ŽINUTĖ: Sveika atvykusi į TEENAGEDREAMS.LT portalą, kuriame rasi: patarimų, kaip tvarkytis su savo jausmais ir plaukais, knygų ir filmų apžvalgų bei rekomendacijų, naujos muzikos savo grojaraščiui, receptų ir diy įrašų, plepaliukų apie vaikinus, drauges, santykius su tėvais, linksmų testų, sužinosi naujienas apie žvaigždes ir pasaulį, galėsi prisidėti prie portalo tobulinimo ir smagiai praleisti laisvalaikį! Tad nieko nelauk, mes turime visko labai labai daug - panaršyk mūsų portalą ir atrask tai, ko ilgai ieškojai - nuostabią bendraamžių merginų kompaniją!

Pasaulio religijos. Budizmas

Šiame straipsnyje kviečiu jus susipažinti su viena didžiausių pasaulio religijų - budizmu.

Budizmas yra iš hinduizmo kilusi religija, kurios pradininkas - Sidharta Gautama, visiems žinomas kaip Buda. Buda gimė indų karališkoje šeimoje, apie 600 m. pr. Kr. gyveno jis prabangiai ir buvo kruopščiai saugomas nuo išorinio pasaulio. Tėvai norėjo jį apsaugoti nuo religijos įtakos bei skausmo ir kentėjimo, tačiau jiems nepavyko. Jis pradėjo matyti vizijas apie seną vyrą, sergantį vyrą ir vyro lavoną. ketvirtoji Budos vizija budo apie asketišką ramų vienuolį. Matydamas vienuolio ramumą princas taip pat nusprendė asketas. Išsižadėjo savo turtingo gyvenimo ir nusprendė siekti apšvitimo per asketizmą. Jam puikiai sekėsi slopinti savo troškimus, o jo meditaciniai įgūdžiai taip pat geri, buvo vadovas tarp savo bendraminčių. Visos Budos pastangos pasiekė kulminaciją vienu jo poelgiu. Jis pasimėgavo vienu dubenėliu ryžiu ir atsisėdo medituoti po figmedžiu tol, kol pasieks nušvitimą arba mirs. Dėlto jis tapo tavo žinomas kaip ,,apšviestasis" arba Buda. Naudodamas savo naujajį supratimą pradėjo mokyti kitus vienuoliu, tarp kurių jau ir taip buvo įtakingas. Penki iš šių vienuolių tapo pirmaisiais jo mokiniais.


Princas Sidharta gautama atrado, kad ,,nušvytimas" yra viduryje - nei prabangiame mėgavimesi, nei visiškame troškimų slopinime. Jis taip pat atrado Keturias tauriąsias tiesas - 1.Gyventi reiškia kentėti 2.Kentėjimą sukelia troškimas 3.Panaikindamas visus prisirišimus žmogus panaikina kančią 4.Visa
tai pasiekiama einant tauriuoju aštuonalypiu keliu. Jis susidaro iš turėjimo teisingą požiūrį, nusiteikimą, kalbą, elgesį, gyvenimo būdą, pastangas, atidumą, koncentraciją. Visi Budos mokymai buvo surinkti ir sudėti į Triptakas ar ,,Tri pintines".

Už šių išskirtinių mokymų taip pat yra ir hinduizmui įprastų mokymų, pvz.: reinkarnacija, karma, maja ir polinkis į realybę suprantami kaip pateistinės orientacijos. Budizmas taip pat siūlo įmantrią teologiją apie dievybes ir išaukštintas būtybes, tačiau kaip ir hinduizme šioje religijoje sunku suprasti koks yra tikinčiųjų požiūris į Dievą. Kai kurios budizmo srovės galėtų būti teisėtai vadinamos, ateistinėmis, panteistinėmis, teistinėmis. Pati Budos religija nutyli Aukščiausios būtybės egzistavimą, todėl gali būti laikoma ateistine.

Šiuolaikinis budizmas yra labai įvairus, tačiau grubiai jį galima suskirstyti į dvi kategorijas: Theravada (mažoji važiuoklė) ir Mahajana (didžioji važiuoklė). Theravada leidžia galutinį nušvitimą ir Nirvaną pasiekti tik vienuoliams, o Mahajana leidžia tai padaryti visiems pasauliečiams, tai yra ne vienuoliams. Iš šių atšakų išeina kitos, pavyzdžiui Tendai, Vadžrajen, Nichiren, Schingon, Dzen,
Ryobu ir kitos.

Paklaustas, iš kur atsirado pasaulis, kas sukūrė planetą, budistas turi tylėti, nes jo religijoje nėra nei pradžios nei pabaigos, o vietoj to yra nesibaigiantis gimimo ir mirties ciklas. 

Pagarbiai Judita
DALINTIS:

1 komentaras:

Agnė Sapronaitytė rašė...

Šaunus straipsnis, buvo nesunku skaityti, įdomu ir nauja. Tikrai ne iš tokių straipsnių, kur galėjau pasakyt, kad šitą žinojau, tą girdėjau ir panašiai. Šaunuolė!

Etiketės

Online

Tinklaraščio archyvas

Mūsų draugai

Google