O tu, ar švęsi Heloviną? Praktinis pasiruošimo vadovas

Prisipažinsiu, jog Helovinas yra viena mėgstamiausių mano švenčių ir jai artėjant panorau pasidalinti idėjomis. Atrodo, kiek kartų dar švęsiu vis tą pačią šventę, bet kiekvienais metais atrandu vis ką nors naujo. Pirmą kartą šiuo renginiu susidomėjau gana seniai, galbūt prieš kokius 4 metus. Tiksliai pasakyti negaliu, tik žinau, kad kiekvienais metais šventė gaunasi vis įdomesnė ir įspūdingesnė, žinoma, ačiū draugams, kurie padeda ir švenčia kartu.
Ta proga pagalvojau, jog būtų įdomu ir sužinoti, nuo ko viskas prasidėjo. Tiesa, kažkokias istorijos nuotrupas žinau jau seniai, bet tik dabar prisiverčiau paieškoti visos istorijos.

Ko reikia, kad galėtumėte švęsti Heloviną?

Pirmiausia, mums reikėtų moliūgo. Jis gali būti užaugintas jūsų ar močiutės darže, nusipirktas turgelyje ar parduotuvėje. Džiaugiuosi, jog šiemet man pavyko užauginti net 7, kuriuos žadu išskaptuoti ir, padėjusi ant palangės, gąsdinti praeivius... Juokauju, žinoma :) Nemėgstu labai kraupių ar šiurpių vaizdų, nesu net siaubo filmų mėgėja. Šiemet tikiuosi Heloviną atšvęsti nepamesdama tradicijos gąsdinti, bet ir su elegancijos prieskoniu. O štai ir mano keletas „augintinių“. Kol kas jie ramiai guli lentynose, tik šiek tiek švaresni nei nuotraukose.

Antras žingsnis: moliūgą reikia švariai nuvalyti ir išskobti. Pradedame nuo to, jog reikia nupjauti (įstrižai, kad vėliau neįkristų) viršų, ir išimti visą jame esančią masę ir sėklas. Jei moliūgas didelis, gali prireikti ir stiprių žmonių pagalbos. Praeitais metais mano moliūgas buvo toks didelis, jog jo "kepurei" nuimti prireikė senelio ir jo laužtuvo :) Tikiuosi, šiemet bus lengviau.. Taigi, masę išėmus, sėklas galima pasilikti ir panaudoti pagal paskirtį. Vėliau galima moliūgą pagrandyti ir paploninti sienas, kad nebūtų tokios storos (tik nepersistenkite) ir jas panaudoti, pavyzdžiui, pyragui ar keksiukams. O gal virsite uogienę? Nebijok bandyti! Paruošus "pagrindą" reikėtų pieštuku ar markeriu (priklausomai nuo moliūgo paviršiaus) nupiešti veiduką ar ornamentą. Asmeniškai man tokie gražūs yra įvairūs išraižymai, kad uch.. tik, deja, pati nedrįstu bandyti. Pavyzdžių galima rasti internete ir išsikirpti arba.. susigalvoti pačiai, jeigu esi kūrybiška. Tai - tavo pasirinkimas! Tada pasiimame kelių peilių ir kanceliarinių peiliukų (padailinimui) rinkinius ir kimbame į darbą. Patariu pasidėti iškart kelis peilius, nes aš jau esu sulaužiusi vieną tai tikrai. Kai išpjaustome, formas galime padailinti kanceliariniu peiliuku.. Nepamiršk atsargiai elgtis su aštriais daiktais. Tavo moliūgas baigtas. Belieka į jį įdėti vieną ar kelias žvakutes, uždėti "kepurę" ir pasidžiaugti savo darbu. 

