Kokį naminį gyvūnėlį išsirinkti?

Nors viena iš jūsų tikrai yra tokioje situacijoje, kai neturi nei brolio nei sesės, o namuose nuobodu. Išeitis - naminis gyvūnėlis. Bet kokį išsirinkti? Jei nežinai, paskaityk straipsnį ir galbūt tavo klausimas turės atsakymą.

1.Šuo 

 Šuo su žmogumi draugauja jau tikrai ne vieną šimtmetį. Jų pasirinkimas tikrai didelis. Jei mėgsti mažyčius mielus šunelius, tau puikiai tiks ši cu, o jei mėgsti būti lauke, gyveni name ir esi aktyvaus gyvenimo būdo, gali susidraugauti su didžiuoju malamutu. Tačiau žinok, kad šuo - nelaikinas ir nepigus malonumas. Pagalvok, ar sugebėsi šunelį išlaikyti, ir ar jis nenusibos tau per daugiau nei dešimtį metų. Jei į šiuos klausimus atsakei neigiamai, šuo tikrai ne tau. Dar vienas šunelio minusas - jį reikia vedžioti (jei laikai jį viduje, o ne lauke), ir nesvarbu, kad šeštadienį mielai miegotum iki 11 valandos, ar kad lauke lyja. Jei ir tam esi pasiryžusi, atlik testą: 2 mėnesius kiekvieną rytą (apie 7 valandą) išeik į lauką ir pabūk 10-15 minučių. Tą patį daryk ir vakare. Jei su viskuo susitvarkei - tu pasirengusi šuniukui!

2.Katė

Dažniausi augintiniai namuose - katės ir šunys. Jei tingisi vedžioti šunį, katės - puiki alternatyva. Katės - gyvūnai, kurie mėgsta žmogaus meilę, glaustosi apie kojas ir labai džiaugiasi, kai jas paima ant rankų. Žinoma, ne visi nori laikyti kates, nes jos labai mėgsta naujas, o ypač odines sofas ir kitus minkštus baldus. Atsirado tokių protingų žmonių, kurie gailėdami sudraskytų sofų išrado specialias draskykles nagams, tačiau ta negarantuoja neapgadintos sofos. Taip pat verta žinoti, kad išsigandusios katės gali užšokti bet kur, tad reikia saugoti ir įvairius dūžtančius daiktus.

3.Paukščiai

Dažniausiai kambariuose galima išvysti papūgas arba kanarėles, tačiau galima rasti ir varną, balandį ar žvirblį.

Papūgos: jei nori papūgos, bet žinai, kad negalėsi skirti vos ne puse savo dienos (joms labai reikia dėmesio), geriau iškarto pirk dvi. Jei paukštis nuobodžiauja, liūdi, pradeda stresuoti, iš ko išsivysto įvairios ligos ar net mirtis. Jei turi dvi papūgėles, vis vieną turi palikti kokį žaislą ar dar ką, kad joms nebūtų nuobodu. Papūgos, kaip ir šunys, gali gyventi iki penkiolikos metų.

Kanarėlės - gražūs, bet triukšmingi paukšteliai. Tiesa ta, kad su jomis nei pažaisi, ne pabendrausi, nes
vos tik atidarai duris - jos jau ir skraido po kambarius. O šis linksmas pasiskraidymas baigiasi jų išmatų valymu... Šie paukšteliai reikalauja daug priežiūros, narvelį reikia valyti kiekvieną dieną, o rytais pasirūpinti, kad per dieną jos nenuobodžiautų. Kanarėlės gali čiauškėti valandą ar ilgiau nesustodamos, o kad tau netrukdytų, gali užmesti tamsų audinį ant narvelio. Tačiau tuo nereikėtų piktnaudžiauti, nes po jos dieną miegos, o naktį čiauškės.

