Vairuotojo pažymėjimas. Teorija

Nežinau, kaip Jums, bet man sulaukus aštuoniolikos vienas iš didžiausių tikslų yra išsilaikyti teises! Prieš pradėdama mokytis teoriją daug domėjausi kaip viską reikėtų pradėti bei kaip tai padaryti lengviausiu būdu. Taigi straipsniuose „Vairuotojo pažymėjimas“ pasidalinsiu savo patirtimi šioje srityje.
  
MOKYMASIS SAVARANKIŠKAI

Tai puikus būdas, kuomet neturi daug laisvo laiko, kad galėtum eiti į paskaitas bei apie porą valandų klausyti kaip mokytojas aiškina KET (t.y. kelių eismo taisyklės).  Kaip reiktų viską pradėti?  Visų pirma, nusipirk KET knygutę. Geriausia yra pirkti naujausio leidimo, nes turint senesnio gali nebūti naujų taisyklių, kurios gali pasitaikyti testuose. Tuomet pasiruošk ilgai ir nuobodžiai mokytis ženklus, greičius įvairiuose keliuose ir t.t. Negaliu tiksliai pasakyti kiek kartų reiktų ją perskaityti, tačiau iš savo patirties galiu teigti, kad man užteko perskaityti vieną kartą ir vėliau gilinausi į atskiras temas. Kuomet būsit bent truputį susipažinę su taisyklėmis, galite pradėti spręsti testus internete. Patarčiau sręsti mokamus testus, nes ten sudėtingesni klausimai ir taip labiau pasiruoši  egzaminui Regitroje. Aš sprendžiau juos alsket.lt ir ketbilietai.lt svetainėse. Ir galiausiai, kai vis dažniau testus išlaikai virš 80% (gali padaryti 5 klaidas iš 30 klausimų mažiausiai), gali drąsiai registruotis į Regitrą. Tai gali padaryti telefonu arba nuvažiavus į pačią Regitrą.

MOKYMASIS TEORIJOS KURSUOSE

                          Mokymasis kartu su grupe kainuoja papildomai. Ten, kur mokausi aš, teorijos pamokos apie 40 valandų kainuoja 50 eurų. Iš savo patirties siūlyčiau mokytis savarankiškai. Taip sutaupysi ir laiko, ir pinigų. Bet jeigu niekaip negali prisiversti pati, tai būtų puiki išeitis pradėti. Beje, nepamirškit, kad mokantis teoriją su grupe, papildomai reikės išlaiktyti ir mokyklinį teorijos egzaminą vairavimo mokykloje, ir dar vieną Regitroje.
 

Ką dar turėtum žinoti?


 • Kad išlaikytum teorijos testą turi atsakyti mažiausiai 80%, t.y. iš 30 klausimų gali būti tik 5 neteisingi.
 • Ko gero, greičiausiai išsilaikyti teises gali tik per porą mėnesių.
 • Išsilaikius teorijos egzaminą Regitroje gali važinėti automobiliu su „M“ raide bei šalia sėdinčiu žmogumi, kuris turi ne mažesnę 5 metų vairavimo patirtį. 
  Su meile, Monika

2 Komentarai

 1. Iš savo patirties sakau, jog tiems, kas tingi kalt viską, siūlau eiti į teorines pamokas, bent jau pas mus lėtai skaitė viską iš tos knygutės ir kelis kartus akcentuodavo svarbiausius dalykus. Po to spręsdavom testus. Ir po tų teorinių pamokų neskaičiau tos knygelės iš naujo. O šiaip tai kuo daugiau spręsit testų, tuo labiau viską įsisąmonsit

  AtsakytiPanaikinti
 2. Šiuo metu pati kaip tik laikausi teises ir greitai laikysiu teorijos egzamina regitroje. Iš savo patirties galiu pasakyti kad geriau rinktis pamokas, nes ten kaip tik geriau paaiškina, dar bent jau mum papasakoja įvairių situacijų ir kaip reiktų elgtis. O šiaip pati teorijas tikrai nekaliau,knygute atsiverčiau tik ler pamokas ir tik ženklus pasižiūrėjau namie, o pagrinde dauuuug sprendžiau testų, kas labai paded, nes tiesiog atsimeni atsakymus ir taip išmoksti. Ir dar, kas galvoja apie regitra, tai mano mokytojas teorijos tai buvo sakęs, kad geriausia eiti laikyti, kai išsprendei bent tris kartus testą ir visi rezultatai buvo daugiau nei 90%, tada vadinas esi pasiruošes regitros egzaminui, nes vis dėl to, 10% gali atimti jaudulys. O šiaip nėra sunku, kalti nereik, o tiesiog spręsti :D

  AtsakytiPanaikinti