Knygos, nusipelniusios būti tavo sąraše

Šiame straipsnyje pateiksiu mano nuomone geriausias, vertas paskaityti, o gal net jau legendomis tapusias knygas ar jų serijas. Skaitymas šiais laikais pernelyg nuvertinamas, jau geriau sakome "aš pažiūrėjau filmą apie tą knygą" negu "perskaičiau knygą, po to pažiūrėsiu filmą, įdomu kaip padarė". Juk iš tiesų - filmuose daug knygos epizodų yra iškarpytų, skaitant knygą nejučiomis įsitrauki į veiksmą, pamiršti savo rūpesčius. Taigi, nusprendžiau pasiūlyti kelias tikrai įdomias knygas.  • Haris Poteris (J.K.Rowling)
Žinau, žinau, žinau. Taip, Haris Poteris tikrai yra žinomas ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų tarpe. Na, bet tikrai yra ir tokių, kurie šios knygos serijų apie kilniaširdį berniuką Harį tikrai nėra skaitę.  O, patikėkit - tikrai verta paskaityti. Man, asmeniškai, įdomiausia dalis buvo trečioji (Haris Poteris ir Azkabano kalinys) bei šeštoji (Haris Poteris ir Netikras Princas). 

  • Stiklinė Pieno (H.Wassmo
  Ši knygas - kažkas tokio baisaus, kraupaus, bet tuo pačiu ir labai įdomaus. Knygoje pasakojama merginos iš Lietuvos istorija, kaip ji pakliuvo į vaikino pinkles ir buvo išvešta į Švediją dirbti prostitute. Istorijoje pasakojama kokius išgyvenimus ji patyrė, ką matė, ir kaip bandė kovoti su esama situacija. Tikrai ją rekomenduoju, ši istorija sukaustys jus nuo pradžios iki pat paskutinio knygos žodžio!

  • Pasakininko istorija (A.Michaelis)
   Kartą gyveno jauna mergina, vardu Ana. Turėjo pasiturinčius tėvus ir šiltus namus. Mėgo sniegą ir muzikuoti. Vieną dieną jai į akį krito Abelis Tanatekas, klasės atsiskyrėlis, praleidinėjantis pamokas ir prekiaujantis narkotikais. Laikui bėgant ji pradėjo pažinti visai kitokį Abelį - švelnų, nuoširdų, abai mylintį savo mažąją seserį. Vaikinas visuomet sekdavo pasaką, kuri ir skambėjo kaip pasaką. Bet... Viskas atrodė pernelyg realistiška, ir Ana nebeatpažino tikrovės ir pasakojimo. Ar viskas, ką pasakojo Abelis yra tiesa? Jei taip, tai ar Ana turėtų nustoti jį mylėti ir bėgti kuo toliau?


Pagarbiai Emilė

2 Komentarai