Serialas „13 priežasčių kodėl“

Kiekvienas yra patyręs tokias dienas, kai viskas, atrodo, slysta iš po kojų. Kartais dėl to kalti esame patys, kartais dėl to kalti aplinkiniai žmonės, jų veiksmai bei žodžiai. Žinau, jog daugelis skaitančių šį straipsnį yra pagalvoję apie savižudybę ar privertę kitą žmogų taip galvoti. Atrodo, gyveni savo laimingą gyvenimą, tačiau vieną dieną viskas pradeda skilti, kol galiausiai išsitaško į šipulius, kurių tu pats nesuklijuosi, o pagalbos.. Pagalbos tu nesulauki..

Panašiai atsitiko ir merginai, vardu Hana Beiker (Katherine Langford). Hanai pastarasis laikotarpis buvo toks sunkus, jog privedė prie savižudybės. Prieš įvykdant suplanuotą savo mirtį ji įrašė 13 juostų, kuriose yra minimos priežastys, dėl kurių dabar ji negyva. Kiekviena juosta yra susijusi su skirtingais žmonėmis. Kasetės buvo išsiųstos pirmosios juostos kaltininkui, išklausęs, išsiuntė jas antrajam.. Taip ir tesėsi kasečių kelionė.. tačiau stabtelėjo ties pagrindiniu serialo veikėju Klėju Džensenu (Dylan Minette).

Klėjus klaidžioja po miestą, užsukdamas į Hanos minimas vietas, stengiasi suvokti, pajausti jos skausmą, jausmus, klaidas, taip pat sužino daugelį dalykų kurių nežinojo apie save, draugus.. Vaikinas nori sužinoti daugiau, nori rasti atsakymus į jam iškilusius klausimus, tačiau atsiranda tų, kurie bando jį sustabdyti..

Mano nuomone serialas yra nuostabus. Taip manau todėl, nes galime pamatyti realybę, nepagražintą gyvenimą, bei skausmą, kurį kenčia daugelis paauglių šiais laikais. Tai puiki pamoka, ko negalima daryti, nes tai skaudina kitus žmones, bei vėliau nuo to kenčiame mes patys. Pabaiga yra labai sunki, daug ašarų, skausmo išgyvename kartu su aktoriais.. Detalių atskleisti negaliu, kadangi pamatyti turite patys.

Taip pat yra ir knyga, kuri nuo serialo skiriasi lyg diena ir naktis. Hanos baigtis yra visiškai kitokia.. Kai kuriems skaitytojams bei serialo žiūrovams nepatiko kūrėjų sprendimas leisti merginai mirti, tačiau mano nuomone tai buvo idealu. Tame matau paslėpta gilią mintį, jog gyvenimas ne visad rožėm klotas, ne visad pabaiga būna ilga ir laiminga..


Kiekvienas turi pamatyti šį serialą ar bent perskaityti knygą. Pamoka gyvenimui – garantuota!

8 Komentarai

 1. o kuo skiriasi baigtis Hanos knygoje ir seriale? man atrodo,kad ji abu kartus nusižudo, tik skirtingais būdais ar klystu?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Aš knygą skaičiau prieš maždaug metus, bet prisimenu, kad knygoje Hana taip pat mirusi, nes kam gi kitaip būtų reikalingos tos kasetės. Atsiprašau jei klystu ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Aš knygą skaičiau prieš mėnesį tai irgi pamenu, kad Hana miršta perdozavusi tablečių. Kiek pamenu tai tikrai miršta. (pirmasis anonimas)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Ir taip hana knygoje miršta, pati nesenai perskaičiau.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Dabar pasimečiau pati, knyga skaičiau prieš metus, tad nelabai pati prisimenu. Pasitiklinau internete, tad rašė, jog nemiršta, ją spėja nuvežti į ligoninę. http://www.digitalspy.com/tv/ustv/news/a826205/13-reasons-why-original-ending-hannah-lives/ Galite pasiskaityti čia, nes aš ne garantuota, gal ir jūsų tiesa, tuomet atsiprašau už klaidą.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Tai jeigu nežinai nerašyk, nebesiginčyk ir užsičiaupk. Knygą geriau perskaityk

  AtsakytiPanaikinti
 7. Tai ji riešus persipjauna ar perdozuoja? Pasimečiau...

  AtsakytiPanaikinti