Kaip neleisti mokyklai sugadinti tau nuotaikos ir viską spėti?

Susijęs vaizdasPrasidėję nauji mokslo metai įnešė nemažai sumaišties kiekvieno moksleivio gyvenime. Neįpareigojanti vasara jau praeityje, palikusi daugybę gerų prisiminimų, kuriuos kartkartėmis prisimename, norėdami pabėgti nuo niūrios ir nuobodžios kasdienybės. O rugsėjis... Jis mus privertė grįžti į mokyklos suolus, susitikti su bendraklasiais, mokytojais ir surimtėti... bei nusiteikti rimtam darbui, kuris mus lydės ateinančius devynis mėnesius. Pirmosios savaitės šiek tiek chaotiškos, nes reikia prisiminti seną tvarką, pamiršti nerūpestingas vasaros dienas ir tapti atsakingais bei pareigingais mokiniais. Tikiu, kad ne visiems tai pavyko iškart, o tame žmonių ratelyje ir aš.  Prasidėjusi vienuolikta klasė neleido atsipalaiduoti nuo pat pradžių, tad tenka prie visko prisitaikyti, tačiau labiausiai trūksta laiko (turbūt, kad nepasakiau nieko naujo). Tos dvidešimt keturios valandos pralekia akimirksniu ir žiūri, kad jau kita diena.. Tas ribotas laikas turi sutalpinti šitiek darbų, tarp kurių sėdėjimas pamokose, namų darbų ruošimas, pasivaikščiojimai su augintiniu. Ir kaip viską spėti? Kur dingsta šioks toks pasisėdėjimas su knyga ar tiesiog nieko neveikimas? Visas laikas tiesiog tirpte ištirpsta lyg cukrus arbatoje.
Rašydama straipsnius visada stengiuosi kaip nors sudominti skaitytojus, nagrinėdama aktualias temas, tad pamaniau, kad su mokykla susijusios temos labai aktualios, o ši net ir tiems, kurie jau užvėrę mokyklos duris, nes laiko nelieka niekam, o gal lieka? Tada galbūt norėtumėte paskolinti man?Spėti visur nėra paprasta. Tačiau tau gali padėti patarimai, kurie man padeda suspėti bent jau didžiąją dalį darbų atlikti laiku:


Planuok savo veiklą (ir užsirašyk). Žinau, žinau. Pirma mintis, kuri toptelėjo į galvą: šimtai žmonių tai sako, ir kas? Sutinku, kad šis trijų žodžių junginys jau seniai nusibodęs ir reikėtų jo neaptarinėti, tačiau negaliu nepaminėti, nes tai – veiksminga. Žinoma, ne visada, nes mokslo metų metu negali nieko suplanuoti minutė minutėn, nes atsiranda mokytojų, kurie džiaugsmingai praneša naujieną apie savarankišką darbą ir kas tada? Reikia koreguoti savo planus. Tačiau... Kai esi smulkiai susirašiusi savo veiklą yra žymiai lengviau ką nors pakeisti ar ištrinti, nes visąlaik žinai, ką ir kada esi susiplanavusi.


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „planning“
 Neatidėliok darbų rytojui, jei gali padaryti šiandien. Ir štai šį punktą esu įvaldžiusi geriausiai mokslų srityje. Šiaip galiu pasakyti, kad esu pakankamai tingus žmogus, bet čia mano žalingas įprotis nepasireiškia (arba tai nelabai pastebima). Kai pradedu ruošti namų darbus, visuomet susidedu knygas, kurių man reikės kitai dienai ir kitoje krūvelėje guli knygos, kurių namų darbus reikia atlikti kitoms dienoms. Ir galiu pasigirti, kad dažniausiai įveikiu abi dalis. Žinoma, viskas priklauso nuo namų darbų kiekio. Ir noro. Labai rekomenduoju išbandyti šį patarimą (jeigu nebandėt) ir pamatysit, kaip tai veikia.

Nepamiršk pailsėti. Bet koks darbas yra nieko vertas, jeigu tu jį atlieki pavargusi. Nesvarbu, ar tai susiję su mokykla. Mano nuomone, poilsis visada turi būti pirmoje vietoje, nes žmogus, pilnas jėgų, greičiau viską atlieka ir tiksliau koncentruojasi į laukiantį darbą. Be to, jeigu duosi valią nuovargiui, būsi nelaiminga, o tai gali komplikuoti santykius su kitais žmonėmis ar silpninti sveikatą. Taigi, tavo teisė rinktis. 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „sleep words“ Skirk bent minutę laisvo laiko sau. Kad ir kokie darbai tavęs laukia, nepamiršk, kad sau turi būti svarbiausia ir leiskis poilsiauti. Nors minutė, skirta atsikvėpti, paskatins tave sparčiau kibti į darbus. Galbūt tu tuo metu pabendrausi su drauge ar šeimos nariais? Gal paglostysi šunį ar katę? Pasiklausysi muzikos? O gal perskaitysi knygos skyrių ar kokį nors straipsnį ir jį pakomentuosi (tai gali būti ir mano straipsnis :))? Nesvarbu, tik nepamiršk, jog tai turi būti tau miela veikla. Jokiu būdu nesimokyk sąvokų ar formulių tuo metu. Nors... Jeigu tai tavo pomėgis.
 
    Gerai išsimiegok. Poilsis – vienas raktų į sėkmę. Jeigu miegui neskirsi pakankamai laiko, nepailsėsi, o tada užgrius visa virtinė problemų. Tau to reikia? Manau, kad ne. Neveltui mokslininkai yra paskaičiavę, kiek laiko turėtum miegoti. Tikiu, kad tai ne paistalai ir verta į miegą atkreipti dėmesį. Tuo tiki ir tu? Tada pirmyn miegot.


Štai mano sėkmingų mokslo metų „rinkinukas“. Žinoma, nesakau, kad reikia visko aklai laikytis, nes prisipažįstu, kad ir man ne viskas pasiseka. Siūlau tau vadovautis protu ir širdimi ir, svarbiausia, nepamiršti savęs ir savo poreikių, nes jokie dešimtukai nedžiugins, jeigu pati jausiesi blogai. Sėkmės!


O kaip tu bandai nepasiklysti darbų gausybėje? Pasidalink patarimais su manimi komentaruose. Ačiū!

Pagarbiai, Aurėja L.

0 Komentarai