4.Žuvytės

Akvariumas ramina, atpalaiduoja, tačiau jį taip pat reikia prižiūrėti. Lengviau prižiūrėti lengvesnį, tačiau jo įrengimas kainuoja brangiau. Žuvys atpažįsta savo šeimininką, seka palei jo vedama pirštą, priplaukia. Asmeniškai aš į akvariumą galiu žiūrėti valandų valandas.5.Graužikai

Graužikas gali būti puikus tavo draugas, jį nesunku prižiūrėti. Maisto reikia įdėti tris kartus per dieną, tačiau narvelį pakanka valyti kartą per savaitę, Kad tavo graužikas nesulaukėtų, reikia jį paimti ant rankų, leisti pasižvalgyti po namus, pasikalbėti su juo. Tik gaila, kad jie gyvena tik tris metus, tad vos tik spėsi prie jo prisirišti, teks atsisveikinti.Pagarbiai Judita

Komentuok šį ir kitus straipsnius, sek Teenage Dreams portalą Google paskyra, bendrauk Chatango laukelyje ir laimėk savo sukurtą džemperį iš PrintMemo! 

7 Komentarai

 1. Man kažkaip labai užkliuvo sakinys: Lengviau prižiūrėti lengvesnį :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. būtinai dar reikia pridėti ir tokį sakinį, jog gyvūnas yra labai didelė atsakomybė ir ieškoti šuniuko ar kačiuko reikia tik labai gerai apgalvojus tai, nes labai dažna situacija, jog po kažkiek laiko atsibosta ir tada vargšas gyvūnas keliauja į prieglaudą arba dar baisiau... ://

  AtsakytiPanaikinti
 3. Visiškai pritariu aqua vitae komentarui.
  Iš ties paskutiniu metu daug kalbėjau su draugais šia tema, bet beveik visi pripražinom, kad esam nepasiruošę turėtų augintinių, nes jiem reikia laabai daug dėmesio ir atsakomybės, o pas mus galvoj tik kelionės ir laisvė sukasi ^^
  Bet kada nors gal ir prisiruošiu turėt akvariumą :D

  AtsakytiPanaikinti
 4. BE PROTO myliu katinukus <3 Jau laukiu kada nuosavus namus turėsiu, bent porą tikrai laikysiu. Didžiausias jų pliusas tas, kad nereikia vedžioti. Neatsikelčiau anksti ryte vedžioti :/

  O šiaip, kas nori augintinio bet neturi daug laiko priežiūrai - rinkitės žuvytes arba žiurkėnus. Turiu porą žiurkėnukų, na nerealūs padarėliai.

  Kalbant apie patį straipsnį, tikrai nebloga struktūra. Į tokio tipo straipsnį dar galima įterpti apklausą, kas kokius augintius turi. Arba iš anksto atlikti apklausą ir pateikti rezultatus. Na, supratai :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Smagus straipsnis. Aišku, reikėjo paminėti tą atsakomybę, nes su nė vienu gyvūnėliu nėra lengva ir reikalauja labai daug priežiūros. Žinai, pasigedau čia ko nors įdomesnio ir egzotiškesnio, pavyzdžiui, roplių, voragyvių, vabzdžių, kuriuos dabar mėgsta auginti ne vienas ir yra gera alternatyva tiems, kurie gyvena mažose patalpose ir negali leisti sau katinų ar šunų ar panašiai. Pati auginu Plyšinį kampavorį ir gyvalazdes - patys mieliausi padarėliai:D

  AtsakytiPanaikinti
 6. Šis straipsnis nelabai mane sužavėjo. Visų pirma - jis tikrai per trumpas,juk naminių gyvūnėlių nesuskaičiuojama galybė, o tu aprašei tik kelis iš jų. Taip pat galima spėti, jog labiau myli šunis, nes rašei, kad katės drasko sofas ir naikina žmonių daiktus, tačiau vertėtų paminėti, kad daug dažniau tai daro šunys. Taip,tai tik smulkmena, bet man, kaip žmogui labiau mylinčiam kates, šis faktas pasirodė ypač neteisingas.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Šis straipsnis nelabai mane sužavėjo. Visų pirma - jis tikrai per trumpas,juk naminių gyvūnėlių nesuskaičiuojama galybė, o tu aprašei tik kelis iš jų. Taip pat galima spėti, jog labiau myli šunis, nes rašei, kad katės drasko sofas ir naikina žmonių daiktus, tačiau vertėtų paminėti, kad daug dažniau tai daro šunys. Taip,tai tik smulkmena, bet man, kaip žmogui labiau mylinčiam kates, šis faktas pasirodė ypač neteisingas.

  AtsakytiPanaikinti