TD SKAITO: Sandra Brown "Pavydas"

Kas jau seniai skaito mano knygų apžvalgas (daug jų rasi ČIA) ar seka mane socialiniuose tinkluose (pridėkite mane GoodReads platformoje), tas žino, jog jau gerą pusmetį dažnai renkuosi Sandros Brown knygas. Šioje vietoje itin norėčiau patraukti vyresnių, jau virš 16 metų merginų dėmesį. Kai man pradėjo atsibosti fantastika ir norėjosi kažko labiau intriguojančio, kažko įdomesnio, į rankas paėmiau būtent šios autorės romaną. Iš pradžių buvau pilna baimės, nes visgi knygos yra storos, tačiau visos abejonės dingo perskaičius jau kelis pirmus skyrius. 

Šią vasarą perskaičiau jau ketvirtąjį rašytojos romaną, kuris nors jau yra senas (parašytas 2001-aisiais), Lietuvoje nauju tiražu buvo išleistas tik šįmet. Šiandien noriu jums pristatyti "Pavydą", nes tai buvo knyga, kuri vėl grąžino mane į skaitymo ratą tada, kai susidomėjimas knygomis laikinai buvo išnykęs...

SANDRA BROWN
Prieš akis matote nuotrauką moters, kuri yra viena sėkmingiausių knygų autorių suaugusiesiems. Vien pažvelgus į jos knygų statistiką galima suprasti, kodėl - iki dabar moteris jau yra parašiusi daugiau negu 60 knygų, kurios verčiamos į daugiau negu 30 pasaulio kalbų. Įdomu tai, jog moteris savo knygas pasirašydavo ne tik savo tikruoju vardu, bet ir tam tikrais slapyvardžiais. Pavyzdžiui, jeigu bibliotekoje ar knygyne pamatysite knygas su autoriais Rachel Ryan, Laura Jordan ar Erin St.Claire, žinokite, jog po jais slepiasi Sandra Brown!

Dabar moters karjera jau šiek tiek nurimo, kadangi visgi Sandra Brown greitai švęs 70 metų gimtadienio jubiliejų, tad paskutinę savo knygą yra išleidusi 2010-aisiais. Didiesiems autorės fanams nusiminti nereiktų - Lietuvos leidyklos į mūsų šalį vis dar atgabena rašytojos knygas ir išverčia į mūsų gimtąją kalbą.

ROMANAS "PAVYDAS"
Vaizdo rezultatas pagal užklausą „pavydas sandra brown“Šią knygą autorė išleido prieš šešiolika metų, tačiau, kaip ir minėjau, šįmet pasiekė naujas "Pavydo" leidinys. Maža, jauki knyga, skaitytojams pristatoma kaip jau pamėgta, tačiau atnaujinta. Iš tiesų likau patenkinta leidyklos sprendimu išleisti patogesnę versiją - senoji buvo stora, kietu viršeliu, kaip ir pridera Sandros Brown knygoms, o šis leidinys dabar pasiekiamas minkštu viršeliu ir tokio dydžio, jog puikiai tiks įsimesti į kuprinę ar rankinę ir paskaityti autobuse ar bet kur, kur būsite priversti laukti! Tačiau, kad ir kiek laiko reiktų laukti, pažadu, jog su Sandros Brown "Pavydu" laikas greit praeis. Ši istorija prikausto skaitytojų dėmesį ir nebepaleidžia iki paskutinio puslapio. Tad apie ką gi ši skaitytojų pamėgta knyga?