 Trečias žingsnis: vaišės. Koks vakarėlis be maisto? Nežinau, kaip tau, bet man būtinai turi būti užkandžių, juk tai - jėgų ir geros nuotaikos šaltinis :) Manau, kad ir maistas turėtų atspindėti šventę, tad gali pagaminti, pavyzdžiui, kruvinųjų pirštelių. Jeigu tau trūksta idėjų, paklausk draugų ar mamos, kuri tikrai tau patars, kaip iš paprastų produktų pagaminti ką nors šiurpaus. Tam tiks paprasčiausi guminukai, raudonos spalvos sultys. Ir nepamiršk ko nors pagaminti iš "šventės kaltininko" - moliūgo. O štai mano meniu, galbūt rasi, ką nors tinkamo:
       - pica - tai rimtesnis užkandis, jei stipriai išalktum, be to, ją galima šiurpiai dekoruoti ir pagaminti lengva)
       - keksiukai ar pyragas iš moliūgų - neatsiejama mano šventės dalis. Kadangi labai mėgstu gaminti tiek vieną, tiek kitą - tai tikras malonumas. Tiesa, jeigu gaminu pyragą, įdedu varškės, gaunasi dar skaniau.
        - šiurpieji piršteliai - ant tvirto pagrindo (naudoju plačias duonos lazdeles) uždėta dešrelė, pritvirtinta sūriu, ir apipilta kečupu. Skanu ir greita!
           - maži moliūgėliai - tai nulupti mandarinai ir į jų vidurį įsmeigta trumpa kivio juostelė.
Tiesa, patiekalai keičiasi kiekvienais metais, o šių metų valgiaraštis vis dar neaiškus. Aukščiau nurodytus patiekalus gaminau praeitais metais, o šiais dar nežinau nieko. Mėgstu patiekalus, kuriems nereikia sugaišti visos dienos virtuvėje, nes tą dieną reikia labai daug nuveikti. Atskleisiu paslaptį, kad mėgstu gaminti tik desertus, tad visus kitus patiekalus palieku mamos žinioje.

Ketvirtas žingsnis: kostiumas. Koks gi Helovinas be kostiumo? Nors man tai turbūt pati sunkiausia dalis, nes niekaip neapsisprendžiu, kuo norėčiau būti. Vieną dieną aš ragana, kitą - veikėja iš "Adamsų šeimynėlės". Uch... kaip sunku pasirinkti. Nemėgstu atrodyti šiurpiai, kad net pati išsigąsčiau, tad pasirinkimas nėra didelis, bet manau, kad tu apsispręsi greičiau, nes pasiūlymų labai daug: gali būti mylimiausio filmo ar serialo veikėja, pabaisa, žmogėdra, ragana ar kas tik nori. Nevaržyk savęs, nes tai tavo šventė ir tavo diena ar naktis!

Penktas žingsnis: aplinka. Kai jau pasipuoši pati, metas sutvarkyti ir aplinką. Jeigu švęsi lauke, puiku! Gali moliūgus išnešti į lauką, kieme pridėti žvakių (nepamiršk, kad jos degios, elkis saugiai) ir švęsti. Jeigu gyveni bute, papuošk jį. Iškarpyk šikšnosparnių ir juos pakabink, pelių ir kitokių gyvių. Ant palangių uždek žvakes, stalą užklok šiurpia staltiese, padėk oranžines servetėles. Pamatysi, vaizdas bus puikus. Aš praeitais metais net vorus origami būdu gaminau. Oi, kiek nervų ir kantrybės pareikalavo! Bet, patikėk, verta. Išlaisvink vaizduotę!

Paskutinis žingsnis: kompanija. Pasikviesk draugų, šeimos narius, net augintinius ir smagiai praleisk laiką. Nepamiršk, kviesk tik tuos žmones, su kuriais tau tikrai linksma. Neturi kankintis ir laukti, kol šventė baigsis. Tai - tavo vakaras! Jeigu šventę planuoji ne paskutinėmis dienomis, kaip darau aš, išsiųsk šiurpius kvietimus, galbūt net susitarkite dėl aprangos kodo. Svarbiausia - smagiai praleisk laiką!

Štai ir viskas, ką norėjau tau papasakoti. Jeigu radai idėjų, aš džiaugiuosi. Jeigu perskaičiusi nusprendei, kad šiemet tikrai švęsi - džiaugiuosi, kad įkvėpiau. 
Bet kokiu atveju, palinkėsiu visiems gražaus Helovino, nepersistengti gąsdinant kaimynus, nepersivalgyti ir svarbiausia, smagiai praleisti laiką.

