Karas namuose - kaip jo išvengti?

Susijęs vaizdasGimus naujam šeimos nariui, tikriausiai kiekvienas patiriame tą jausmą, kai tik mūsų buvę tėveliai tampa ne visiškai mūsų. Jau nuo pat pirmos sekundės atsiranda dar viena sąvoka, kuri lydės mus visą gyvenimą vos tik prakalbus apie šeimą, tai - dalybos. Daugeliui šis žodis asocijuojasi su kančia bei neturėjimu nieko asmeniško. Būstas, maistas, meilė ir visi kiti, buvę tik tavo norai skyla į dvi lygias dalis - norime mes to, ar ne. Tačiau nebūtina žiūrėti į viską taip kritiškai ir neįmanomai, juk norint galima viską apsukti į visiškai kitą - daug nuotaikingesnę pusę, kurioje tvyro abipusė meilė, supratingumas, bei dėmesys vienas kitam. Kaip tai padaryti? Galbūt mes to ir visai norėtumėme, bet mažesnysis visai nelinkęs taikiai gyventi, ir priešingai nei jūs nusiteikęs skųsti, pyktis bei rodyti savo egoizmą. Puikiai suprantama, kad situacija kardinaliai tikrai nepasikeis per dieną, tad tikrai nesitikėk, kad atsikėlusi kitą rytą ant stalo rasi šviežiai padarytus pusryčius bei su šypsena laukianti brolį arba sesę. Tai tikrai bus netrumpas procesas, kuriam turi būti pasiruošusi, tad pateiksiu keletą patarimų, kaip sustiprinti geresnius abipusius santykius:

 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Pavydas tarp brolių ir sesių“
  • Turėk omenyje, kad ir tavo kantrybė yra tikrai ne geležinė, tad tikrai gali bet kurią minutę pratrūkti.
  • Nesistikėk, kad mažesnėlis sutiks su visomis tavo sąlygomis. Jam taip pat bus sunku priprasti prie to, kad dabar negalima nei eiti pas mamą pasiskųsti, nei rodyti savo pykčių arba kitų emocinių protrūkių.
  • Jeigu taip atsitinka, kad mažesnysis pradeda ožiuotis ir tiesiog nebesusivaldo (o taip tikrai bus) - nepyk, ir negalvok, kad viskas tuom ir baigėsi. Tai normali reakcija, kurią tu turi priimti.
  • Susigalvokite smagios veiklos, kuri patiktų jums abiems (pieškite, skaitykite knygas, dainuokite, kurkite šokių judesiukus, mokykitės, gaminkite, praleiskite daug laiko lauke, jeigu turite augintinį - pasirūpinkite juo, jeigu esate sesės - pinkite kasas, surenkite madų šou). Stenkis labiau susitelkti ties mažesniojo norais. Tokiu būdu jam po truputį ateis suvokimas, kad tu tikrai nelinki nieko pikto, o kaip tik stengiesi sudominti mėgstamais užsiėmimais.
  • Paprašyk tėvų, kad jie labai nesureikšmintų kiekvieno tavo ar antrojo vaiko protrūkių. Paaiškink, kad tai yra normalūs procesai, ir tėvų įsikišimo tikrai nereikia. Įrodyk jiems, kad pati susitvarkysi, be to, laikui bėgant šių akibrokštų ims mažėti.
  • Nenusimink, jeigu situacija nesitaiso taip greitai, kaip tikėjaisi. Galbūt jums reikia daugiau laiko, bet, svarbiausia, nenuleisk rankų - anksčiau ar vėliau viskas pradės klostytis geresne linkme.
  • Nebijok pasakyti „Ne“. Jeigu pasitelksi vien nuolaidžiavimu, mažesnysis nebežinos, kada sustoti, liaudiškai tariant pradės lipti ant galvos, tad nenusileisk. Tikrai ne išeitis viską drausti, bet atsiras situacijų, kur reikės pateikti neigiamą atsakymą, taigi nebijok to padaryti.

Linkime nesipykti bei taikiai sugyventi su savo „mažaisiais draugais“. Tereikia išmokti vertinti, kokie jie yra svarbūs, nes, pripažinkite, gyvenimas be jų būtų žymiai niūresnis... :)


Pagarbiai, Nida Šeirytė

0 Komentarai