Pagrindinė knygos herojė yra Marisa Materli priklauso tikrai leidybos pasaulio grietinėlei. Moteris kiekvieną dieną gyvena maksimaliai įsitraukusi į darbą vienoje geriausių leidyklų, kuri priklauso jos tėvui, o po darbų skuba namo, kur jos laukia sėkmingas rašytojas, bet visų svarbiausia vyras Nojus. Kadaise turėjusi puikų skonį būsimiems šedevrams (juk vos perskaičiusi tuo metu nepažįstamo vaikino, o dabar savo vyro, knygą, suprato, kokia ji gera), ji nusprendžia grįžti į šią veiklą. Marisa domisi rankraščiais, atsiųstais į leidyklą, tačiau niekas nepatraukia jos dėmesio.. Kol vieną dieną į leidyklą ateina slaptas siuntinys - rankraštis, kuris nepasirašytas jokia pavarde, nėra jokio siuntėjo adreso ar bet kokios informacijos, kuri gali padėti identifikuoti autorių. Viskas daug sunkiau - knygos prologas pasirašytas tiesiog inicialais P.M.E. Rankraštis toks gniaužiantis kvapą, jog Marisa nusprendžia surasti autorių. Ji jaučia, jog knygos autoriaus gali laukti didelė sėkmė... Tik ar jis jos nori, jeigu siųstame laiške nepaliko informacijos apie save? Gal jis nenori būti surastas? Marisa per daug pasiteisinimų neieško ir pradeda galvoti, kaip surasti paslaptingąjį autorių...

Tai, ką po ilgų paieškų atranda redaktorė, ko gero nėra tai, ko ji tikėjosi... Tačiau sulaukusi galimybės paskaityti dar kelis skyrius apie šią dviejų bendraminčių draugų istoriją, Marisa įsitikina, jog būtų kvaila, jeigu paleistų tokį rašytoją ir nebendradarbiautų su juo. Taip prasideda neįtikėtinas, įtemptas kūrybinis gyvenimo posūkis Marisos gyvenime. Redaguodama šią knygą moteris yra priversta pereiti daug etapų - bendrauti su bjauraus charakterio žmonėmis, susipažinti su kur kas geresniais, išmokti būti objektyvi ir... sužinoti skaudžią tiesą.

Man asmeniškai skaityti šio Sandros Brown romano skaitymas buvo įdomi, nauja patirtis. Knygoje egzistuoja dvi istorijos - detektyvas, kurį Marisa nagrinėja slaptojo autoriaus knygoje, ir istorija, kuri apima tikrąjį herojės gyvenimą, jos šeimą, draugus. Jausmas, kai knygoje tu skaitai knygą iš dalies keistas, bet nemeluosiu - buvo įdomu ir kartais net norėjosi praversti tam tikrus skyrius, kad tik kuo greičiau galėtum skaityti slaptojo autoriaus istoriją!

Sandra Brown iš tiesų labai mane žavi. Kiekviena jos knyga būna iki galo išbaigta ir įdomiai sugalvota, tad džiaugiuosi, jog šiai knygai laiko ieškoti nereikėjo - žinot tą jausmą, kai trauki iš stalčiaus gerą knygą kiekvieną minutę, kai tik turi laisvo laiko? Tai tokia situacija buvo ir su "Pavydu" - nors laiko neturėjau, jis pats mane surado, kad tik perskaityčiau šitą knygą. Tiesa, skaitant jau kelintą Sandros knygą pastebiu, jog tam tikri šablonai pradeda atsirasti ir jau kartais nebestebina autorės išmonė kuriant veikėjų charakterius - jie tam tikrose knygose pradeda supanašėti ir supranti, jog kažkur tai jau girdėjau. Bet pati istorija būna nauja ir stebinanti, tad laikas, praleistas skaitant šią knygą, tikrai malonus!

Tiems, kuriems patinka įtampa, įdomios istorijos, ryškūs charakteriai - jums patiks ir šis Sandros Brown romanas. Tik pasirūpinkite dideliu puodeliu arbatos - jos tikrai prireiks!


1 Komentarai

  1. Knyga gal ir įdomi, bet ši apžvalga labai prastos kokybės. Kaip ten sakoma... Jei gali nerašyt, tai ir nerašyk.

    AtsakytiPanaikinti