Kaip atsisakyti alkoholinių gėrimų

,,...alkoholis yra silpnos valios ir pralaimėjimų šaltinis." - S. Paulauskas 
   Dauguma mūsų, nors esame nepilnamečiai, nors kartą vartojome alkoholinius gėrimus. Ir, manau, teko būti situacijoje, kai tu nenori to daryti, bet vis tiek darai, nes tavo draugai geria, o tu nenori pasirodyti mėmė ar tiesiog įgriso klausytis tų įkyrių siūlymų. Tad šiandien nutariau parašyti straipsnį būtent apie tai ir duoti jums keletą patarimų, kaip atsisakyti jums siūlomo alkoholio. Tad pradedam!


1. Pasakyk, jog vartoji vaistus
Iš tiesų geras patarimas norint atsisakyti įkyraus alkoholio siūlymų yra pasakyti, jog blogai jauteisi, todėl išgėrei vaistų. Išgirdę tai, visi nustoja tau kišti gėrimus, nes tavo draugai tikrai žino, jog alkoholis ir vaistai ne koks mišinys.

2. Išgerk pirmą
Tai gali skambėti keistai, tačiau šis patarimas labai veiksmingas. Iš tiesų, kai vartojami alkoholiniai gėrimai visi kreipia dėmesį tik kaip tu geri pirmą kartą (turiu omenyje pirmą taurelę). Tad jei išgersi pirmą, vėliau jie tiesiog nebekreips į tave dėmesio ir tau užteks butelį paimti į rankas ir persiųsti kitam.

3. Rask kitokios veiklos 
Kai vyksta tokios išgertuvės, o tu nenori vartoti alkoholio, rask kitokios veiklos. Gal pasakok anekdotus, vaikščiok prie skirtingų žmonių jiems kažką pasakodama ir pan. Nestovėk vietoje ir nelauk, kol ateis tavo eilė. Priešingai - pamatei, jog ji artėja – traukis. Beje, taip gali ne tik atsisakyti alkoholio, bet ir puikiai praleisi vakarą.


4. Pridėk butelį prie lūpų
Na, o jei visgi nepavyko pasitraukti ir tavo eilė gerti atėjo – pridėk butelį prie lūpų. Tai sudarys vaizdą, jog geri. O jei kam kils įtarimų, jog apgaudinėji, kai pridėsi butelį prie lūpų, nuryk seiles - taip atrodys lyg tu tikrai geri. Išties šis būdas veikia tik geriant iš butelio.

5. Pakeisk draugus
Šis patarimas gal ir skamba kiek žiaurokai, bet tai yra tiesa. Jei kiekvieną kartą išėjus su draugais, tenka išsisukinėti nuo alkoholio, gal tada iš tiesų reikia draugauti ne su tais žmonėmis. Iš pradžių patarčiau pasikalbėti su jais, gal net keletą kartų atsisakyti su jais išeiti į miestą. O tada jau tu galėsi nuspręsti, ar keisi draugus, ar vis dėlto esi pasiruošusi kęsti nuolatinius alkoholio siūlymus.


  Taigi, čia buvo keletas patarimų, kaip atsisakyti alkoholio, kai nenori jo vartoti. Tikiuosi, jie jums patiko ir bus veiksmingi, jei kada prireiks atsisakyti siūlomo gėrimo!

Pagarbiai Gabija 

4 Komentarai

 1. Labai orginali tema ir labai šaunūs patarimai :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pats temos pasirinkimas iš tiesų gera. Visgi, siūlomi patarimai nėra geri. Labas rytas, bet kodėl turi apsimesti, kad geri? Trauktis kai tavo eilė? Jei pasakai ne ir tavo draugai to nesupranta, jie nėra draugai. Jie yra paprasčiausi sugėrovai. Tad jei nenori gerti alkoholio imi ir negeri. Viskas. O apsimesti, kad va gėriau ar vartoju vaistus yra ne tai, kad banalu, o tiesiog kvaila. Giriu už temą, bet patarimai... tikrai manau nėra verti straipsnio pavadinimo.
  Sėkmės! :))

  http://knygumergaite.blogspot.lt/

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labai ačiū už išsakytą nuomone :) iš tiesų kritika verčia tobulėti,tad ačiū ir kitą kartą stengsiuosi tokių klaidų nedaryti! :)

   Panaikinti