5 patarimai sveikiems ir nelūžinėjantiems nagams

Kaip ir rašiau straipsnyje apie sveikus plaukus, taip ir čia - mūsų nagai - viena iš pastebimiausių detalių išvaizdoje. Nors ir manote, jog dauguma net neatkreips į tokį mažmožį dėmesio, tai tikrai klystate. Jau seniai yra žinoma, jog ateinant į darbo pokalbį, susipažįstant su vaikinu, sėdint pasimatyme ar tiesiog esant draugų rate, nagai tikrai bus pastebėti. Juk jie daug nusako apie žmogaus kruopštumą bei išvaizdos priežiūrą ar net higieną. Duosiu kelis tikrai neblogus patarimus, kaip prižiūrėti nagus.

Mažiau nagų lako

Nori, jog nagai nelūžinėtų ir nesisluoksniuotų? Tada reikia imtis priemonių: naudok mažiau nagų lako. Patarčiau naudoti jį tik tam tikromis progomis, pvz. kokia nors šventė ar labai svarbus susitikimas. Kasdieninei grožio rutinai tikrai nereikia lako, na, o jei jau negali išsiversti be jo, tai patarčiau naudoti kasdienai permatomą arba kūno spalvos atspalvių nagų lakus. Jau seniai yra įrodyta, kad ryškiaspalviai nagų lakai dar labiau kenkia nagų plokštelei, nes lakuose yra pilna chemikos. Pati steniuosi nesilakuoti kiekvieną dieną, tą darau nebent kai išeinu į miestą su draugais ar draugu, čia būna mažaug kartas į savaitę. Ir tikrai pastebėjau, jog mano nagai tapo sveikesni! Anksčiau turėjau lūžinėjančius nagus, kurie sloksniuodavosi. Dabar jau nebe, nes laikiausi šių patarimų. 

Nagų aliejus


  Išbandžiau nagų aliejų ir pastebėjau, jog nagų plokštelė tapo sveikesnė. Patarčiau jį naudoti po lakavimosi, kai nusivalote nagus su lako valikliu, taip aliejus labiau atgaivins jūsų nagučius. Aišku, kiek laukiau, tai "sveikesnių nagų efekto" su nagų aliejumi pokyčius pastebėjau maždaug po mėnesio, tad, būkite kantrios.

Daugiau vitamino A

  Ir reikalingas ne vien jis! Nagams padeda ir vitaminai C, D, E, H, bet, aišku, labiausiai reikalingas visgi yra vitaminas A. Jis stiprina nagus bei greitina jų augimą. Pradėjau gerti vitaminą A visai neseniai, kolkas dar labai didelių pokyčių nagų augime nepastebėjau.

Nenaudoti seno nagų lako

  Jau ir taip žinome, kad nagų lakas kenkia mūsų nagams, bet pasenęs nagų lakas... Ech. Čia tikra katastrofa nagams. Kodėl? Nes ir taip nagų lakas turi daug medžiagų, kurios ardo mūsų nagų plokštelę, o lakui pasenus, jis atrodys ne tik negražiai ant jūsų nagų, bet ir dar labiau kenks visa ta chemija, nagai taps dar labiau pažeisti. Mokslininkų nustatyta, jog nagų lako galiojimo trukmė yra 12 mėnesių. Pati stengiuosi išmesti jau visus pasenusius lakus, tą patarčiau daryti ir jums, panelės.

Dėvėti pirštines


  Ne, nereikia jų dėvėti nuolatos. Patarčiau užsidėti pirštines kai šveičiat, plaunat indus, dirbat sodo darbus ar panašiai. Taip ne tik išvengsite juodų panagių, bet ir tuo pačiu apsaugosite nagų plokštelę, nes plaunant indus naudojame chemikalus, šveičiant, skalbiant  - taip pat. Visas šitas, kaip jau žinote, ne į gera mūsų nagams.

Tikiuosi, jums šie patarimai padės, beveik visus juos esu išbandžiusi, bet su paskutiniuoju patarimu man nesiseka, nes vis pamirštu užsidėti pirštines..  Sėkmės! 

Pagarbiai Emilė

8 Komentarai

 1. naudinga, išties. tačiau yra keletas klaidelių, peržiūrėk straipsnį dar kartą. ;)
  o šiaip, tai galbūt kada greitu laiku bus straipsnis kaip vientisas tekstas? nes pastaruoju metu tai lyg susitarusios apie kokius nors 5 dalykus parašot. man norisi kokio vientiso teksto, parašykit ką nors apie kūrybą, apie knygas, galų gale galit kokių interviu paimti iš ko nors, norisi įvairovės TD, nes dabar to nelabai matyti... kaip kažkada Gabija po kažkuriuo straipsniu rašė - norisi šiek tiek originalesnių temų...

  AtsakytiPanaikinti
 2. Sveika aqua vitae. Būtinai atsižvelgsiu į tavo patarimus, jau ėmiausi vienos idėjos :) Dėkui už atsiliepimą :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. oj mano nagai tai viena didelė katastrofa. Lūžinėja, labai mikšti, sluoksniuojasi. Bandžiau daug nagų lakų, kurie turėtų sustiprint nagus, bet arba jie neduoda jokio efekto, arba jų naudojimo būdas nelogiškas - vis tepti vieną ant kito nagų lako sluoksnius ir pan., žodžiu, nagas nebekvėpuoja ir pasidaro stiprus nebent nuo n-tojo lako sluoksnio....:D

  AtsakytiPanaikinti
 4. Visai neseniai pradėjau domėtis nagais ir jų priežiūra ir valio! Tikrai nežinojau daugumos faktų. Jei reikėtų vertinti straipsnį pažymiu, iš manęs gautum 10. Buvo įdomu.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Visai neseniai pradėjau domėtis nagais ir jų priežiūra ir valio! Tikrai nežinojau daugumos faktų. Jei reikėtų vertinti straipsnį pažymiu, iš manęs gautum 10. Buvo įdomu.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Įdomus straipsnis, skaičiau su malonumu. Sužinojau daug vertingos informacijos.

  AtsakytiPanaikinti
 7. geras straipsnis tačiau yra vienas tikrai prastas patarimas. straipsnyje rašoma, kad reikia mažiau lakuoti nagus, bet iš tiesų jeigu nagai yra auginami ilgiui, tai nagų lakas kaip tik padeda, nes jis sudaro papildomą nago sluoksnį kuris nagą apsaugo nuo visokių pavojų. vanduo, nago sulaužimas ir dar nemažai kitų. žinoma jeigu nagas yra pažeistas ir sluoksniuojasi ar tiesiog yra minkštas, tai tuomet spalvotais nagų lakais lakuoti reiktų mažiau. tačiau, net tokiu atveju reikėtų dėvėti bent gydomąjį laką, kuris padėtų nagui atsikurti.

  AtsakytiPanaikinti