Pokštas arba saldainis!

Pagarbiai, Aurėja L. 

Komentuok šį ir kitus straipsnius, sek Teenage Dreams portalą Google paskyra, bendrauk Chatango laukelyje ir laimėk savo sukurtą džemperį iš PrintMemo!

13 Komentarai

 1. nežinau... kažkaip tas Helovynas, o kitą dieną Vėlinės... nelabai tokie common dalykai, na, bet straipsnį, tai gerą sukurpei. very nice, kad suskirstei viską į žingsnius. (y)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Pritariu tavo minčiai dėl Vėlinių ir Helovino, bet datos negalime pakeisti :) ačiū už nuomonę :)

   Panaikinti
 2. O aš irgi labaaai mėgstu Helovyną! Apskritai, teminius vakarėlius.. :) Kadangi esu ne namie, išlaidauti nenoriu, tai šiemet pabūsiu vampyre. Kambariokė padažys, aptaškys netikru krauju ir lėksiu į vakarėlį.
  Prie visų šių žingsnių pridėčiau ir veiklą. Tuos pačius moliūgus žymiai smagiau skaptuoti draugų kompanijoje. Dar galima ir konkursą surengti, kieno šiurpesnis :)

  Patarimas ateičiai: jei sieki profesionalumo, venk straipsniuose šypsenėlių. Emociją galima išreikšti ir skyrybos ženklais, ir retoriniais klausimais :)

  Sėkmės tau ir gero vakarėlio !

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tikiu, kad gražiai atrodysi :) kad pasiektum gerą rezultatą, kartais užtenka tik trupučio fantazijos, daug ką gamima pasigaminti namie ir taip sutaupyti pinigus :)
   Ačiū už nuomonę :)

   Panaikinti
 3. labaii laukiu Helovyno! šiais metais išbandysiu savo jėgas su kokiu nors spooky makiažu ir lėksiu su draugėmis į vakarėlį. ačiū už straipsnį - nors idėjų, deja, neteks panaudoti (bent jau šiemet), bet labai smagiai susiskaitė. šaunuolė!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Gražios tau šventės, Rusne :) tikiu, kad labai gražiai atrodysi :) nors gal reikėtų sakyti „baisiai” :D
   Ačiū už nuomonę :)

   Panaikinti
 4. Jei švesčiau helovyną šis straipsnis iš ties praverstų. Puiku, šaunuolė !:)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū už tokius gražius žodžius, jie motyvuoja rašyti toliau :)

   Panaikinti
 5. Uoj, visi tik dabar ir alpsta dėl to helovyno. Deja, pati nesu didelė šios šventės mėgėja, kadangi ši šventė vis tiek yra kilusi iš kitos kultūros ir yra kiek svetima mums, lietuviams, bei jos idėja yra gilesnė nei tik trick or treat. Bet, šis straipsnis tikrai pravartus visiems, kas švęs. Asmeniškai aš tą dieną būsiu Nyderlanduose, tai nebent ten su draugais kaip nors sugalvosime paminėti šią dieną, nes visgi svečiam krašte kur kas linksmiau:D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Manau, kad tikrai ką nors sugalvosit :)
   Ačiū už nuomonę. Gražios šventės :)

   Panaikinti
 6. Kiekvienais metais su pusseserėnis švenčiu Heloviną, kas iš tikrųjų būna be galo linksmas laiko praleidimo būdas. Praktiškai visus žingsnius, kuriuos parašei mes vykdome, nieko naujo neradau, tačiau esu tikra, jog žmonėms, kurie jo nešvenčia idėjų davei, patiko dizainas.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Kiekvienais metais su pusseserėnis švenčiu Heloviną, kas iš tikrųjų būna be galo linksmas laiko praleidimo būdas. Praktiškai visus žingsnius, kuriuos parašei mes vykdome, nieko naujo neradau, tačiau esu tikra, jog žmonėms, kurie jo nešvenčia idėjų davei, patiko dizainas.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Pritariu tau, aš irgi labai smagiai praleidžiu Heloviną :) ačiū už nuomonę :)

  AtsakytiPanaikinti