TD SKAITO: Michelle Miller „Išrinktieji. Seksas, kerštas, pinigai“


Mums puikiai žinomo bestselerio „Ir velnias dėvi pradą“ autorė, Lauren Weisberger rašė: „Iš karto susitaikykite, kad nepajėgsite atsiplėšti nuo šios knygos“.  

Tai  - keturių vyrukų ir trijų merginų istorija. Ambicingi, jauni, turintys galią ir norą keisti, taip įvardinčiau šioje knygoje aprašytą informacinių technologijų ir bankų kartą.
Knygoje pasakojama apie šaltą IT ir finansų pasaulį, kuris nuvilia ir įskaudina. Ant kortos yra pastatytos milijardinės sumos ir žmonių gyvenimai. Šiuolaikinis pasaulis sudėliojęs prioritetus, kur žmogiškiems jausmams nebėra vietos, tačiau visada atsiranda tie, kurie laužo stereotipus.
Į milijardinį sandorį, nuo kurio priklauso daugybės žmonių likimas, įtraukiama žmogžudystė, kurios dėka atskleidžiama tamsioji IT pusė ir viskas pasisuka labai įdomia kryptim, kai knygos herojai nusprendžia klausyti širdies balso.
Šią knygą įsigyti mane sugundė pavadinimas, kuris labai intriguojantis, tiesa? Bet verčiant puslapį po puslapio įsitikinau, kad tai ne šiaip paprasta, apie lengvabūdišką jaunuolių gyvenimą pasakojanti, knyga. Tai puikus naujosios kartos paveikslas, apnuoginantis visas ydas ir atskleidžiantis gerąsias savybes. Autorė papasakojo visą tiesą, kuri kartais nėra tokia maloni ar priimtina.
Kaip ir minėjau, knyga parašyta iš septinių jaunuolių perspektyvos. Baiminausi, kad tai gali būti šiek tiek painoka ir bus sunku susigaudyti istorijoje, tačiau autorė meistriškai supina viską į vieną, bendrą istoriją ir neleidžia skaitytojui pasiklysti. 

Šioje knygoje nemažai finansinės kalbos, kurioje man sunku susigaudyti, tačiau dabar ji mane gąsdina kur kas mažiau. Buvo labai įdomu skaityti apie visą Volstryto virtuvę, apie kurią, perskaičius knygą, ne kartą teko pagūglinti, kad patenkinčiau smalsumą ir, žinoma, kaipgi be filmo „Volstryto vilkas“ su pačiu L. Dicaprio? Šios knygos dėka pradėjau skaityt ekonomikos skiltį naujienų portaluose ir tapo kur kas lengviau palaikyti pokalbį su IT ir finansų kartos atstovais. Autorės gyvenimas irgi yra susijęs su finansais, taigi dėl informacijos patikimumo galiu būti rami.

Visi istorijos personažai laibai skirtingi, įdomūs. Kad ir koks ydingų žmonių paveikslas piešiamas knygoje, atradau ir tų, kuriais verta žavėtis ir mylėt. Viena jų, kaip pati autorė įvardino, alfa patelė Tara. Skaitydama knygą, susitapatinau su jos asmenybe ir išgyvenau viską kartu su ja, todėl puikiai supratau tai ką ji išgyveno ir kiekvieną įžeidimą priimdavau asmeniškai. Tikiu, kad kiekvienas šioje knygoje suras sau artimą personažą.
Knygą perskaičiau labai greitai. Versdama puslapį po puslapio ir artėdama prie paskutiniojo, nenorėjau, kad ji baigtųsi.


Siužetas labai įdomus, įtraukiantis, nenuspėjamas ir įvairiapusiškas, todėl šioje knygoje kiekvienas skaitytojas atras kažką artimo ir sau. 

Pagarbiai Vaiva P.

0 Komentarai