Diane Chamberlain ,,Apsimesk, kad šoki"

Knygos dažnai būna individualus dalykas - arba tau patinka, prilimpa, arba tiesiog ne. Nepaprastai dėkoju likimui, kad vieną vasaros dieną iš sesers lentynos išsitraukiau tuo metu man dar nežinomos autorės Diane Chamberlain romaną ,,Slapti gyvenimai". Ta knyga man taip patiko (šiandien kalbėsime ne apie ją, bet jeigu Jums rūpi mano nuomonė - tikrai rekomenduoju!) ir sužadino tokį didelį norą skaityti kitas šios autorės knygas, kad nieko nelaukusi tai ir pradėjau daryti. Šiuo metu esu perskaičiusi jau penkias šios autorės knygas, o apie pačią naujausią - Lietuvoje išleistą tik 2017-aisiais metais - noriu papasakoti Jums šiandien. Patikėkit, šis romanas tikrai ypatingas.

Autorė Diane Chamberlain

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „diane chamberlain“
Įsidėmėkite šią pavardę - amerikietė moteris šiuo metu yra viena garsiausių rašytojų pasaulyje, šiuo metu savo kolekcijoje turinti net 24 romanus, o naujausia jos knyga pasirodys taip pat labai greitai - spalio mėnesį! 

Kalbant apie pačią autorę, įdomu panarplioti jos gyvenimą. Diane Chamberlain ilgą laiką specializavosi medicinos srityje, dirbo ligoninėse su paaugliais, laisvu laiku daug rašė, kol galiausiai suprato, kad persiplėšti ji nesugebės ir privalo pasirinkti vieną sritį - mediciną arba rašymą. Šis jos gyvenimo intarpas dažnai atsispindi ir jos knygose - moters romanų veikėjai taip pat dažnai atsiduria tarp dviejų ugnių, nežino, į kurią pusę turėtų kreipti savo gyvenimą. Ačiū Dievui, Diane Chamberlain savo gyvenimą nukreipė teisinga linkme - pasirinko rašymą.

Šioje srityje jai sekėsi nuo pat mažumės, kai būdama dvylikos pradėjo rašyti pirmąsias istorijas. Rimtesniems kūriniams, pasak Diane Chamberlain, reikėjo subręsti ir sulaukti ypatingojo įkvėpimo. Nepatikėsite, kur jis ją aplankė - o gi ligoninės laukiamajame! Ji nieko nelaukusi išsitraukė lapelį, parkerį ir pradėjo dėliotis pirmas savo rimtos istorijos nuotrupas. Diane Chamberlain sako, jog nuo tada ji nebesugeba sustoti rašyti, ir nors lankė kelis grožinio rašymo kursus, pati teigia, jog viską išmoko palaipsniui dirbant ir tobulėjant. 

Dar būdama paauglė Diane Chamberlain susirgo reumatoidiniu artritu, o dėl šios priežasties kartais ji negali spausdinti pati. Tada ją gelbėja šiuolaikinės technologijos, atpažįstančios jos balsą ir tariamus žodžius. Prietaisai visą autorės kalbą perkelia ant popieriaus ir pateikia mums, tad imkime ir mėgaukimės. 

Romanas ,,Apsimesk, kad šoki"

Diane Chamberlain savo knygose pasakoja paprastų žmonių gyvenimus bei juos siejančius santykius su gyvenimo partneriais, tėvais, vaikais, broliais ar seserimis. Tokią idėją pasirinko ir šiai savo knygai. Pagrindinė veikėja yra Molė Arnet. Skaitytojui suteikiama proga matyti ją dviem spektrais - tada, kai ji buvo keturiolikmetė paauglė, ir dabar, kai ji jau yra suaugusi moteris. 

