Šią vasarą rinkis irklentes

Klysta tie, kurie mano, jog banglentės - tik Havajai, krepšinis - tik Lietuva. Mūsų šalis taip pat turi banguojančią jūrą, daugybę upių, ežerų. Savaime suprantama, kad mūsų pajūrį skalaujančios bangos nė iš tolo neprislygsta Waikiki pasididžiavimui, tačiau tai nereiškia, jog Lietuvoje nėra galimybės išbandyti banglenčių sporto. Kita vertus, mes galime rinktis ir irklentes, taip pat seniausiai išpopuliarėjusias Havajuose, kurios pritaikytos tiek bangų skrodimui, nepaisant jų dydžio, tiek ramiam rytiniam pasiplaukiojimui upe.
Irklentės, dar žinomos kaip SUP (stand-up paddlė board), tai į banglentes panašios lentos su papildomu irklu, kuris leidžia pagauti daugiau bangų, o taip pat, būtent jo pagalba galima irstytis net tuomet, kai bangų nėra iš viso.
SUP atsirado instruktoriams mokant čiuožžti banglentę, o šis metodas tikrai pasitvirtino - dabar pradedančiajam gali pakakti 30-60 min. išmokti išsilaikyti ant irklentės ir ja plaukti. Išmokus pagrindus atsiranda daugybė galimybių ir triukų, tad plaukti tikrai nebus nuobodu.
Kadangi ši sporto šaka reikalauja pusiausviros laikymo, dirba visi kūno raumenys, gerėja koordinacija, širdies ritmas, o kartu ir kvėpuojama grynu oru bei grožimasi horizontu ir kitais gražiais vaizdais. Vasaros metu irklentės gali tapti alternatyva žiemos sporto mėgėjams, pavyzdžiui, snieglentininkams.
Nors irklentės Lietuvoje dar nėra populiarios, vis atsiranda naujų mokyklų, mankštos ant irklenčių užsiėmimų sporto klubuose ar net leituviškų prekės ženklų.
Šiemet jau dešimtąkart vyks ir SurfCamp, kuriame mokoma ne tik plaukti banglentėmis ar irklentėmis, bet ir kitaip aktyviai praleisti savaitgalį su gera kompanija. Stovykla yra nemokama, o prasidėjusi nuo kelių draugų susibūrimo prieš dešimtmetį, ji išaugo į nemažą renginį, vinijantį vandens sporto entuziastų ir visiškus pradedančiuosius - viskas visiems pritaikyta.
Daugiau apie šiemet vyksiančią stovyklą yra čia.

Jei susidomėjai, pasinaudoki šiomis nuorodomis - jos padės ne tik daugiau sužinoti apie šią Lietuvoje populiarėjančią vandens sporto šaką, bet ir suteiks informacijos, kur galima išmokti plaukti:0 Komentarai