ATGAL Į MOKYKLĄ: Kaip neprarasti motyvacijos ir ruošti namų darbus lengviau?

Kiekviena iš mūsų yra bent kartą patyrusios jausmą, kai nesinori arba tingisi daryti namų darbus, neišeina susikaupti, nes kas 5 minutes norisi patikrinti socialinius tinklus arba tiesiog nėra motyvacijos mokytis. Jei nors kartą yra taip nutikę ir tau, skaityk šį straipsnį toliau. Šie patarimai padės tau ne tik susikaupti, bet ir namų darbus daryti lengviau ir greičiau. 

1. Labai svarbu yra gerai pailsėti.

 Geras miegas ir poilsis yra itin svarbu. Jei žinai, kad tau rytoj kontrolinis darbas ar svarbus atsiskaitymas, stenkis eiti ankščiau miegoti, o atsikėlus ryte, viską atidžiai ir aiškiai perskaityk iš naujo. Tokiu būdu viską daug greičiau ir lengviau įsiminsi, nes smegenys bus pilnai pailsėjusios. 

2. Neatidėliok paskutinei minutei.

Jei turi parengti kokį nors svarbų projektą ar pristatymą, nelauk paskutinės dienos. Pradėk daryti prieš savaitę - taip darbą atliksi kokybiškiau ir daug greičiau viską pabaigsi. Na, o jei vis tik nusprendei ruošti pristatymą paskutinį vakarą, gali būti, kad nespėsi arba spėsi, bet darbas bus padarytas nekokybiškai. 

3. Ruošdama namų darbus, nesiblaškyk.

Prieš pradėdama daryti namų darbus, išjunk telefoną, televizorių ir kompiuterį. Taip galėsi greičiau susikaupti ir niekas tavęs neblaškys. Taip pat nekils noras patikrinti socialinių tinklų ar parašyti draugei.

4. Planuok savo užduotis.

Kiekvieną savo užduotį susiplanuok eilės tvarka. Pvz., pirmiausia padaryk biologijos namų darbus, o tada -  matematikos ir t.t. Tokiu būdu namų darbus padarysi daug greičiau. Gali pradėti nuo sunkiausių darbų ir baigti lengvesniais arba atvirkščiai.

5.  Turėk tikslą ir jo siek.

Norėdama neprarasti motyvacijos mokytis, turėtum užsibrėžti tikslą ir jo atkakliai siekti. Tavo tikslai turėtų būti realistiški ir pasiekiami. Pvz., šiais metais tavo bendras lietuvių kalbos vidurkis turėtų būti 10. Jeigu įdėsi darbo, noro ir tikėsi savimi, tikrai pasieksi savo užsibrėžtų tikslų.

Pagarbiai, Laura G.

2 Komentarai

  1. Iš tiesų smagu, jog rašote straipsnius susijusius su mokslo metais, siekiate suteikti naudingų patarimų. Tačiau dažnai pastebiu, jog patarimai bene NUOLATOS kartojasi ir rašote temomis, kurios N kartų apkalbėtos. Norėtųsi išgirsti šį tą naujo, o patarimai tie patys. :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Ačiū už jūsų patarimus ir nuomone:) Stengsiuosi daugiau rašyti tokiomis temomis ir pateikti tokius patarimus, kurie yra dar neapžvelgti.

    AtsakytiPanaikinti