Kaip tapti labiau pasitikinčia savimi #2

,,Pasitikėjimas savimi gal ir neatneš sėkmės, bet suteiks jėgų susidoroti su visais iššūkiais!"
      Prieš keletą savaičių rašiau straipsnį apie būdus, kuriuos pasitelkus galima tapti labiau pasitikinčia ir pozityvesne, tačiau yra dar daug būdų norint pasiekti tokių rezultatų, todėl nusprendžiau padaryti antrą dalį. Tad nieko nelaukdami galime pradėti!

1.Kiekvieną dieną darykite kažką, kas teikia naudą jūsų kūnui
Iš tiesų, kai stinga pasitikėjimo savimi, vienas geriausių būdų - daryti kažką, kas tavo kūnui teikia naudą. Tačiau, kad tai padarytumėte, nereikia kiekvieną dieną eiti į sporto klubą, laikytis dietos ar panašiai. Tiesiog galite namuose padaryti kad ir dešimt pritupimų, keletą atsilenkimų, išgerti bent 1,5 litro vandens ir gal net atsisakyti to skanaus šokoladuko, o vietoj jo pasiimti skanų obuolį. Tokus būdas susigrąžinti pasitikėjimą savimi yra labai veiksmingas, mat kai padėsite savo kūnui būti sveikam, patys jausitės daug laimingesni ir daug labiau pasitikėsite savimi.


2. „ Pamaitinkite“ savo smegenis 
 „Pamaitinti“ savo protą reiškia stengtis mokytis naujų dalykų, kurie yra įdomūs mums. Toks mokymasis padeda sužinoti įvairiausių faktų, įdomybių. Ir, žinoma, aplinkiniai, matydami, jog esate pilnas žinių ir noro mokytis, norės su jumis bendrauti, o tai, žinoma, pamalonins jūsų savimeile.

3. Stenkitės kiekvieną dieną padėti kitiems
Pagalba kitiems yra ne tik puikus būdas parodyti savo draugiškumą, bet ir padeda tapti labiau savimi pasitikinčiu. Kai padedame kitiems, mes jaučiamės naudingi ir galintys padaryti viską, o šis jausmas yra labai svarbus norint susigrąžinti pasitikėjimą savimi. Tačiau su pagalba kitiems nereikia persistengti. Reikia nepamiršti atlikti savo darbus, o tik tada stengtis padėti kitiems. Žinoma, būkite atidūs, nes kai kurie žmonės gali pradėti naudotis jūsų gerumu ir noru padėti.

4. Pasipuoškite savo mėgstamiausiais drabužiais
Visi žinome tą jausmą, kai apsirengiame savo mėgstamiausiais drabužiais. Tada jaučiamės labai patogiai ir, žinoma, jaučiamės gražūs patys sau. Tad kodėl neužsidėjus savo mėgstamiausios palaidinės ir kelnių ar suknelės, kad visą dieną jaustumėmės tokios nuostabios?

5. Klausykite linksmos muzikos
Žinau, kad dauguma iš jūsų, kai esate liūdnos, įsijungiate tokios pat niūrios muzikos. Tačiau ar niekada nesusimąstėte, kodėl, kai jums ir taip liūdna, klausote muzikos, kuri pravirkdytų bet ką? Iš tiesų, klausymas linksmos, nuotaikingos muzikos, pagal kurią taip ir norisi šokti,  padės jums jaustis daug geriau. Taip pat puikiai tinka tos dainos, kurios sukelia gerus prisiminimus.

6. Atlikus  ką nors neužmirškite savęs apdovanoti ir pagirti. 
Labai svarbu yra reguliariai save pagirti. Todėl kai atliekate kažką, kas tikrai yra vertas pagyrimo (nesvarbu, kas tai: laiku atlikti namų darbai, sutvarkytas kambarys), reikia niekada nepamiršti pasakyti sau, kad esi šaunuolė ir gal net palepinti save mėgstamo šokolado plytele ar nauja knyga. Tai pakels tavo savivertės lygį, o kai jausiesi palaužta, tereikės prisiminti tuos sau pasakytus pagyrimus ir iškart pasijausi geriau.

7. Būkite dėkingi 
Buvimas dėkingu už viską yra labai puiki savybė. O kai trūksta pasitikėjimo savimi, tai labai praverčia. Juk esate sveikas žmogus, turite rankas, kojas, galvą ant pečių, galite daryti viską, ko užsimanote. Ir už visa tai turime būti dėkingi, o ne skųstis dėl to, ko neturime. Norint pasitikėti savimi, svarbiausia suvokti tai, ką turime, ir džiaugtis tuo, o verkšlenti dėl to, ko trūksta, yra beprasmiška.
   
   Keisti patarimai, kurie, pasak psichologų, veikia:

8. Sukaskite pieštuką
Kai jaučiatės liūdni, psichologai teigia, jog galima sukąsti pieštuką. Tai - iš tiesų keistas metodas, tačiau jis paaiškinamas labai paprastai: kai sukandame pieštuką, tiesiog jūsų lūpų pozicija yra tokia pati, kurią padarome, kai šypsomės. Dėl šio panašumo mes apgauname savo smegenis ir jos išskiria hormonus, kurie skatina džiaugsmą (kitaip  jie vadinami – laimės hormonais). Beje, tą patį rezultatą gausime, jeigu tiesiog apsimestinai šypsosimės. Mano nuomone, šis būdas su pieštuku daug įdomesnis nei tiesiog šypsotis.

9. Stovėkite „ Superman'o“ pozoje
Tai - mano nuomone, yra pats keisčiausias būdas padedantis pasitikėti savimi. Tiesiog reikia vieną kartą per dieną skirti penkias minutes. Atsistokite į „Superman‘o“ pozą, tai yra: pražerkite kojas, abi rankas padėkite ant liemens ir iškelkite galvą. Visa šio patarimo esmė yra, jog taip atsistoję nors ir atrodome kvailai, viduje jaučiamės galintys viską (kaip „ Superman'as“), tokiu būdu mes susigražiname pasitikėjimą savimi ir motyvaciją kažką daryti.

10. Sėdėkite išsitiesus
Tiesa, šis būdas nėra toks keistas kaip pastarieji du. Tačiau daugybė mokslininkų tikina, jog kai žmogus stovi ar sėdi ištiesęs nugarą, kitiems jis atrodo daug labiau savimi pasitikintis nei tas, kuris sėdi susikūprinęs. Tokiu būdu gal iš tiesų netapsite labiau savimi pasitikinčia, tačiau kitų žmonių akyse jūs atrodysite būtent taip.


Taigi, čia buvo dar keletas patarimų, kaip padidinti pasitikėjimą savimi, tikiuosi, išbandysite ir tai padės jums tapti pasitikinčiais savimi!
Pagarbiai Gabija 

2 Komentarai

  1. Žaviuosi tuo, jog pradedam suprasti, kokią didelę įtaką daro pasitikėjimas savimi. Dar smagiau matyti, kad yra žmonių, kurie savo turimomis "galiomis" bando parodyti tai kitiems ir padėti pasiekti tą pilnavertišką pasitikėjimą savimi. Neabejoju, jog dar sugrįši prie šios temos su dešimtimis daugiau patarimų, nes tai viena iš tų neišsemiamų temų, todėl linkiu sėkmės ateityje, tęsk tai ką darai!

    AtsakytiPanaikinti