Erin Watt „Popierinė princesė“

Knygos – neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Jos vis vilioja mus savo įvairiaspalviais viršeliais, įdomiais aprašymais ir rekomendacijomis. Paėmiau ir aš į rankas vieną tokią knygą ir tikrai nenusivyliau! Todėl šiandien pristatau jums Erin Watt „Popierinę princesę“, kurią nuoširdžiai rekomenduoju paskaityti ir jums. 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „erin watt paper princess“

Apie autores:

Erin Watt – neįprastas duetas, tai dvi rašytojos pasislėpusios po vienu slapyvardžiu. Viena jų Jen Frederick labiausiai žinoma dėl knygų serijų „Gridiron“ ir „Woodlands“, o antroji Elle Kennedy pagarsėjusi serijomis „Off-Campus“ ir „Out of Uniform“, deja, bet nei viena iš šių serijų knyga nėra išversta į Lietuvių kalbą.

Taigi, dvi autorės ir viena knyga. Kaip pačios autorės sako, joms kartu rašyti šią knygą buvo vienas malonumas, nes jos abi yra gana panašaus charakterio, abi turi gerą humoro jausmą, todėl dėl knygos puikiai sutarė. Tikriausiai kyla klausimas, kaip pasidalino knygos rašymą? Ogi visai paprastai, viena parašo 2000 žodžių, tada persiunčia kitai ir kita parašo kitus 2000 žodžių, taip tęsėsi kol parašė visą knygą.


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „popierine princese“Knygos anotacija:

Iš skurdžių namų ir valstybinių mokyklų į pietinės pakrantės dvarus ir turtingų žmonių bendruomenes patekusi mergina stengiasi būti ištikima sau.
Ela Harper yra ta, kuri išgyvena. Kartu su nenuspėjama mama, ji visą gyvenimą kraustėsi iš vieno miesto į kitą vos sudurdama galą su galu ir tikėdamasi, kad vieną dieną vargai baigsis. Po motinos mirties Ela lieka vienui viena.
Viena, kol jos nesuranda Kalamas Karalius. Šis žmogus ištraukia Elą iš skurdo ir atsiveža į savo prabangų dvarą, kur gyvena penki jo sūnūs, ir jie jos nekenčia. Kiekvienas Karaliaus sūnus žavesnis už kitą, tačiau nė vienas nėra toks patrauklus kaip Ridas, vaikinas, kuris pasiryžęs grąžinti Elą į lūšnyną, iš kurio ji atkeliavo.
Ridas jos nenori ir sako, kad Elai tarp Karalių - ne vieta.
Galbūt jis teisus.
Turtas. Perteklius. Apgaulė. Elai neteko patirti nieko panašaus, bet jei ji nori išgyventi Karalių rūmuose, turi pradėti pati leisti karališkuosius įsakymus.

Dėmesio. Knyga skirta nuo 16 metų. 

Apie knygą:

Galbūt jums, kaip ir man, iš pirmo žvilgsnio, gali pasirodyti, kad ši knyga yra distopinė, deja, bet turiu jus nuvilti, o gal pradžiuginti, ši knyga nėra distopinė. Tai romantinė knyga, kurioje pagrindinė veikėja Ela kovoja už vietą po saule. Ela neturi nieko, jos mama mirė, o tėvo niekada nėra mačiusi gyvenime, tad jai pačiai tenka išlaikyti save, o kad tai padarytų, ji dirba kelis darbus. Vienas iš jų yra labai nemalonus, Ela dirba šokėja viename striptizo klube. Vieną dieną į jos gyvenimą įsiveržia Kalamas Karalius ir pareiškia, kad jis yra jos globėjas. Elos gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis: iš striptizo klubo ji atsiduria prabangiame dvare, kuriame jos laukia net 5 Kalamo sūnūs, pasiruošę jos gyvenimą paversti pragaru.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „erin watt paper princess“
Ela su Kalamu sudaro sandėrį, kiekvieną mėnesį pragyventą dvare ji gauna nustatytą sumą pinigų, ji lanko prestižinę mokyklą ir, žinoma, tampa visaverte Karaliaus šeimos nare. Viskas galbūt būtų paprasta, bet visi 5 sūnūs jos nemėgsta, jie bet kokia kaina bando jai pakenkti ir priversti ją išvykti iš jų namų. Ela nėra paprasta mergina, gyvenime ji patyrusi ir šilto ir šalto, todėl moka tvarkytis su iškilusiomis problemomis, bet vienos, deja, niekaip nepavyksta išspręsti. Tai - gražuolis sūnus Ridas, vis drumsčiantis Elos gyvenimą savo blogais darbais ir nepaaiškinama trauka. Ar pavyks Elai atsispirti Rido kerams ir išgyventi dar vieną dieną dvare, kuriame jos niekas nemėgsta? 

Rekomendacija:


Knyga labai patiko! Nors, atrodo, siužetas nėra kažkoks labai įtraukiantis, bet knyga įtraukė. Galbūt savo paprastumu, galbūt gyvenimiška situacija, tiksliai nežinau, bet buvo labai smagu pasinerti į paprastą mokyklos gyvenimą, meilę ir pripažinimą. Jei norite paprastos, bet neįprastos knygos kviečiu paiimti į rankas „Popierinę princesę“, manau nenusivilsite. 

0 Komentarai