Penki įdomūs bei netradiciniai filmai

   Kai už lango lyja lietus arba norisi pažiūrėti gerą, nenuvalkiotą bei originalų, priverčiantį susimąstyti filmą, mes iškart įsijungiame internetą ir ieškome jų. Bet daugiausiai randame tuos filmus, kurie yra ne viename puslapyje aprašyti, labai gerai žinomi bei jau gana pabodę. Čia pateiksime 5 filmus, kurie privers ne tik susimąstyti, bet tiesiog gerai ir turiningai praleisti laiką.  
Forestas Gampas („Forrest Gump“)

Tai - romantinė komedija bei drama, sukurta pagal to paties pavadinimo romaną. Pagrindinis filmo herojus - gana kvailas keistuolis, kuris tik mamos dėka išvengia nevispročių mokyklos kai buvo dar vaikas. Nuo vaikystės vaikščiodavo su kojų protezais, bet vienąkart jiems lūžus, Forestas suprato, jog gali bėgti kaip vijurkas, tikrąja to žodžio prasme. Taip prasidėjo jo sekmės istorija. Dėl greito bėgimo jis pateko į futbolo komandą ir gavo vietą universitete, Vietname per karą per stebuklą išliko gyvas, o pabandęs armijoje žaisti stalo tenisą, tapo įžymybė. Forestas tik savo kvailumo dėka sugeba tiek visko pasiekti, nes jis visada sako „taip“ naujiems dalykams, ir jam viskas atrodo labai paprasta, kai kiti galvoja apie gyvenimo prasmes ir visus kitus visuomenei aktualius dalykus. Šis filmas yra apie Forestą Gampą, kuris savo kvailumo dėka pasiekia labai daug gyvenime, pats to nesuprasdamas.

  Emilija iš Laisvės alėjos
Šis filmas apie kovą ir laisvę sovietinės priespaudos prislėgtoje Lietuvoje - visuomenėje, kur sąžinė nėra viena iš vertybių, o pinigai ir įtaka yra viskas. Pagrindinė filmo veikėja - nuoširdi ir paprasta mergina, kuri verčiama aplinkybių ir kitų žmonių tampa netiesioginiu laisvės simboliu teatre ir žmonių gyvenime. Anksčiau manydama, jog blogų žmonių nėra, atvykusi į Kauną pamato, jog daugumą valdo įtaka bei pinigai, melas jiems nesvetimas, o Lietuvos, kaip atskiros valstybės, suvokimas nėra išvystytas žmonių mintyse. Pati turinti laisvą sielą ir nepritarianti sovietų valdžiai, imasi iniciatyvos teatro spektakliu parodyti žmonės, jog Lietuva gali būti laisva.

 Mano ištakos („I origins“)

Sakoma, jog akys - sielos veidrodis, kad jose galima pamatyti kito žmogaus jausmus ir sielą. Bet tik moksliniais faktais besivadovaujantis molekulinės biologijos jaunasis daktaras Ianas Grėjus mano, jog akys - unikali kiekvieno žmogaus dalis, kuri suteikia tik tam žmogui būdingus mokslinius faktus. Ianas netiki dvasiniu pasauliu, bet sutinka merginą (Sofi), kuri tuo tiki. Ji bando atverti jam akis, jog anapusinis pasaulis - realybė, o žmonės - reinkarnuojasi. Aišku, pirmiausia vaikinas tuo nepatiki, galvoja, jog Sofi tiki tuo, kas neegzistuoja, mąsto labai vaikiškai. Bet netikėtai Sofi miršta ir... Po kelių metų Ianas pamato, jog Indijoje yra mergaitė su lygiai tokiomis pačiomis akimis kaip Sofi. Vedamas mokslinio susidomėjimo ir norėdamas įsitikinti, jog tai, apie ką kalbėjo Sofi, yra realybė, jis nusprendžia vykti į kitą žemyną ir surasti tą mergaitę.Šuns tikslas („A dog's purpose“)
 
„Šuns tikslas“ - tai pasakojimas apie šuniuką Beilį, kuris nuo pirmųjų savo dienų artimai susidraugavo su berniuku Itanu. Jie kartu patyrė daug nepaprastų akimirkų, džiaugėsi bei liūdėjo kartu. Kai vaikinui pradėjo patikti viena mergina, būtent Beilis pastūmėjo Itaną jos siekti bei susipažinti. Beilis ir Itanas buvo neišskiriami, kol... šuo mirė. Po trumpo nebūties laikotarpio Beilis vėl atsibunda - tik kito šuns kailyje. Štai jis ir vėl mažas šuniukas, turi kitą šeimininką. Ir viskas vėl iš pradžių. Bet net ir tuomet, kai Beilis nebėra tas pats šuo, koks buvo su Itanu, jis vis prisimena savo senąjį šeimininką, savo Itaną. Po daugybės metų likimas suveda juos abu. Bet ar Itanas atpažins Beilį kito šuns kailyje?  Šis filmas - apie begalinę šuns meilę savo šeimininkui, kai ta meilė įveikia visas kliūtis, kai šeimininko meilė - šuns tikslas...Berniukas dryžuota pižama ("The boy in the striped pyjamas")
  Pagrindinis filmo veikėjas Bruno - smalsus berniukas, auginamas nacių pareigūno bei jo žmonos. Vieną dieną jie atsikrausto į naujus namus, bet vaikui motina neleidžia niekur eiti iš kiemo. Bruno iš šalies stebi atšalusius tėvų santykius ir nesupranta, kas vyksta. Vieną dieną jis nusprendžia apsižvalgyti, kas yra už kiemo ribų. Jis randa teritoriją, aptvertą spygliuota viela, o prie jos, kitoje pusėje, stovi mažas žydų berniukas Šmulas. Taip prasideda dviejų berniukų draugystė. Tačiau pamažu viskas išsirutulioja į didelę įtampą, baimę ir siaubą. Šis filmas įdomus tiek suaugusiems, tiek vaikams. Suaugusiems - nes viskas vyksta įžymiojo Holokausto laikotarpiu, o vaikams - nes tai tuo pačiu pasakojimas ir apie nuoširdžią, dviejų, bet tokių skirtingų berniukų, istoriją. Filmas tikrai vertas dėmėsio, nes prikausto nuo pat pradžios iki galo.

Pagarbiai Emilė

0 Komentarai