Netikra draugė. Kaip ją atpažinti?

Turbūt visi sutiks, jog yra trijų tipų draugai: viso gyvenimo, kurie padės net sunkiausiomis akimirkomis, užtars tave prieš kitus, draugai „mokyklinukai“, su kuriais realiai bendrauji mokykloje, už mokyklos ribų, bet kai baigiasi mokyklos laikotarpis - baigiasi ir draugystė bei tie, na taip taip, atspėjote - netikri draugai, kitaip vadinami "fake friends".
  • Paukštelė čiulbuonėlė
  Oi patikėkit, jie moka suokti jums ausin viską, ką jūs norite girdėti, kad ir kas tai bebūtų. Tarkim, jūs užsidedat suknelę, kuri, tiesą sakant, jums nelabai tinka. Netikra draugė sakys, jog atrodai labai gerai, ji tau tinka, neištars nei vieno žodžio, kuriame būtų nors lašelis kritikos. Kitaip nei tikrieji draugai, kurie tokiais momentais pasako tiesą ar bent jau kažką sukritikuoja jei siekiate gauti kritikos, netikra draugė tylės ir atkakliai kartos kaip tau ta suknelė tinka, nors pati žinai, jog ne. Ir tai tik vienas pavyzdys. Bet jei ta suknelė iš tiesų tau tinka, tai viskas gerai.
  •   Prie akių šilkas, už akių - vilkas
  Taip ir netikra draugė, prie tavęs ji kartos kokia tu nuostabi, kokia gera, kokia protinga ar dosni, o už akių apkalbinės tavo išvaizdą ar kad ir kas tai bebūtų su kitom merginom tave pateikdama vien neigiama prasme. Jei sakote, jog toks gyvenimas, tai susimąstykit - ar visvien, verta turėti šitokią "draugę"? Iš patirties sakau, jog geriausia, kai sužinote, jog ji jus apkalbėjo, tiesiog nueiti prie jos ir pasiklausti, kodėl taip padarė. Netikra draugė nebus pasiruošusi tokiam atviram klausimui, pasimes ir bandys išsisukti. Na, o tikri draugai nesislapstytų už kitų merginų sijonų, kai apkalba, o tiesiog viską rėžtų tau į akis. Tad susimąstyk - kas yra kas?
  • Daug prašo, mažai duoda
  Tai dar vienas būdas tokį "draugą" atpažinti. Kai jam reikia pagalbos jis visada suoks, visada prašys, įtikinės arba kažką pažadės, o kai reikės pagalbos tau - tu jos nesulauksi. Tai tas negerai tai netikrai draugei, tai anas negerai. Tai ji užsiėmusi, tai neturi paskolinti (nors tu tikrai ją matei šiandien turinčią), tai dar kažkas. Visada atsisakys, išsisuks ir bandys "skaldyt atmazus". Tu dėl jos stengies, o ji ne? Tai kam tau tokia draugė, mesk ją šalin! Neveltui sakoma, jog kokie draugai tave supa aplinkui, toks ir pats esi. O be to ir atsikračiusi netikros draugės pasijausi žymiai geriau :)
  • Pastato tave į nepatogias situacijas
  Kad ir kas tai bebūtų - ar pamelavimas kažkam, ar neatliktas grupinis darbas, ar dar kažkas - ji visada suvers kaltę tau, jog pati "išliptų iš vandens sausa". Nors jei tai ir yra tavo kaltė, bet tikri draugai bandys tave užstoti. O netikra draugė tiesiog papustys padus, ir tiek tu ją ir tematysi.

  Taigi, tikiuosi, jog šie pagrindiniai patarimai, kaip atpažinti netikrą draugę, jums padės susigaudyti kas gi prie jūsų yra šilkas, o už akių vilkas, ir kas gi tie tikrieji, amžinieji draugai. Sekmės!

Pagarbiai Emilė 

2 Komentarai