Geocaching - nuotykiai kieme prasideda

Štai, už lango jau galima matyti visai nesenai vasarą pakeitusius rudeniškus orus. Savo klasėje pastebėjau, kad nors aktyvusis metų laikas jau prasidėjo, tik kas penktas mokinys mano klasėje užsiima popamokine veikla. Pamačiusi tokias statistikas, manau, kad ir tu, brangus skaitytojau, atrandi savo dienoje bent valandėlę laisvo laiko, kurį tikrai paskirtum įdomesnei veiklai, tačiau galbūt šiek tiek tingisi? O gal tiesiog neatrandi, kas tave sudomintų?  Vienas tokių pavyzdžių yra visai neseniai sublizgėjęs žaidimas, skirtas mobiliesiems įrenginiams - „Geocaching“. Tai yra tikrai naudingas ir įdomus laisvalaikio praleidimo būdas. Pagrindinis jo tikslas - mėginti surasti paslėptus „lobius“ pagal žaidimo žemėlapį. Tai ir paprasta, ir sunku vienu metu. Surasti lobio vietą lengva, tačiau norint nudžiugti radus patį lobį, gali tekti gerokai pasukti smegenis.

Pagrindinis tikslas
 
Jau iš šio žaidimo pavadinimo galima šiek tiek spręsti apie jo esmę. Jo sistema veikia panašiu principu, kaip ir pirmąjį gimtadienį švenčianti praeitos vasaros „bomba“ - „PokemonGo“. Viskas daug paprasčiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Ko reikia? Tik mobilaus įrenginio, kuris turėtų navigacinę GPS sistemą. Atsisiuntus programėlę, belieka žengti į kiemą ir leistis vedamam programėlės žemėlapio, kuriame galite pamatyti daugybę Jūsų artimoje aplinkoje esančių objektų. Dažniausiai tai būna visiems puikiai žinomos vietos, tad neturėtų iškilti sunkumų ieškant objekto, ypač kai prieš nosį turite informatyvų žemėlapį.
Kas gi slepiasi tuose objektuose? Ne, tai nėra brangūs ar vertingi daiktai. Paprastai žaidėjai randa dėžutes ar kitokius sendaikčius. Prie rasto daikto reikia prirašyti, kas ir kada jį rado, tad, kaip minėjau, tai nėra sunku. Aprašiau pagrindinę žaidimo esmę, tačiau tai dar toli gražu ne viskas, ką turite žinoti.

Man pačiai anksčiau iškilę klausimai, į kuriuos dabar sugebu atsakyti
  • Kas gi slepia tuos lobius? Ši garbė atitenka žmonėms, susitarusiems su žaidimo administracija. Tai gali būti ir tu! Tau tereikia susitarti su administracija ir, žinoma, turėti daug slėpimo idėjų. 
  • Kokių taisyklių privaloma laikytis, norint ˜„nesugriauti“ žaidimo? Pagrindinės taisyklės viso labo yra trys, tačiau visos nepalyginamai svarbios. 1. Radus lobį PRIVALAI parašyti, kada ir kas jį rado. 2. Jei pasiėmei kokį daiktą iš dėžutės, turi pakeisti jį kitu. 3.  Kai parašei, kas ir kada rado lobį, paslėpk jį vėl. Juk nenori, kad jį rastų pašaliniai žmonės. 
  • Ar reikia neštis popieriaus ir rašiklį, norint nepažeisti žaidimo taisyklės - pasirašyti kas ir kada rado lobį? Paprastai tiek popierius, tiek rašiklis būna objekte.
O gal klausimų kilo Jums? Lauksiu jų komentaruose!


Pagarbiai, Aušra Š.

0 Komentarai