Patarimai, kurie padės išmokti anglų kalbą


Vasara, kai nebereikia mokytis, atsiranda daugiau laiko dalykams, kuriuos visada norėjai nuveikt: pažiūrėti filmą, nupiešti pienių pievą, pradėti sportuoti, pasigaminti naminių ledų ir t.t Bet laiko liks užtektinai, jeigu kruopelytę jo skirtum vienam, dar ir naudingam, užsiėmimui - kalbos mokymuisi. 

  
Klausyti. Vienas iš gerų būdų - BBC radijas. Taip pat angliškos tv žinios ir pnš. Čia tikrai išgirsi įvairų žodžių, taisyklingų sakinių, ir pamažu imsi ne tik suprasti, bet geriau kalbėti, bei įsiminsi frazes, o ne pavienius žodžius.
  
Lipnūs lapeliai. Ant jų užsirašyk naujus žodžius, kuriuos nori išmokti. Tada priklijuok juos matomoje vietoje, sakykime ant veidrodžio, spintos durų ar virš rašomo stalo. Kai juos pramoksi, perkelk į ne tokią matomą vietą, o šiuos pakeisk naujais, kai išmoksi senuosius, žodį įsidėk į galvą, o lapelį - į šiukšliadėžę! Kartoniniai lapeliai. Ant kito pusės užrašyk vertima ir tarimą, o priekyje - žodį. Tai gana efektyvus būdas praturtinti žodyną.Žiūrėk. Filmus, serialus, animaciją anglų kalba ir su angliškais titrais, nes ne visada lengva išgirsti ką pasakė veikėjas, o ypač koks nors kempiniukas plačiakelnis, taip išmoksi ne tik frazių, bet ir jų tarimo.Bendrauk. Internetas pilnas pokalbių kambarių, kuriame gali susirasti draugą, kad ir iš Italijos ir kartu, bendraudami žinutėmis o gal ir per skaip'ą mokytis kalbėti. Taip lavinsi savo kalbos įgūdžius, bei išmoksi bendravimui skirtų frazių. Spręsk. Susirask internete, o gal ir nepagailėk pinigų ir nusipirk gramatinių pratimų knygutę, kur galėsi tobulinti savo gramatikos gebėjimus.Versk. Turbūt savo mėgstamiausių dainų sąraše turi nemažai angliškų dainų. Mesk sau iššūkį ir pabandyk išversti ją, kuo mažiau naudodamasi vertėju. Geriau suprasi ir dainos prasmę, ir patobulinsi anglų kalbos žinias.Frazės. Jeigu nori lengviau įsisavinti gramatiką ir derinimą, mokykis ne atskirus žodžius, o sakinį su tuo žodžiu, kurį nori išmokti. Taip nesąmoningai įsisavinsi pagrindines taisykles.Skaityk. Nesvarbu ar anglišką laikraštį, naujienų tinklapį, ar visą romaną, bet radusi neaiškų žodį, jį iškart įtrauk į lipnių lapelių sąrašą ir stenkis suprasti. Jeigu neišėjo - nenusimink, kitą kartą tikrai pavyks!
Tikiuosi šie patarimai bus naudingi ir rasite naujų, bei įdomių būdų mokytis kalbą, nes jų reiks visada. 3 Komentarai

  1. Aktualu. Puikus straipsnis! Kaip tik sau buvau prižadėjusi vasarą geriau pramokti anglų kalbą.(Bet mintis liko apleista). Tačiau šiš straipsnis tarsi ženklas, paskata nenuleisti rankų ir pradėti imtis veiksmų su šiais puikiais ,ir tikrai naudingais patarimais. Ačiū! :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Panašus straipsnis buvo keltas 2015 metais :'D just saying

    AtsakytiPanaikinti