Geriausia, ką žmogus sugeba - būti savimi


 „Buvimas savimi pasauliui duoda kažką  nuostabaus - to, ko dar nėra jame buvę"
     E. Elliotas
     
    Turbūt ne vienas iš mūsų esame bent kartą paėmę žurnalą, kurio viršelyje puikuojasi gražių, įžymių moterų fotografijos ir pagalvoję: „Ak, norėčiau būti kaip ji... ji tokia graži, liekna, turi tobula, lygią odą, žvilgančius plaukus ir dar, prie viso, to puikų darbą... o kodėl aš tokia nevykėlė?“ Tokiomis mintimis mes nuvertiname, „graužiame“ save, jog nesame tokios tobulos. Tačiau ar tikrai reikėtų tokiomis mintimis apkartinti savo gyvenimą ir taip save žeminti?
      Tad šiandien norėčiau pakalbėti apie tuos visuomenėje priimtus grožio standartus, į kuriuos turi įsisprausti moterys. Pagal šiuos standartus ji turi būti liekna, nepriekaištingai pasidažiusi, turinti tobulą odą, ilgus, žvilgančius plaukus, ilgas ir dailias kojas ir tiesiog būti tobula. Tačiau į „tobulos“  moters grožio standartus nėra įtrauktas nei vienas punktas, kuriame būtų minimas jos vidus. Moteris tai tarsi graži lėlė, kurią galima puikuotis, o jei kuri iš jų nusprendžia nepaisyti šių standartų sakoma kad ji yra negraži. Šis moterų lyties vertinimas egzistuoja jau labai seniai, tačiau ar tai iš tiesų yra teisingas požiūris?
      Tikrai ne. Mano nuomone, neturėtų būti jokių standartų. Visi mes žmonės, net nesvarbu - moterys ar vyrai, esame nuostabūs ir nepakartojami tokie, kokie esame. Turime visi suprasti, jog žmogaus išvaizda yra nesvarbu, svarbiausia tai, kas jo viduje. Kas iš to, jei pati gražiausia pasaulio moteris atrodo tobulai, jei jos viduje ir net galvoje nėra nieko. Į ją gražu tik žiūrėti, o pakalbėjus norisi tik bėgti kuo toliau. Tačiau sutikusi žmogų, kuris yra gal ir ne toks gražus, tačiau pilnas gėrio, pozityvumo, meilės gyvenimui ir noro mokytis, norisi su juo kalbėti apie viską ir tapti šio žmogaus artimiausiais draugais.


Iš tiesų, jeigu mūsų visuomenei taip patinka standartai ir įvairios taisyklės, tai mums tereikia nusistatyti tik ją vieną: visi žmonės turi būti savimi. Nepaisant, kas tu esi, visi iš mūsų turime nesilygiuoti į kitus žmones, o būti patys savimi. Nes tik darydami ir net atrodydami taip, kaip patinka mums mes galime pasiekti puikių rezultatų. Ir juk ne be reikalo sakoma: „Tu gimei originaliu, nemirk būdamas kopija“.


   Taigi, baigdama noriu pasakyti, jog nereikia būti tobulu, kad būtum gražus. Iš tiesų, tobulybė nė neegzistuoja, nes kai kaskart, kai atrodys, pasiekėme tobulybę atsiras žmonių, kurie ras būdą tave sumenkinti ir pakritikuoti. Todėl geriausia daryti ir atrodyti taip, kaip patinka mums patiems, nes galiausiai, kai liksime tik su savimi, suprasime, jog visi tie standartai nieko nereiškia ir stengdamiesi į juos įtilpti netapsime laimingais. Taigi, geriausias dalykas, kurį žmogus sugeba ir privalo daryti – būti savimi.

Pagarbiai, Gabija L.

2 Komentarai

  1. Būtent!Visiškai pritariu.Bet esmė tame,kad patys mes sukuriame tuos standartus.Ir daugelis nesupranta,kad ne grožis svarbiausia,o žmogaus vidus.Yra daug tokių žmonių,kurie pamato žmogų,jis jiems atrodo negražus ir net nesiruošia su juo bendrauti:(

    AtsakytiPanaikinti
  2. visiškai su tavimi sutinku! labai liūdna ir pikta, kad šiais laikais žmonės net nenori žiūrėti į vidų.

    AtsakytiPanaikinti