Pasitikėjimas savimi

„Tu turi tikėti savimi net kai kiti netiki – tai padaro tave laimėtoju“   - V. Williams 

Galvodama apie, ką rašyti, susimasčiau, jog daviau įvairiausių patarimų kaip būti pasitikinčia, tačiau nė karto nepapasakojau nieko apie pasitikėjimą. Tad šiandien nusprendžiau gilintis į tai, kas iš viso yra tas pasitikėjimas savimi, ir kam žmogui jo reikia. Tad pradedam!

Pasitikėjimas savimi – tai požiūris, kuris leidžia žmogui susidaryti pozityvų, bet kartu ir realistišką savęs bei susiklosčiusios situacijos vaizdą. Pasitikėti savimi reiškia visiškai pasitikėti savo galimybėmis, žinoti, jog gali kontroliuoti savo gyvenimą ir siekti savų tikslų. Net kai šiems žmonėms nepasiseka, jie nenuleidžia rankų, o eina ir toliau stengiasi, dirba, kol gauną rezultatą, kokio jie norėjo. Pasitikėjimas savimi – tai savęs mylėjimas su visais trūkumais ir privalumais. Tai išties skamba šauniai, tačiau kam jis mums reikalingas?


Iš tiesų, pasitikėjimas savo jėgomis yra labai gera žmogaus savybė. Ji leidžia žmogui judėti pirmyn, nepasiduoti ir siekti savų tikslų. Pasitikėjimas - tai tarsi koks stimulas, skatinantis mus siekti geriausios mūsų pačių versijos. Taip pat jis leidžia ignoruoti visas negatyvias aplinkinių mintis, net apkalbas. Pasitikintis žmogus žino savo vertę ir neleidžia kitiems žmonėms jų palaužti.
Dar vienas dalyka,s kurį norėčiau aptarti – tai kodėl vieni žmonės pasitiki savimi, o kiti ne? Labai didelę dalį žmogaus pasitikėjimą savimi užima vaikystė ir aplinka, kurioje užaugo. Dažnai tėvai patys to nesuprasdami pasakydami ar net padarydami priverčia vaiką sutrikti ir labai dažnai tas sutrikimas perauga į nepasitikėjimą savimi. O kitą dalį pasitikėjime užima paauglystės laikotarpis. Mat šiuo metu jaunuoliai yra labai pažeidžiami, stengiasi suprasti, kas jie iš tiesų yra, o ką jau kalbėti apie hormonus, siaučiančius jų kūnuose. Dėl šių priežasčių jie tiesiog nesupranta savęs, o išgirdę kritiką jie ją priima labai asmeniškai. Tai, žinoma, mažina jų savivertę, o to pasėkoje ateina ir nepasitikėjimas savimi.

   Keletas faktų apie pasitikėjimą savimi:

• Buvo atlikti tyrimai, kuriuose buvo klausiama vieno dalyko: nuo ko priklauso sėkmė? Tyrėjai apklausė daugiau kaip 2000 vyrų ir moterų. Ir paaiškėjo, kad 70 proc. apklaustųjų, tai yra didžioji dauguma, svarbiausia sėkmingumo sąlyga laiko pasitikėjimą savimi.
• Žmonės, neturintys pasitikėjimo savimi, dažnai kenčia nuo depresijos, panikos atakų ir kitų panašių psichologinių ligų.
• Pasitikėjimas yra skirstomas į du tipus: bendrąjį ir specifinį.


Pagarbiai Gabija

Komentuok šį ir kitus straipsnius, sek Teenage Dreams portalą Google paskyra, bendrauk Chatango laukelyje ir laimėk savo sukurtą džemperį iš PrintMemo!

10 Komentarai

 1. Šį kartą šiek tiek kritikos pažersiu.

  Nereikėjo tos įžangos, kad galvojai apie ką rašyti. Jei sieki kuo profesionalesnio straipsnio, venk va tokių asmeninių dalykų. Jie įdomūs tik 1 iš 10-ies.

  Pavadinimas pernelyg abstraktus. Iš jo negali nuspręsti, apie ką žadi kalbėti. Ar apie tai, kas yra pasitikėjimas savimi, ar kaip tapti pasitikinčiu savimi. Kitą kartą sukonkretink pavadinimą.

  Šiaip, kalbant apie pasitikėjimą savimi, jo įmanoma išmokti. Labai gera TEDx kalba būtent apie tai: https://www.youtube.com/watch?v=Ks-_Mh1QhMc

  Apibendrintai: neskubėk rašant. MAžiau yra daugiau. Sėkmės tau :)


  P.S. Idėja straipsniui - geriausios TEDx kalbos

  AtsakytiPanaikinti
 2. Labai gražu, kad pradėjai straipsnį citata. Realiai galėjai ir palikti ją kaip įžangą. Būtų buvę originaliau. ;) na,ir tokia tema visada aktuali būna, tik kaip ir minėjo Gabija, reikėjo sukonkretinti pavadinimą. ;))

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū už išsakytą nuomone, kitą kartą pasistengsiu tokių klaidų nedaryti:)

   Panaikinti
 3. Šiuo atvėju turbūt pritarsiu visiems komentarams prieš tai :)
  Įžangai būtų užtekę tik tos citatos. Ir dėl pavadinimo iš ties atsidarius strapsnį tikėjaus kažko kito, kažkokio kitokio straipsnio nei išvydau, bet manau, taip gavos tik dėl to, kad pavadinimas tikrai per daug apstraktus :)
  Be viso šito ir kelių klaidelių straipsnis iš ties geras :)
  Practise makes everything perfect, su just keep trying :))

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū tau! Supratau savo klaidas ir jų tikrai nebekartosiu! ;)

   Panaikinti
 4. Uoj, labai mėgstu visokiausius straipsnius apie psichologinius dalykus. Aišku, tikėjausi, kad čia bus kažkas panašaus kaip tapti labiau savimi pasitikinčiam ar panašiai, bet man patiko ir tai, ką tu parašei. Daug nedaugiažodžiausiu, nes matau, kad ir kitos pastebėjo porą trūkumų :) Bet stenkis toliau ir, manau, kad tokiomis temomis toliau gali rašyti.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Man atvirkščiai - nelabai patinka tokie straipsniai, nes esu skaičiusi net per daug panašių gilinimųsi. Galiu pasakyti nedaug, per dažnai vartojai žodį "pasitikėjimas" ir kitus giminingus žodžius.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Man atvirkščiai - nelabai patinka tokie straipsniai, nes esu skaičiusi net per daug panašių gilinimųsi. Galiu pasakyti nedaug, per dažnai vartojai žodį "pasitikėjimas" ir kitus giminingus žodžius.

  AtsakytiPanaikinti