Kaip tapti labiau savimi pasitikinčia

 „Kai išmoksite pasitikėti savimi, tada ir pradėsite gyventi.“

      Net ir labiausiai savimi pasitikintis žmogus turi dienų, kuriomis jis tiesiog jaučiasi palaužtas, niekam nereikalingas ar tiesiog mato, kad stinga pasitikėjimo savo jėgomis. Todėl šiandien pateiksime jums keletą patarimų, kuriuos pasitelkus atrodys, jog visada žinote, ką darote, ir pradėsite pasikliauti savo jėgomis.

1. Nustokite save lyginti su kitais
       Dažnai mes nė nesusimąstydami pradedame save lyginti su kitais ir vardyti tai, ką kitas turi, o mes neturime, tokiu būdu mes pradedame nebepasitikėti savimi, net save žeminti. Todėl bene svarbiausias dalykas, norint įsigyti to pasitikėjimo savo jėgomis, yra nustoti save lyginti su kitais ir suprasti, jog visada atsiras geresnių, protingesnių, gražesnių už mus, tačiau tie žmonės niekada nebus mumis, nes tu esi tokia tik viena ir tai tave daro ypatinga.


   2. Apsupkite save su pozityviais   žmonėmis
     Žmonės mus supa visur: mokykloje, gatvėje, parduotuvėje, namuose, todėl nė nekeista, kad buvimas su kitais žmonėmis veikia ir mus. Jei aplink mus bus žmonės, kurie visada liūdni, neturintys gyvenimiško džiaugsmo ir besiskundžiantys, koks blogas jų gyvenimas, mes taip pat tapsime liūdnesni, niūresni. Tačiau apsupus save su pozityviais, savimi pasitikinčiais žmonėmis, mes gausime priešingą efektą: patys tapsime linksmais ir pasitikinčiais. Tad kodėl visada sėdėti ir klausytis draugų niurzgėjimo, jei galima būti su tais, kurie būna linksmi? Žinoma, jeigu turite tokį draugą, kuris visada nepatenkintas, derėtų su juo pasikalbėti, o jei ir tai nepadės, nutraukti draugystę, nes tokia draugystė yra nenaudinga jums abiem, net toksiška. Beje, psichologai teigia, jog penki žmonės, kurie dažniausiai jus supa, yra jūsų pačių atspindys. Tai kodėl nepadarius to atspindžio kuo geresnio?

   3.Venkite negatyvių minčių
       Visada, kai esame nusiminę, mūsų galvoje būna labai daug negatyvių minčių. Pradedame galvoti, jog mes niekam nereikalingi, nemylimi, negražūs ir panašiai. Tačiau reikia pabandyti mąstyti pozityviai, sakyti sau, kad esame reikalingi savo šeimai, draugams ir būtent šie žmonės mus myli. Šios pozityvios mintys neleis sustoti siekiant savo tikslų ir būnant pasitikinčiais savimi net ir liūdniausią dieną.

  4.Nebijokite rizikuoti ir kelti sau iššūkius
       Dėl nepasitikėjimo savimi dažnai mes bijome judėti į priekį, siekti naujų tikslų, kelti sau iššūkius, o ką jau kalbėti apie riziką, tačiau turėtume daryti priešingai. Vietoj užsisklendimo ir sėdėjimo vienoje vietoje, turime kelti sau iššūkius, nes atlikus kažką kas mums atrodė neįmanoma, ar tai ką norėjome padaryti seniai tai padeda mums didžiuotis savimi o tuo pačiu padeda pradėti pasitikėti savo jėgomis. Tačiau turime nepamiršti, jog ne visada viskas išeina puikiai, turime suprasti, kad klysti ir daryti klaidas yra žmogiška, bet niekada negalima nuleisti rankų dėl dalykų, kurie teikia jums džiaugsmo.

 5.Išmokite priimti ir sakyti komplimentus
      Visi žinome tą gerą jausmą, kai mums pasako, jog gražiai atrodome, esame protingos, bet dauguma iš mūsų gaudamos komplimentų nemoka jų priimti. Tačiau mokėjimas priimti komplimentus jus kito žmogaus akyse padaro pasitikinčiais. Bet kaip juos priimti? Kai jums pasako: „Ak, kokia tu protinga“, nesijauskite nejaukiai, tiesiog atsakykite: „Ačiū“. Beje, reikia ne tik mokėti priimti komplimentus, bet ir juos sakyti (žinoma, nereikia jais švaistytis, nes tada jie tiesiog praras prasmę.) Kai pamatysite, kaip nušvinta žmogaus akys išgirdus komplimentą, jūs pasijausite laimingos supratusios, jog būtent jūs privertėte tą žmogų pasijausti ypatingu. Be to, tai puikus būdas pradėti pokalbį!

      Taigi, čia keletas būdų, padėsiančių jums pasijausti labiau savimi pasitikinčiais. Tikiuosi, išbandysite šiuos patarimus, kai pasijausite nepasitikintys savimi.

Pagarbiai, Gabija Lukošiūtė 

7 Komentarai

  1. Po pagarbiai kablelio dėti nereikia.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Šis straipsnis man buvo išties naudingas! Ačiū :)

    AtsakytiPanaikinti
  3. Iš ties manau, kad tikrai naudingas straipsnis ir yra išpildytas :) Tikrai labai smagu ir džiugu buvo skaityti :)

    AtsakytiPanaikinti