TD SKAITO: Sabaa Tahir "Deglas naktyje" + KONKURSAS

TAI YRA KNYGOS "ŽARIJA PELENUOSE" ANTROSIOS DALIES APŽVALGA
  
Vasara baigiasi, o tai reiškia, jog reikia vėl pradėti tobulinti save visomis prasmėmis! Vienas iš paprasčiausių būdų yra į rankas griebti knygas ir plėsti savo fantaziją, žodyną, žinias. O jeigu tai nedomina, daryk tai vien savo malonumui ir tam, jog rudenio vakarai nebūtų tokie nuobodūs. Šį kartą noriu papasakoti apie knygą, kuri tam tikrai tiks. Pameni, kažkada jau aptarinėjome Sabaa Tahir knygą "Žarija pelenuose"? Tąkart teigiamai atsiliepiau apie pirmąją dalį ir pabaigoje užsiminiau, jog rašytoja žada skaitytojus nustebinti ir antrąja dalimi. Ką gi, ji jau pas mus! Taigi, pats metas įvertinti šią knygą!

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „sabaa tahir“Pažvelkite į šią moterį. Tiems, kas jau žino, priminsiu, o kas nežino, pasakysiu intriguojantį dalyką - Sabaa Tahir visą gyveimą galvojo, jog bus daktarė. Tiek ji, tiek jos šeima buvo šventai įsitikinusi, jog moteris ateityje gydys žmones nuo įvairių ligų. Ji kryptingai ėjo šio kelio link, galų gale dirbo ligoninėje ir tada suprato, kad tai tiesiog ne jos kelias. Nuo tada ji pradėjo kurti ir padeda žmonėms kitu būdu - džiugina juos naujais intriguojačiais romanais. 

"DEGLAS NAKTYJE"

 Sabaa Tahir knygą pradeda ten, kur pabaigė pirmąją dalį - Elijas Veturijas ir Laja iš Seros, neįtikėtina, bet pabėgo iš Juodosios Olos Akademijos. Jie kartu, jie vis dar gyvi, ir tai jau savaime yra stebuklas. Deja, svajonių pasaka dar neprasidėjo - naujasis akademijos karalius Markas sugalvoja, jog vienintelis būdas įrodyti savo valdžią yra sugauti didžiausią akademijos išdaviką Eliją, tuomet viešai nužudyti ir taip parodyti žmonėms, kas jiems nutiks, jeigu jie neklausys savo valdovo. Tam, kad išdavimo gaudymas būtų dar įdomesnis procesas, pagrindinę rolę jame jis nusprendžia suteikti Kraujotroškai Medšarkei Helenei Akvilai. Prisiminkime svarbiausią detalę - Helenė Akvila yra (ko gero buvo) geriausia Elijo Veturijaus draugė ir, ne gana to, jaučia šiltus, ne tik draugiškus jausmus šiam bėgliui. Taigi, Markas  šiuo planu planuoja nušauti du zuikius - sugauti bėglį ir nubaudžiant įsitvirtiti akademijoje bei taip pat išbandyti Helenės ištikimybę akademijai. 

Spėlioti daug nereikia - Helenę tokia Marko skirta užduotis išmuša iš vėžių, mat ji negali patikėti, jog tikrai kažko - akademijos arba Elijo - turės atsisakyti. Viskas, gerbiami skaitytojai, tik tiek siužeto jums išduoti galiu. Viliuosi, jog tai pakurstė jūsų smalsumą ir norite dar labiau sužinoti, kas knygoje įvyks!

Iš tiesų, mums, kaip skaitytojams, skaitant knygą teks išgyventi įvairius jausmus. Visgi tai yra nuotykiais paremta knyga, tad Elijui ir Lajai kelionė tikrai nebus lengva. Sabaa Tahir jau knygos pradžioje atskleidžia keletą netikėtumų, kurie apsunkina jų kelionę. Laukia daug visko - naujų veikėjų atsirado, senų veikėjų grįžimo, meilės, pykčių, išdavysčių, skausmo ir.... mirčių. Ar galite įsivaizduoti kažką iš mylimų veikėjų žūstant?

Ištikimybė, pasiaukojimas ir tikra draugystė - ko gero šitie trys dalykai labiausiai sužavėjo mane šioje knygoje. Skaitydama negalėjau atsitokėti, kokius puikius, ryškius, drąsius veikėjus sukūrė rašytoja. Norisi, jog turėtum bent minutę su kiekvienu iš jų išgerti puodelį arbatos.

