ATGAL Į MOKYKLĄ: Kaip savo stalą paruošti mokyklai?

„Mokytojai atidaro duris, tačiau mokinys turi įeiti pats“ 
 - Kinų išmintis 

 Nors per vasarą pripratome tinginiauti, nieko neveikti ištisas dienas, miegoti iki pietų, tačiau norėsime mes to ar ne, su naujais mokslo metais grįš mokytojai, klasiokai ir, žinoma, namų darbai. Pastarieji bene labiausiai mokinių nemėgstamas dalykas. Ir tai visiškai suprantama - kas norėtų grįžus iš mokyklos, kurioje praleido 7 valandas, sėsti prie stalo ir toliau mokytis? Taigi šiandien pasidalinsime keletu patarimų, kaip susitvarkyti savo stalą, nes būtent ten praleisime daugiausiai laiko darydami namų darbus

1. Susitvarkykite

Vienas svarbiausių dalykų, kuris panaikina motyvaciją ir norą mokytis, tai aplinkui supanti nešvara. Todėl nepatingėk, griebkis šluostės ir imk valyti ne tik stalą, bet ir visą kambarį. Kai susitvarkysi, pajausi užplūstančią motyvaciją. O jeigu esi iš tų, kurios tvarkytis nemėgsta taip pat stipriai kaip ir mokytis, turiu tau puikų patarimą: kiekvieną dieną atlikusi namų darbus, nusistatyk laikmatį 5 minutėms (jei kambaryje yra didelė netvarka, 10 minčių) ir kol laikas baigsis, tvarkykis: padėk nebereikalingas knygas, lapus, nuvalyk stalą, susidėk knygas į kuprinę ir pan. Šios 5 minutės per dieną tau labai padės visada išlaikyti švarų kambarį ir stalą.

2. Nepamirškite susitvarkyti stalčių 

Vykdydama pirmąjį patarimą, nesukišk visko į stalčius, nes dabar teks viską ištraukti. Susitvarkyk stalčius, išsirink šiukšlės, nereikalingus daiktus išmesk, o sudėdama juos atgal, dėliok pagal jų reikalingumą, pvz.: pirmame stalčiuje laikyk vadovėlius, antrame - dar nepanaudotus sąsiuvinius ir kitas nenaudotas mokyklines priemones, kitame stalčiuje laikyk savo laisvalaikio daiktus. Nes išties dabar tavo laisvalaikis turi truputį pasitraukti ir užleisti vietą mokykliniams darbams. Jei turite tik vieną stalčių, pasistenkite suplanuoti ir daiktus sudėti taip, jog jie turėtų „savo“  vietą. Galite skirtingus daiktus atskirti mažomis dėžutėmis ir indeliais.


3. Pasidarykite pamokų tvarkaraštį

Iš tiesų tai labai svarbus dalykas – turėti savo pamokų tvarkaraštį. Nes niekas nenori būti tuo žmogumi, kuris rašinėja draugams ir bando išsiaiškinti, kokios pamokos bus sekančią dieną. Tad pasidaryk pamokų tvarkaraštį, gali jį papuošti, padaryti originalų ir pakabinti ant sienos ar tiesiog priklijuoti ant stalo.

4. Pasikabinkite kalendorių

Tai - patarimas tiems, kurie nori pradėti planuoti. Pasikabinkite kalendorių, kuris turėtų didelius skaičius, tokiu būdu galėsite prie jo priklijuoti lipnius lapelius ir surašyti reikiamus atlikti darbus, namų užduotis, pristatymus, kontrolinius.

5. Pasidėkite rašymo reikmenų laikiklį

Niekas labiau neerzina, kaip tas momentas, kai susirinkęs visas reikiamas knygas, sąsiuvinius supranti, jog pamiršai penalą, todėl patariu ant stalo laikyti bent keletą rašiklių, pieštukų, žymeklių, o kad jie nesimėtytų, geriausia sudėti į nenaudojamą puodelį.


6. Laikykite ant stalo lipnius lapelius

Tikriausiai dauguma iš jūsų mokykloje naudojate lipnius lapelius, todėl patarčiau juos naudoti ir namuose. Ant jų galima užsirašyti dienos tikslus ir pasikabinti matomoje vietoje, pavyzdžiui, jau minėto kalendoriaus. Žinoma, vietoj lipnių lapelių galite naudoti ir paprastus mažus balto popieriaus lapelius, kuriuos galėsite pasidėti tiesiog prie stalo ar prisisegti su adatėle matomoje vietoje.

7. Pasikabinkite motyvuojančių citatų

Mokantis vienas svarbiausių dalykų yra motyvacija. Todėl labai svarbu savo darbo vietoje laikyti keletą motyvuojančių citatų, pasakytų jūsų gerbiamų žmonių. Galite tiesiog jas užrašyti ant balto lapo ir pakabinti ar įsirėminus padėti ant stalo, kaip dekoro detalę.

8. Padėkite keletą dekoro elementų

Dar vienas dalykas, keliantis motyvaciją, yra graži, papuošta darbo vieta. Todėl patariu ant stalo padėti įvairių dekoro elementų, tačiau nepersistenkite, užteks tik kelių dalykų, jog stalas pasidarytų jaukesnis.


9. Ant stalo pasidėkite žurnalų laikiklį

Išties šiuo atveju jį naudosime ne žurnalams laikyti, o tuštiems balto, linijomis ir langeliais popierių lapams laikyti. Juk tiek daug kartų reikėjo knistis po stalčius, jog rastum nereikalingą sąsiuvinį, kurio lapą galėtum išplėšti. Ar dar blogiau - išplėšti iš naudojamo sąsiuvinio vidurio. Tad visad paranku šalia turėti visų rūšių popieriaus. O jei neturite tokio žurnalo laikiklio galite nesunkiai jį pasidaryti iš sausų pusryčių dėžutės, o kaip ją pasidaryti galite rasti internete (tereikia į „Google“ paieškos langelį įvedesti „DIY magazine holder“).

10. Šiukšlių dėžę laikyk šalia stalo

Jei reikia atsikelti nuo kėdės ir eiti iki šiukšlių dėžės -  tai reiškia, ji per toli. Jei norime išmesti ką nors ir mums reikia nunešti ją iki šiukšliadėžės, tai dauguma iš mūsų šiukšlę paliktų prie stalo pasiteisindami, jog išmes ją vėliau. Ar dar blogiau: mes per visą kambarį ir nepataikys (o vėliau pakelti šiukšlės nebebus jėgų). Tačiau jei šiukšliadėžę laikysime prie stalo, tai atsiradus šiukšlei be jokių pasiteisinimų galėsime ją išmesti. Tai - puikus patarimas visoms tingioms merginoms.

    Štai patarimai, kurie padės nors truputį palengvinti mokslo metus ir taip greitai neprarasti noro, motyvacijos mokytis.

                                                             Pagarbiai Gabija L.

5 Komentarai

 1. geras, ant savo stalo ir aplink jį turiu visus Tavo išvardintus dalykus, reiškia, pasiruošus esu :D ir tikrai taip - motyvacija kol kas laikosi! :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. na, nežinau, man sukuistas stalas kaip tik labiau cozy atrodo :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na išties visi esame skirtingi ir visų mokymosi būdai skirtingi. Todėl nenuostabu, jog skirtingi žmonės būna labiau motyvuoti darbui skirtingose aplinkose! Bet ačiū, jog išsakei savo nuomonę! :)

   Panaikinti