Aplink pasaulį. Paryžius

2016-ųjų metų vieną šiltą vasaros dieną praleidau Paryžiuje. Visą kelionę suplanavau per savaitę. Nors mano atostogos truko tik 12 valandų, tikrai spėjau pamatyti žymiausias „meilės miesto“ vietas. Taigi su straipsniais „Aplink pasaulį“  aš jums papasakosiu, kaip per daug neišlaidaujant, tačiau viską patiriant savo „kailiu“, apkeliauti pasaulį!
                        

  PAŽINTIS SU PARYŽIUMI
                        
         Paryžius – tai Prancūzijos sostinė. Jame gyvena apie 2,22 milijonų gyventojų. Šis miestas buvo įkurtas genties 250 metų prieš mūsų erą. Taip pat svarbu paminėti, kad sostinėje puikiai išvystytas turizmo sektorius, todėl turistai yra ypač laukiami.  Paryžius dažnai vadinamas „meilės miestu“.

MAISTAS
     
       Tiesa sakant, Paryžius nėra labai pigus miestas. Taigi maistas ganėtinai brangus. Tačiau mano nuomone, geriausias būdas pažinti šalį yra maistas. Tad tą rytą, kai buvau šalia Eifelio bokšto, nutariau nueiti į papusryčiauti į kavinę, kuri priminė 90‘uosius. Užsisakiau šviežių mėtų arbatą bei garsųjį croassan‘ą. Galbūt bandelė nebuvo tokia nuostabi, kokios tikėjausi, tačiau jausmas, kurį jauti sėdama kavinėje ne betkur, o Paryžiaus gatvėje, viską atlygina su kaupu.
Esu visiška smaližė, todėl  pietums pasirinkau valgyti desertą. Kadangi oras buvo puikus, sėdėjau lauke. Tąkart užsisakiau gaivų, vaisinį pyragėlį, aplietą baltuoju šokoladu bei juodosios vyšnių arbatos. Įsidėjus pirmąjį kąsnį į burną, pajutau tikrąjį paryžietišką skonį – saldų ir kupina meilės.
Vakarienės metu paragavau tradicinės svogūnų sriubos. Tiesa sakant, ji asmeniškai man buvo neskani, tačiau bent kartą gyvenime verta paragauti.


TRANSPORTAS
                         
 Kaip ir viskas Paryžiuje kainuoja ganėtinai daug, tad už viešojo transporto talonėlį visai dienai turėjau pakloti virš dvidešimt eurų. Patarčiau nenuomuoti automobilio, nes spūstys buvo didžiulės, todėl sugaištumėte daug laiko kelyje. Mano nuomone, geriausiai ir greičiausiai yra naudotis metro bei maršrutiniais autobusais.

LANKYTINOS PARYŽIAUS VIETOS

  •    Eifelio bokštas – žinoma, kaipgi be jo? Turbūt tai žymiausia iš visų Paryžiaus vietų, kuris jau tapo jo simboliu. Taigi truputį apie jį: jo aukštis siekia 324 metrus. Mintis tai pastatyti kilo Gustavui Eifeliui, tačiau tuomet daugelis manė, kad bokštas gadina Paryžiaus vaizdą. Norint įeiti į jį ir pakilti į paskutinįjį aukštą gali atsieiti apie keturioliką eurų. Daugiau informacijos: www.eiffel-tower.com.
  • Paryžiaus triumfo arka -  Paryžiaus architektūrinis paminklas, Eliziejaus laukų vakariniame pakraštyje. Triumfo arka pastatyta pagerbti kovojusius už Prancūziją, ypatingai Napoleono laikais. Po apačia yra Pirmojo pasaulinio karo nežinomo kario kapas.
  • Luvro piramidė – šis statinys yra lyg meno lopšys. Šiuo metu Luvro muziejus saugo apie 35000 eksponatų. arp garsiausiųjų: Milo Venera, Simotrakės Nikė, Mikelandželo Mirštantis vergas bei žinoma Leonardo da Vinčio Mona Liza. Tačiau neužsisakius bilieto iš anksto gali tekti gerokai palaukti eilėje. Bilietas kainuoja apie penkiolika eurų.

  MANO NUOMONĖ

                    
                    
            Tiesa sakant, iš Paryžiaus tikėjausi ne visai to. Labiausiai nepatikę dalykai buvo visame mieste tvyrantis nemalonus dvokas bei benamiai, kurie, mano manymu, naudojasi patikliais turistais. Vietiniai žmonės taip pat neatrodo labai gerai nusiteikę matydami tiek daug turistų. Ar aš norėčiau dar kartą aplankyti Paryžių? Ko gero, ne. Tačiau labai norėčiau aplankyti pietinę Prancūzijos dalį.Su meile, Monika

1 Komentarai