5 pavojingiausi pasaulio gyvūnai

Pasaulyje yra labai daug gyvūnų. Vieni, tokie kaip beždžionės, yra nepavojingi, o kiti, tokie kaip gyvatės, vienu prisilietimu gali atimti gyvybę. Tai kokie tie 5 pavojingiausi gyvūnai?

Pūsliažuvė arba dygliažuvė

Ši žuvis yra japonų delikatesas, tačiau skirtingai nei dauguma kitų, dažniausiai jos nuodingos tampa tik ant vaišių stalo, tad prieš užsisakant šį delikatesą, reiktų gerai pagalvoti, Tačiau tinkamai paruošus, ji visai nenuodinga. 
Iš viso žinoma iki 100 šios žuvies rūšių, daugiausia jų plaukioja Japonijos krantuose, tačiau šių žuvelių galima sutikti ir Indijos bei Ramiojo vandenyno pietuose. Įdomiausia, kad pavojaus atveju, ši žuvis išsipučia ir tampa panaši į kamuolį.

Mėlynoji medlaipė

Iš pažiūros ši varlytė labai graži: mėlynas kūnelis su juodais taškeliais, tačiau čia ir slypi jos pavojus. Vos 3-4,5 cm ilgio kūne telpa pakankamai nuodų, kad nužudyti net 20 tūkst. pelių, o vos dviejų miligramų dozė nuodų gali pakirsti net didžiausią gyvą padarą. O didžioji klasta yra tame, kad visi nuodai yra jos gražiojoje odoje, tad pamačius mėlyną varlę reikia bėgti kuo toliau. Ši klastūnė aptinkama tik Pietų Amerikoje, pietiniame Surinamo regione.


Hipopotamas

Nors hipopotamas ir žolėdis, niekam pavojaus nesukeliantis ir dažniausiai matomas vandenyje, atsipalaidavęs, vis dėl to jis laikomas vienu pavojingiausių gyvūnų pietų Afrikoje. Šis iki 50 metų gyvenantis, sveriantis nuo 1300 iki 1800 kilogramų gyvūnas yra pagarsėjęs savo dažnais žmonių puolimais net be provokacijos, tad verčiau šio meilaus dručkio pasisaugoti.


Juodoji mamba

Tie, kas mano, kad kobra pavojingiausia gyvatė, labai klysta. Pavojingiausia iš šių klastūnių - Juodoji Mamba. Ji randama daugumoje Afrikos vietų, yra ypač agresyvi, kerta ypatingu tikslumu, jos greitis siekia iki 20 km/h, o jos vienas įkandimas gali nužudyti iki 25 suaugusių žmonių. Vienu žodžiu - tai tikras mirties įsikūnijimas. Tad jei kartais, lankydamasi Afrikoje pastebėsi ilgą juodą padarą kuris juda, nešk kudašių.

Mėlynasis - jūrinis aštuokojis

Dažnai galima išgirsti lietuvišką posakį: svarbu ne ūgis, o smūgis. Šį posakį galima pritaikyti ir mėlynajam aštuonkojui. Nors tėra golfo kamuoliuko dydžio, tačiau viena nuodų doze gali nužudyti iki 26 suaugusių žmonių. Šis aštuokojis savo puolimu gali sukelti paralyžių ir sustabdyti kvėpavimą, kas be abejo sukelia mirtį, o nuoda žmogų kankiną net kelias valandas.
Pagarbiai Judita

Komentuok šį ir kitus straipsnius, sek Teenage Dreams portalą Google paskyra, bendrauk Chatango laukelyje ir laimėk savo sukurtą džemperį iš PrintMemo!

4 Komentarai

 1. Įdomu,tačiau tavo įžanga gana silpna... Per daug plati ir per daug apimanti, tarsi skaityčiau penktoko rašinį. Bet juk siekiama daugiau, taip? O ir kažkokio apibendrinimo truko. Jeigu tai yra straipsnis, tai jis turi turėti užkabinančią įžanga, dėstymą ir pabaigą. O dabar tik kažkokius faktus ir gyvūnų aprašymus pateikei. Atrodo, jog kai pradėjom komentuoti straipsnius, jų kokybė šiek tiek suprastėjo. Paskutinis mano pastebėjimas skiriamas visoms rašytojoms. ;))
  Sėkmės! 💝

  AtsakytiPanaikinti
 2. Aš iš tų žmonių, kurie labai myli visus gyvūnėlius, o tą mėlyną varlytę taip ir norisi pagauti ir paglostyti :D Nu jau labai graži spalva :D Bet va, dabar saugosiuos :D o ir mambą sutikus labai neišsigąsčiau, nes patinka visos gyvatės, žodžiu, kuo baisiau, tuo geriau :D
  Na, o apie tavo straipsnį... Patiko idėja, bet pritariu, kad trūksta įžangos ir apibendrinimo, nes bent tokia turėtų būti gero straipsnio struktūra. Parašyk kažkokią savo nuomonę, kažkokį bendrą pastebėjimą, bet kažką, kas būtų grynai tavo, nes faktus apie gyvūnus, manau, vikipedijoje visi moka susirasti, o tu prie viso to ir rašytoja - turėtum sugalvoti kaip tuos faktus pateikti. :)
  Sėkmės tobulėjant:)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Manau tokie straipsniai naudingi, sužinai tai ko iš tiesų nežinojai anksčiau. Galbūt man tokie straipsniai nepatinka, nes jau rytoj šių faktų neprisiminsiu, bet esu tikra, kad kažkam šis straipsnis vis dėl to buvo naudinga.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Manau tokie straipsniai naudingi, sužinai tai ko iš tiesų nežinojai anksčiau. Galbūt man tokie straipsniai nepatinka, nes jau rytoj šių faktų neprisiminsiu, bet esu tikra, kad kažkam šis straipsnis vis dėl to buvo naudinga.

  AtsakytiPanaikinti