Naujas gyventojas - ar tvirtai esi tam pasiruošusi?

Tikriausiai ne kartą esi pagalvojusi: „Ak... Kaip būtų smagu turėti augintinį... Tai - mano svajonė!“. Bet ar kada nors susimąstei, kad net ir mažiausiam padarėliui reikia didelės priežiūros, nori Tu to, ar ne?

PRIEŠ PERKANT GYVŪNĄ:


  Susijęs vaizdas
 • Pirmiausia, būtinai pasitark su tėvais. Paklausk, ar jie neprieštarauja šiam Tavo norui, apsispręskite, ar galite suteikti augintiniui tinkamas sąlygas laikymui bei priežiūrai.
 • Kiekvienas šeimos narys tegul pasitikrina pas alergologą dėl galimų alerginių reakcijų į augintinį.
 • Pagalvokite, kur dėsite gyvūną, kai kur nors išvažiuosite bei neturėsite galimybių juo tinkamai pasirūpinti.
 • Įvertinkite savo finansinius ypatumus. Apmąstykite, ar turėsite pakankamai lėšų skirti gyvūno pilnaverčiam maitinimui, gydymui, jeigu susirgs, skiepams, laikymo sąlygoms (terariumo šildymui). O kur dar išlaidos gyvūno reikmėms bei priežiūrai kaip, pavyzdžiui, antsnukis, pavadėlis, šampūnas, šukos, narvelis, įvairūs guoliai...
 • Drauge aptarkite, ar sugebėsite skirti gyvūnui laiko bei priežiūros. Įvertinkite savo laiko bei priežiūros galimybes pagal gyvūno rūšį, veislę, jo fiziologinius ypatumus. Tvirtai įsitikinkite, kad gebėsite juo pilnai pasirūpinti. Nepamirškite, kad dar labai svarbus aspektas yra, kur laikysite gyvūną. Jokiu būdu negalvokite, kad didelis gyvūnas puikiai susigyvens Jūsų dviejų kambarių bute - TAI BUS KANKYNĖ! Sunku bus tiek jums, tiek jūsų gyvūnui.
 • Na, ir žinoma, nereikėtų pamiršti labai liūdno, bet, deja, labai svarbaus fakto. Nesitikėkite, kad jūsų augintinis gyvens amžinai - ateis diena, kada jam teks iškeliauti, tad reiktų rinktis gyvūną pagal jo amžiaus trukmę.
Jeigu perskaitei bei tvirtai įsitikinai, kad šie punktai Tau yra realūs ir įgyvendinami - puiku! Leiskis į apačią ir toliau skaityk, kam turėtum būti pasiruošusi jau į namus parsivežus augintinį:).

TURINT GYVŪNĄ:


  Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Katės priežiūra“
 • Pagalvokite apie jo sveikatą. Pasikonsultuokite su veterinaru, kada ir nuo kokio amžiaus turi būti viena ar kita vakcina skiepyjamas Jūsų gyvūnas.
 • Sugalvokite augintiniui veiklos, kai išeinate į mokyklą/darbą ir gyvūnas lieka vienas (kalbame apie tokius gyvūnus kaip šuo ar katė).
 • Reguliariai prižiūrėkite gyvūną. Pasirūpinkite, kad jis visada savo dubenėlyje turėtų vandens bei sauso ėdalo. Retkarčiais galite palepinti „skaniukais“ ar kokiu nors šlapiu ėdalu. Neignoruokite jo fiziologinių poreikių - kasdien veskite gyvūną į lauką ne tik gamtiniams „reikalams“ atlikti, bet ir su mintimi, kad leisite jam pabėgioti, bei pasimėgauti lauko žaidimais, atverkite narvelį ir leiskite palakstyti po kambarį. Kartas nuo karto nepamirškite išmaudyti.
 • Skirkite dėmesio - tai gali būti įvairiausi žaidimai, pasiglostymai, dresūra, bei kiti gyvūnui meilūs procesai.
 • Stenkitės išmokti jo kūno kalbą. Taip atskirsite, jeigu augintinis negaluoja ar tiesiog nepatogiai jaučiasi. Taip pat žinokite, kokia kūno temperatūra yra būdinga šios veislės atstovams, kai jie neserga, tokiu būdu nerimui iškilus, galėsite gyvūno būklę stebėti ir pagal kūno temperatūrą.
Štai informacija, kuria vadovaujantis būsite pasiruošę tiek gyvūno atvykimui į Jūsų namus, tiek tinkamai priežiūrai.

Pagarbiai, Nida

2 Komentarai