Suaugusi Molė Arnet kartu su savo vyru šiuo metu gyvena didžiuliame džiaugsme - jiedu nusprendė įsivaikinti vaiką ir tapti šeima. Viskas, ką jiems reikia padaryti, tai praeiti tėvams skirtus mokymus, atitikti visus kriterijus ir surasti vaiką, kuriam jiedu yra reikalingi. Rodos, viskas turi klostytis kaip sviestu patepta, tačiau asmeninės informacijos pateikimas apie save Molei sukelia tam tikrų bėdų. Ji negali pasakoti visos tiesos apie savo šeimą, nes tai, kas nutiko prieš 20 metų, Molė nusprendė užrakinti po didžiausiu užraktu ir niekam niekada apie tai nepasakoti. Net savo vyrui.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „apsimesk kad šoki“Kas tokio galėjo nutikti paauglės Molės gyvenime, kad ji nusprendė nuo to visiškai atsiriboti? Rodos, tuo metu ji gyveno tobulą gyvenimą - laiką leido gyvenvietėje, kuri iš esmės buvo jos giminės rezidencija, pažinojo visus kaimynus ir kiekvieną dieną leido su savo gausia šeimyna - psichoterapeutu tėčiu, ją įsidukrinusia mama ir savo biologine motina Amalija. Tačiau vieną lemtingą vasarą, kai Molės gyvenime ir taip įvyksta daug svarbių pasikeitimų, kažkas byrėti pradeda ir šeimos idilėje... Kodėl suaugusieji kažką nuo jos slepia? Ir, visgi, kodėl tai taip įskaudina Molę, kad po šios vasaros ji visiškai nutraukia santykius su savo artimaisiais?

Man Diane Chamberlain knygos patinka dėl vieno dalyko - ji sugeba labai įtikinamai aprašyti sukurto žmogaus gyvenimą, o tau, kaip skaitytojui, nelieka jokios kitokios išeities - tu pradedi knygoje matyti save. Apie skaitymo nuobodumą nekyla net mintis - nors aprašomos situacijos yra tikrai gyvenimiškos, tuo pačiu jos apipinamos tam tikrais intrigos požymiais, dėl kurių tu esi priverstas versti puslapį po puslapio, pradėti naują skyrių, nesvarbu, kad jau prižadėjai sau, jog skaityti baigsi prieš gerą valandą... 

Ši knyga žavi ir parinktu siužetu. Tai nebus nuobodus romanas tik apie šeimą arba tik apie draugystes... Diane Chamberlain į šį romaną įpina viską, kas gali būti geriausia knygose - paaugliškas meiles ir nesekmes, iš kurių verta mokytis, nuostabius poros santykius, apie kuriuos svajoja kiekvienas, šeimos problemas, dėl kurių santykiai tampa dar svarbesni ir paslaptis, kurias norisi žūtbūt išsiaiškinti. Negana to, knygoje galima rasti ir šiaip žingeidžiam žmogui įdomios informacijos. Pavyzdžiui, ar esate girdėję apie ,,Apsimetinėjimo metodą"? Autorė apie tai sužinojo visai atsitiktinai naršydama internete ir šia nuostabia magija nusprendė pasidalinti su savo skaitytojais, įpinant šį metodą į pagrindinę siužeto liniją (beje, nuo to ir kilo pavadinimas!). 

,,Trumpai tariant, - mėgo sakyti jis, - jeigu apsimesi, kad esi toks, kokį nori save matyti, tai ilgainiui toks ir tapsi." 


Baigiamasis mano žodis būtų aiškus ir neabejotinas - po šio romano aš dar labiau įsimylėjau Diane Chamberlain. Šios knygos skaitymas buvo nuostabi patirtis, suteikusi tiek daug gerų emocijų. Net nepajaučiau, kaip greitai ją perskaičiau. ,,Apsimesk, kad šoki" buvo viena iš nedaugelio knygų, per kurią išspaudžiau ašarą, o tai būna tikrai retai! Turbūt dėl to, kad Diane Chamberlain sugebėjo taip jautriai, taip giliai išanalizuoti šios merginos bei ją supančių žmonių gyvenimus. Šioje knygoje aš radau viską, ko gali norėti skaitantis žmogus, o svarbiausia, kad radau save...

Viename interviu Diane Chamberlain yra pasakiusi, jog labiausiai rašyti knygas ji mėgsta dėl to, jog tai yra jos įrankis pasiekti žmones. ,,Jeigu turiu galimybę savo kūriniais paliesti žmones, jų sielas, kodėl turėčiau to nedaryti?"- kartą yra pasakiusi Diane Chamberlain. Drįsčiau teigti, jog autorei tai daryti sekasi puikiai. Knyga tau tampa tokia artima, jog atvertus paskutinį puslapį nesinori nieko, tik prispausti egzempliorių prie širdies ir bandyti visa tai įsidėti į save. Visam laikui.

Didžiausia mano rekomendacija visiems, kurie nori nepaprastos istorijoms nepaparastai vasarai.

O gal tu jau esi skaičiusi šią knygą?
Ką apie ją manai?


0 Komentarai