Modelio darbas: interviu su Ūla Grigaliauskaite

Daugumai merginų įdomu, koks tas modelio darbas iš tiesų ir ko reikia norint tapti pastebėtai modelio agentūrų? Į šiuos klausimus (ir ne tik!) bus atsakyta tiesiai iš modelio lūpų. Nusprendžiau pakalbinti paauglių tarpe garsėjantį modelį Ūlą Grigaliauskaitę apie jos potyrius, atrastus naujus dalykus bei ko reikia norint tapti modeliu.

Kodėl nusprendei tapti modeliu?
- Tiesą sakant, per daug negalvojau, kurį laiką apie tai svarsčiau ir nusprendžiau papasakoti apie šį sumanymą tėvams. Paskatinimas buvo iš tėčio pusės, o mama nepritarė šiai idėjai. Kadangi mėgstu išbandyti naujus dalykus, tai pagalvojau: „O kodėl gi ne?“. Juk ne kiekvieną dieną ir tikrai ne kiekvienam pasitaiko tokia galimybė.

Nuo kelių metų pradėjai modeliauti, kaip juos sudominai ir kokie buvo reikalavimai?
- Modeliauti pradėjau trylikos metų. Buvau labai jauna, ir žvelgiant atgal, galbūt net per jauna. Beveik niekada nesutikdavau savo amžiaus modelių, nes modeliai paprastai būna kiek vyresni. Viskas prasidėjo tuo, jog buvau pastebėta dabartinės savo esamos agentūros „Ruta model managment“ agentės Facebook‘e. Ji man parašė, vėliau susitikome, o galiausiai pasirašiau savo darbo sutartį. Nuvažiavusi į susitikimą su agentūra supratau, kad modeliui visada turi būti svarbi išvaizda ir fizinis aktyvumas, bet nemažiau agentūros dėmesys yra kreipiamas ir į iškalbingumą, drąsą, nebijojimą parodyti savęs bei gerus kalbų įgudžius.

Kokių charakterio savybių reikia norint būti modeliu?
- Kaip sakiau, svarbiausia yra nebijojimas parodyti tikrosios savęs. Individualumas - pati svarbiausia savybė šiame darbe. Ne tik išorė turi būti unikali, bet ir pats žmogaus vidus. Taip pat reikia drąsos, kartais tenka perkopti savo baimes, kai, tarkim, fotosesiją daro ant aukštų pastatų ir t.t.

Ar sunkus modelio gyvenimas? Koks užsakymas buvo tiek fiziškai, tiek emociškai sunkiausias?
- Žmonės mano, kad tai tik sedėjimas prieš kamerą ir maudymasis džiaugsme bei piniguose. Bet taip tikrai nėra. Vienas sunkiausių darbų, kuriuos turėjau atlikti buvo mano paskutinysis darbas Shanghajuje, iš kurio grįžau visai neseniai. Lauke jutiminė temperatūra siekė 52 laipsnius, o aš dirbau su žiemine kolekcija (pūkinės bei žieminės striukės ir paltai). Tokiais momentais tenka stipriai suimti save į rankas , nesiskųsti ir šypsotis kamerai, nors maudaisi jau visą pusdieny savo prakaite. O kartais atvirkščiai, dirbi vidury žiemos su vasaros kolekcijomis. Ir kaip tyčia jas daro lauke!

Kaip atrodo eilinė modelio diena?
- Ech, tikrai įvairiai. Išvykus į užsienį paprastai pirmosiomis dienomis modeliai važiuoja į kastingus (tai yra susitikimai su galimais užsakovais, kurie savo ar kitų darbams ieško modelių, kurie galėtų bendradarbiauti su jais). Tokių kastingų gali būti nuo 1 iki 15. Pradėjus gauti darbus imi dirbti, jei kokią dieną darbo nebūna, vėl važiuoji į tuos kastingus. Na o kalbant apie fotosesijas, jos užima tikrai nemažą laiko dalį per dieną. Dažniausiai reikia keltis labai anksti, jog spėtum nuvykti į reikiamą vietą, o darbą baigi po pietų arba vakare. Po atliktų darbų laukia smagiausia dalis – visiška nepriklausomybė svetimoje šalyje su daugybe veiklos.

Ar modeliais svetimoje šalyje labai rūpinasi? Papasakok.
-  Žmonių, kaip ir užsakymų, gali būti įvairių. Paprastai skiriamas rūpestis tikrai ne mažas. Japonija – šalis, kurioje modeliais yra rūpinamasi bene labiausiai. Kas kelioliką minučių sulaukdavau klausimų ar man nieko netrūksta, ar neišalkau, ar nieko nereikia. Bet pasitaiko ir atvirkštinių variantų, kada klientui svarbu tik darbo rezultatas, jam svarbiausia kuo greičiau tą darbą atlikti. Tuomet į modelio sveikatą kartais skiriama tikrai per mažai dėmesio.

Ką patartum merginoms, norinčioms tapti modeliu?
-  Gana sunku atsakyti. Kartais tai tiesiog duota arba ne. Juk vis dėl to daug kas priklauso nuo išvaizdos, kurios yra reikalaujama. Tačiau bene svarbiausias dalykas yra rasti tikrai gerą agentūrą. Net ir Lietuvoje yra dar vis viliojami pinigai iš žmonių, siūlant aukštybes modelio karjeroje – geras gyvenimas, nulis darbo. Panelės, taip nebūna. Jei norite tapti modeliu reikia daug pasidomėti apie įvairias agentūras. Bet svarbiausia – išdrįskit pabandyti, tai gali tapti jūsų gyvenimo dalimi, jei norite ir turite visko ko reikia modeliui – eikit į atrankas ir nebijokit parodyti savęs! Linkiu sekmės, gal net susimatysime!

Taigi, kaip matote modelio darbas nėra toks lengvas kaip bandoma nupiešti. Jei turėsite kokių klausimų susiijusių šia tema, galite pasiklausti šios merginos. Ją galite rasti Instagrame, pavadinimu: ulagrigaliauskaite. Ji tikrai su malonumu atsakys į visus jūsų rūpimus klausimus ir ne tik!

 Pagarbiai, Emilė V.

3 Komentarai