Na, o dabar pats laikas pasakyti kažką ne tokio gero, tiesa? Nežinau, kas dėl to kaltas. Ar tai, jog apskritai nebelabai mėgstu fantastines knygas, ar tai, kad turėjau gana įdomią vasarą, bet šią knygą perskaityti man buvo tikrai sunku. Nors kartu su savimi ja vežiausi bet kur, kur važiavau, radusi laisvą minutę stengdavausi prisiversti skaityti, pabaigiau tik po daugiau negu mėnesio. Dėl to man labai liūdna - rodos, intriga yra, veikėjai įdomūs, paslaptys ir netikėta pabaiga. Visos detalės, kurios reikia gerai knygai, yra. Tačiau man skaityti buvo labai sunku ir kartais net nejaučiau malonumo - kadangi esu žmogus, kuris visada pabaigia knygas, tai ir stengiausi daryti. 

Tad vėl atsiduriu dviprasmiškoje situacija - blogai šios knygos vertinti negaliu, nes lyg su ja ir viskas gerai, bet man buvo gana sunkus riešutėlis. Gal dėl to, kad pakankamai stora ir per stora vasaros skaitiniams? Tai nieko, jūs pasirinkite ją rudeniui arba žiemai ir viskas bus gerai! 

Taigi.... KONKURSAS!
Tam, kad patys įsitikintumėte šios rašytojos talentu, "Teenage Dreams" portalas skiria jums unikalią galimybę patiems laimėti šią knygą ir, žinoma, perskaityti! Tad planas toks :
1) Eik į knygyną ar į biblioteką ir perskaityk pirmąją dalį - Sabaa Tahir "Žarija pelenuose", jeigu dar neskaitei
2) Palaikink "Teenage Dreams" feisbuko profilį - spausk ČIA
3) Komentaruose parašyk, kokia geriausia tavo šią vasarą skaityta knyga! Taip pat nepamiršk parašyti el.pašto, per kurį būtų galima su tavimi susisiekti laimėjimo atveju

Ir viskas! Rugsėjo 8 dieną komentaruose paskelbsiu, pas ką atkeliaus ši gražuolė knyga!


 Kokios knygos apžvalgos norėtumėte kitą kartą?

9 Komentarai

 1. Šios vasaros mėgstamiausia knyga Kierra Cass rašytojos ,,Sirena''.
  Mano el.paštas austute.klep@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai jau sunku išrinkti geriausią vasaros skaitytą knygą. Visos labai skirtingos ir savotiškai įdomios, bet pirmenybę atiduodu knygai „Ratas“, kurią parašė Dave Eggers.
  el.paštas: karalioskia@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 3. Šią vasarą skaičiau Vinco Mykolaičio-Putino romaną "Altorių šėšėly" ir ši knyga man paliko neišdildomą įspūdį :)
  El.paštas m.makoveckait@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 4. Mano mėgstamiausia vasaros knyga yra E. Lockhart "Melagiai" :)
  El.paštas daivamik564@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 5. tik dabar pastebėjau klausimą, dėl knygų apžvalgų :D būtų žiauria smagu, jei aprašynėtum kiekvieną perskaitytą knygą, bet tikriausiai per daug laiko tau užimtų, kurio kai psuprantu, dabar tikrai per daug neturi :D tad pasitenkinčiau aprašymu knygos, kuri paliko didžiausią išspūdį per mėnesį :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Prieš tai skaičiau lietuviškai pirmas 3 dalis „Mirtinųjų įrankių”. Maniau, kad tai bus geriausia, ką būsiu skaičius šią vasarą. Knygos pilnos paslapčių, tačiau keliose vietose jau galėjau nujausti, kas vyks toliau. Vasarą užbaigiau „Žarija pelenuose”. Be galo patiko turinys. Knyga taip įtraukia, kad sunku padėti nebaigus skaityti. Pilna nuotykių, paslapčių, netikėtumų. Paini istorija, kurią be galo smagu gliaudyti. Skaitant nežinai ko tikėtis. Įvykiai gali pasisukti visai priešinga linkme, negu tikisi skaitytojas, ir tai be galo įdomu. Galbūt tai ir yra rašytojos sėkmės raktas, pasirenkant siužetą priešingą tam, kurio tikimasi, bent jau iš dalies. Na, kaip ten bebūtų, labai norėčiau antros dalies, nes kaip tik dabar ieškau kur pigiau gauti. Be galo įdomu, koks veikėjų likimas, ką pasirinks Laja - Eliją ar Kinaną? Ir ką pasirinks Helenė - tikrą draugystę ar abejingą Imperiją ir vergavimą jai? Na, ir žinoma, ar pavyks išlaisvinti savo brolį Dariną?

  Mano el. paštas: chanelliukee@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 7. Mano mėgstamiausia šios vasaros knyga Erin Watt "Popierinė princesė"
  Mano paštas: aistulyter@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 8. Ačiū dalyvavusioms!
  Burtų keliu nugalėtoja tapo Daiva. Su tavimi susieksiu el.paštu! Jeigu Daiva neatsilieps per 5 dienas, knyga bus perleista kitai dalyvei. :)

  AtsakytiPanaikinti