Badmintonas - sportas kūnui bei sielaiNors mokslo metai jau prasidėjo, niekada nėra per vėlu pradėti kažką naujo. Kiekviena nauja patirtis yra auksas žmogaus gyvenime. Manau, kad žmonės, kurie visuomet išbando kažką naujo, turės ne ką liūdnesnį gyvenimą sulaukę pagarbaus amžiaus. Taip pat galima gyventi ir dabartimi. Kodėl gi ne? Leiskime laiką smagiai jau dabar! Šįkart, kaip supratote iš pavadinimo, rekomenduosiu sportinį užsiėmimą, kuriuo tikiuosi sudominti kiekvieną.

 APIE BADMINTONĄŠi sporto šaka nėra labai paplitusi Lietuvoje, kasmet vyksta ganėtinai daug šios šakos varžybų. Visų pirma, kas mokoma būreliuose yra pagrindinės taisyklės. Taip pat per treniruotes lavinamos įvairios savybės reikalingos žaidimui: greitis, budrumas, gudrumas, taiklumas. Turbūt labai nustebsite, bet žaidžiant šį žaidimą visuomet reikia galvoti, ypač jei esi pradedantysis. Badmintone yra labai daug visokiausių taisyklių, kuriose nesipainioti beveik neįmanoma. Pamenu, kad pirmose treniruotėse visiškai nieko nesupratau, bet dabar jau žinau elementarius dalykus. Badmintonas - tai žaidimas tarp dviejų (galima ir keturių) žaidėjų, kuriuos skiria tinklas. Žaidimo tikslas labai paprastas ir aiškus: mušinėtis plunksninuku, kuris dažniau vadinamas musyte, su priešininku ir stengtis mušti suktus smūgius, kurių priešininkas nesugebėtų atmušti. Kai surenki nustatytą taškų persvarą, laimi. Daug kas mano, kad badmintonas yra tas sportas, kuriam reikia labai mažai fizinių pastangų, tačiau klysta. Tai kas atrodo lengva, nevisada ir yra lengva. Lankant badmintono būrelį, daugiausia treniruotės laiko skiriama daugiavulaniniams pratimams. Kaip ir rašiau, jais ugdomos žaidimui reikalingos savybės. Taipogi nemažai dėmesio skiriama paprastam fizinės formos lavinimui. Patį žaidimą žaidžiame ne taip jau ir dažnai. Deja, badmintono užsiėmimus rasite ne visuose miestuose, kadangi Lietuvoje jis nėra siaubingai populiarus. Kaunas, Vilnius, Klaipėda ir kiti didmiesčiai - tai miestai, kur badmintoną rasi nevisai sunkiai.


LIETUVOS BADMINTONO ČEMPIONAI

  • Kęstutis Navickas - neabejotinai žinomiausiai badmintono žaidėjas Lietuvoje. Jis iškovojęs gimtajai šaliai tikrai ne vieną ir ne dvi pergales, dėl ko yra žinomas ir gerbiamas.
  • Akvilė Stapušaitytė - taip pat žinoma dėl pergalių įvairiuose turnyruose.
  • Vytautė Fomkinaitė - labai jauna, bet perspektyvi žaidėja, kuri ne tik žaidžia pati, bet ir treniruoja vaikus.
Labai svarbu paminėti, Lietuvoje profesionalių badmintono žaidėjų yra vos keli. Kas ten žino kaip bus ateityje, tačiau šiuo metu galima mažai kuo girtis, badmintonas Lietuvoje - pagrinde mėgėjams.
Pagarbiai, Aušra Š.

0 Komentarai