam tikras savybes ir nepamiršti aprašyti kylančių jausmų bei emocijų. Skaitytojas turi pajusti tai, ką tu bandai perteikti, todėl iš tiesų tai padaryti nėra lengva. Taip pat istorija negali būti sausa, visada reikia parodyti skaitytojui tai, ką mato istorijos veikėjas. Aplinkos vaizdas yra pagrindas, rašant istoriją. Vieni mėgsta smulkiai aprašyti, kiti galbūt ne taip viską detaliai išdėstyti, bet svarbiausia priversti skaitytoją pajusti bei įsivaizduoti aplinką, kurioje pagrindinis veikėjas yra. Ir svarbiausia, reikia visada užduoti sau klausimą, ar čia viskas aišku? Kartais rašydami pamirštame, kad skaitytojai nemoka skaityti mūsų minčių ir kai kurių svarbių detalių jie nemato, nes mes tiesiog pamirštame jas užrašyti. Manau, kad šiuo klausimu aš tiesiog per daug išsiplėsčiau, jeigu akcentuočiau viską, į ką reikia atkreipti dėmesį rašant istoriją.

 18. Nuo ko reikia pradėti kurti istoriją?


Pirmiausia reikia originalios temos. Dabar atrodo, kažko išrasti originalaus nebeįmanoma, nes yra prirašyta daugybė knygų ir istorijų, tačiau pasukus galvą galima savo kūrinį paversti originaliu. Labai svarbu žinoti istorijos siužetą arba bent jau tam tikrus taškus, kurie padėtų rašyti. Aš prieš pradedant naują istoriją, visada pagalvoju apie veikėjus, kokie jie bus, kokias savybes turės, kokie vardai, kūrinio pavadinimas. Turint pagrindą, galima pradėti rašyti. Tiesa ta, kad man nėra sunku sugalvoti naujos istorijos prologą ar pirmą dalį. Man sunkiau yra prisiversti pamilti istoriją ir ją pradėti vystyti, todėl manau reikia ne tik rašymo įgūdžių, reikia ir noro ir pasiryžimo išrutulioti istorijos mintį bei ją užbaigti.

19. Kokių savybių reikia turėti norint kurti istoriją? Kaip manai, ar tu jas turi?


Niekada apie tai negalvojau, tačiau skaitant kitų darbus / istorijas pastebi tam tikrus minusus ir pliusus, kuriuos pradedi lyginti. Manau, kad reikia turėti tam talentą, visgi mes visi negalime būti muzikantais, dainininkais, taip pat ne visi gali būti rašytojais. Reikia mokėti įsijausti į veikėjus, pajusti jų skausmą, nes visa tai turi perteikti. Turi mokėti ne tik dėstyti mintis, bet ir pavaizduoti tai tarsi matytum nupieštą paveikslą. Nežinau, galiu sakyti, kad tas savybes turiu, bet aš apie tai niekada negalvojau, nei karto, kai pradėjau rašyti. Nes rašymas užima svarbią vietą mano širdyje. Manau, žmogus turi mylėti tai, ką daro, ir daryti tai ne dėl kitų, o dėl savęs, nes tai jį džiugina. O mane džiugina tai, ką aš rašau.

20. Ką tau duoda kūryba?


Man kūryba yra tam tikra terapija, kuri leidžia atsipalaiduoti, užsimiršti ir nors trumpam atsidurti visai kitose pasauliuose, kurie supa mano istorijų veikėjus. Iš tiesų rašymas savotiškai mane išgelbėjo, gal būt tai priežastis kodėl nepasidaviau kai buvo tūkstančiai priežasčių viską mesti ir nieko nedaryti. Rašydama aš iš esmės pati mokiausi gyventi, bendrauti bei pasitikėti tik tais, kurie verti mano pasitikėjimo. Kūryba visada bus neatskiriama mano dalis.

21. Kur ir kada mėgsti kurti? Kodėl?


Mėgstu kurti tik namuose, prie savo kompiuterio. Nerašau į sąsiuvinį, nes man nepatinka ten viską išdėstyti ir aprašyti. Tiesiog jaučiuosi geriau, kai pirštai bėgioja per klaviatūrą. O rašau įvairiai, kartais dieną, o kartais, kai negaliu užmigti naktimis. Kadangi esu nepastovus žmogus, visko nutinka, kad kartais net ir į lauką išeinu su kompiuteriu, tačiau dabar artėja vasara, todėl nebegalėsiu skirti tiek laiko kūrybai, kaip ankščiau. Visgi reikia džiaugtis vasara.

22. Ko palinkėtum skaitytojoms?


Norėčiau ne tik palinkėti, bet ir padėkoti tiems, kurie skaito mano kūrinius ir skatina mane rašyti bei tobulėti. Būtent dėl šios priežasties susipažinau su daugybę talentingų žmonių, man išties labai smagu atsakyti į kiekvieną jų žinutę ir padėti tiek kiek įmanoma. Nuoširdžiai visiems dėkoju, kurie skatino mane, skaitė mano darbus ir žinoma vis dar skaito, jūs esate patys nuostabiausi skaitytojai. AČIŪ.


Ačiū rašytojai už išsamius atsakymus ir kviečiu apsilankyti jos profilyje. Jį rasite čia.
Beje, visus rašančius Wattpad paskyroje kviečiu prisijungti prie mūsų rato. Puslapį rasite čia.


0 Komentarai