6 patarimai sveikiems plaukams

Ne paslaptis, jog kiekviena mergina nori turėti gražius, sveikus ir žvilgančius plaukus. Ypač tokius plaukus vertina vaikinai, nes jie visada pirmiausia atkreipia dėmesį į merginų plaukų spalvą, ilgį bei visą visumą. Juk todėl ir kai klausia mūsų kokie vaikinai ar merginos patinka, dažniausiai įvardiname plaukų spalvą ar ilgį, o galbūt net tam tikrą šukuoseną. Norint turėti sveikus bei nelūžinėjančius, ''sauso šieno" švelnumo neturinčius plaukus, reikia vos kelių paprastų idėjų, kaip tuos plaukus prižiūrėti beveik neišleidžiant pinigų.

 • Plautis galvą ryte.
Jau seniai yra įrodyta, jog plautis plaukus reikia ne vakarais, o rytais. Iškyla klausimas, kodėl, ar ne? Atsakymas labai paprastas: naktį plaukai yra linkę riebaluotis daugiau nei dieną, nes jie pastoviai kontaktuoja su patalyne, pagalve ar dar kažkuo, o dieną, jei mes tų plaukų dažnai neliečiame, jie su niekuo tiesiogiai nekontaktuoja ir išlieka mažiau riebaluoti. Tad, kaip supratote, geriau plautis ryte todėl, kad per naktį jie nesusiriebaluotų ir ryte neatsikeltumėte su „pusiau išplautos galvos“ efektu.

 • Plautis galvą kas tris dienas ar ilgiau.
Plautis galvą reikia kuo rečiau, nes kuo daugiau mes ją plauname, tuo greičiau ji susiriebaluoja, nes įpranta kas dieną ar kas dvi dienas būti plaunama. Geriausia plautis kas tris ar keturias dienas, nes tada mes įpratiname plaukus išbūti šiek tiek ilgiau. Kaip tą padaryti? Reikia juos po truputį pradėti pratinti prie naujo režimo. Geriausia pradėti nuo plovimo kas dvi dienas, tada kas tris, o vėliau kas keturias ar net daugiau. Patikėkit, tai veikia, o ir šampūno sunaudosite mažiau, ir nereikės pastoviai galvos plauti.

 •  Šukuotis plaukus nuo galiukų
Dažniausiai merginų daroma klaida yra tokia, kad išsiplovus galvą arba jau išplautą galvą mes pradedame šukuoti nuo viršaus žemyn. Patikėkite, taip daryti tikrai nevalia, nes šitaip mes skatiname šakotis plaukų galiukus ir skatiname juos tapti plonesniais bei nepatvaresniais.  Turbūt jau pastebėjote (tą labiau pastebi ilgaplaukės), jog jei šukuojate savo plaukučius nuo viršaus link apačios, tai ties galiukais susidaro vadinamųjų „kaltūnų“, o juos tikrai išpainioti sugeba ne kiekviena nedraskydama plaukų ar jų nenukirpdama. Šukuojant plaukus nuo galiukų link viršaus palaipsniui, garantuoju, jog tikrai bus mažiau „kaltūnų“ arba netgi jų išvengsite. Beje, kai šukuoju savp plaukus, visada imuosi šios taisyklės ir tikrai pastebėjau, jog galiukų išsišakojimai ir sausumas sumažėjo!

 • Nemiegoti kietai susipynus plaukus.
Štai čia yra dar viena dažna merginų daroma klaida. Įsivaizduokite save plaukų vietoje: visą dieną dažniausiai būnate surišti, negalite plėvesuoti laisvai, esate alinami. Naktį yra poilsis ne tik jums, merginos, bet ir jūsų  nuostabiesiems plaukučiams. Miegant juos reiktų laikytis palaidus arba jei to nemėgstate, bent jau susirišti į laisvą kaselę, kuri stipriai nesugniaužtų jūsų plaukų. Taip juos išlaikysite daugiau gyvybingus bei sveikesnius.

 • Plaukus palepinti kas 2-3 plovimą plaukų balzamu.
Šiais laikais viskas kainuoja brangiai, net balzamai, o ypač geros plaukų kaukės. Patarčiau kas antrą ar trečią plovimą uždėti ant plaukų balzamo ir šiek tiek palaikyti. Po plovimo jie lengviau šukuosis (išvengsite „kaltūnų“!) bei plaukams išdžiovinus jie labiau žvilgės. Taip pat patarčiau į savaitę kartą plaukus palepinti plaukų kauke, nes ji taip pat prideda purumo bei žvilgesio.

 • Nesausinti plaukų rankšluosčiu.
Jokiu būdu. Šitaip jūs tik sausinate plaukus, jie labiau lūžinės bei šakosis. Norint labiausiai išsaugoti plaukų sveikatą, reikia leisti jiems natūraliai išdžiūti, o džiovintuvą naudoti tik ekstra atvejais, nes jis taip pat sausina plaukus.

Pagarbiai, Emilė

Komentuok šį ir kitus straipsnius, sek Teenage Dreams portalą Google paskyra, bendrauk Chatango laukelyje ir laimėk savo sukurtą džemperį iš PrintMemo!

12 Komentarai

 1. žiauriausia tai, jog viską, kas čia surašyta darau atvirkščiai, galvą plaunu vakare, šukuoju bet kaip, anksčiau miegodavau su surištais plaukais, bet dabar nusikirpau, nu žodžiu. :D gerai, žinosiu :D
  kalbant apie straipsnį, tai viskas gerai. ;) galbūt galėjai nuo savęs pridėti pabaigoje, kokių patarimų laikaisi tu ir kokie tavo nuomonė apie juos. būtų įdomu sužinoti. ;)) viena, kai rašytoja tiesiog surašo patarimus, o kita, kai pati būna išbandžiusi ir gali apie tai pasisakyti. ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na, visus patarimus žinokit esu išbandžiusi pati, todėl surašiau tai ką žinau bei esu išbandžius :) galiu pripažinti, jog paskutiniojo punkto taip pat nelabai laikausi, nes dažnai džiovinu plaukus ir naudoju rankšluostį. Na, o kai labai nesinori keltis ryte tai būna ir taip, jog prieš einant miegoti išsiplaunu galvą :) Bet kiek jau pastebėjau, šie patarimai mano plaukams tikrai veikia, nes galiukai nebesišakoja, o plaukai tapo labiau žvilgūs :)) tikiuosi šie patarimai padės ir jums :)

   Panaikinti
 2. Šiuo metu man tai yra labai aktualus straipsnis, kadangi bandau bent kažkiek atgaivint savo plaukus ir jau žinau ką darau ne taip ir reikės keisti savo įpročius tokius kaip šukutuoti plaukus ne nuo viršaus, bet atvirkščiai :)
  Viskas puikiai, tik šiek tiek suglumino paskutinis punktas, kur parašyta, kad nedžiovinti plaukų rankšluosčiu, bet kalbama apie džiovintuvą :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveika, smagu, jog šis straipsnis tau buvo aktualus, labai džiaugiuosi :) Apie džiovintuvą parašiau jog jį galima naudoti tik "ekstra" atvejais, kai neturi laiko ar panašiai, o jei laiko pakankamai, geriausias pasirinkimas yra leisti išdžiūti jiems natūraliai :)

   Panaikinti
 3. Skeptiškai nusiteikiau pamačiusi straipsnio pavadinimą, kadangi TD ši tema aptart begalę kartų. BET. Vis dėlto radau faktą, kurio nežinojau. O tai labai pagirtina. Rimtai, nežinojau, kad geriau plaukus plauti ryte :D Bėda viena, jei plaukus plaučiau ryte, nepavyktų laikytis paskutiniojo patarimo ir jų nedžiovinti, kadangi mano plaukai nors ir trumpi, džiūna rodo amžinybę :/

  O dėl pačio straipsnio.. Jau buvau minėjusi anksčiau, kad šypsenlės jame bent mano akiai labai nenene. Tikiu, kad siekiat daugiau, tad kaip išreikšti emociją išmoksit ir kitais būdais :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man tai juokinga, kad čia visos dėl to megztinio komentuoja :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O ko ne? Sužinai dalykų ir dar for free megztinis fainas! Kas gali būti geriau :D

   Panaikinti
 5. norim laimėt tai ir komentuojam. :D

  AtsakytiPanaikinti
 6. Na va, kad ryte plaukus plauti geriau nei vakare, tai girdžiu pirmą kartą! Deja, su mano ilgais plaukais tai retai pavyksta, nes tektų keltis gerokai anksčiau, kad juos išsiplauti, išsidžiovinti... Visų kitų punktų daugmaž laikausi (na, visada būna išimčių, bet ką padarysi..:D). Man patiko straipsnis. :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Aš tai visai nesupratau prie ko čia Taylor Swift? Jos plaukai tai tikrai nėra sveiki.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Ačiū, už patarimus, kai kurie padėjo, tačiau dauguma jau buvo žinomi, tad geriausias sprendimas būtų tiesiog praplėsti straipsnį. Galbūt apie plaukų priemones kaukes ir t.t.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Ačiū, už patarimus, kai kurie padėjo, tačiau dauguma jau buvo žinomi, tad geriausias sprendimas būtų tiesiog praplėsti straipsnį. Galbūt apie plaukų priemones kaukes ir t.t.

  AtsakytiPanaikinti